Ramazan özel sayfa
  • İFTARA KALAN SÜRE 00:00:00
Sosyal medyadaki "Boğaziçi misafirhanemiz sizi bekliyor" videosu kurgu çıktı
Gündem
Sosyal medyadaki "Boğaziçi misafirhanemiz sizi bekliyor" videosu kurgu çıktı
İstanbul Valiliği, bazı sosyal medya hesapları ve basın-yayın kuruluşlarında yer alan 'Boğaziçi misafirhanemiz sizi bekliyor' ve 'Polisten 'Boğaziçi misafirhanemiz' videosu' başlıklı videoyu çeken ve paylaşan şüpheli M.D'nin yakalandığını bildirdi. Şüpheli şahsın, Ümraniye'deki bir dizi film platosunda dezenfektan görevlisi ve figüran olarak çalıştığı tespit edildi. Ayrıca, görüntülerin çekildiği yerde yapılan incelemede İstanbul Emniyet Müdürlüğü kadrosunda görevli ve belirtilen isimli bir polis memurunun bulunmadığı tespit edildi.
AA
Sosyal medyada yayılan 'su satan çocuk' videosu kurgu çıktı
Gündem
Sosyal medyada yayılan 'su satan çocuk' videosu kurgu çıktı
Bağcılar'da su satan çocukla ilgili bir video sosyal medyada hızla yayıldı. Çok konuşulan o video kurgu çıktı. Bağcılar Kaymakamı Mustafa Eldivan, 'Videoyu çeken kişi hakkında yasal işlem başlatılacak' dedi. Olayla ilgili konuşan anne S.K. ise, 'Büyük oğlumun arkadaşları bu Youtuber'lar. Gelip video çekmek istediler. Videonun içeriği hakkında bilgim yoktu. Geldiğinde oğluma ne çektiğini sordum. Su sattığını söyledi. Videoda da belli bir para alıyordu. Onu sorduğumda 'Abimden alıp Fariz abiye verdim' dedi. Bunun bir kurgu olduğunu söylemesini istedim. Ben çocuğumun su satan bir çocuk olarak görünmesinden hoşlanmadım' dedi.
DHA
İş adamının akılalmaz planı: Kendilerine kelepçe takmışlar!
Gündem
İş adamının akılalmaz planı: Kendilerine kelepçe takmışlar!
İzmir'de kimliği belirsiz kişilerce personeli Ayhan A. ile birlikte kaçırıldığını öne sürüp polise başvuran iş adamı Zeki Tanyeri’nin, olayı kendisinin kurguladığı ortaya çıktı. İş insanının, aralarında alacak verecek meselesi olan Erol Eşrefoğlu’nu (Evcil) zor duruma düşürmek için böyle bir plan yaptığı belirtildi.
DHA
Bilim kurgu filminden fırlamış gibi: Bu maskeler çok farklı
Dünya
Bilim kurgu filminden fırlamış gibi: Bu maskeler çok farklı
Tüm dünyada koronavirüsten korunmak için kullanılan maskelerde farklı tasarımlar ön plana çıkıyor. ABD'li girişim Blanc Inc. tarafından üretilen bu bilim kurgu filmlerini andıran maskeler, bir seri girişimci ikilisinin liderliğinde hazılandı. Liderlik ettikleri ekip ürün tasarımcıları, mühendisler, bilim insanları ve pazarlama uzmanlarından oluşuyor. Maske Japonya'da yaygın olarak kullanılıyor.
Yeni Şafak
Suikastlar, puslu havalar.. Ekrem İmamoğlu üzerinden nasıl bir kurgu pazarlanıyor?
Suikastlar, puslu havalar.. Ekrem İmamoğlu üzerinden nasıl bir kurgu pazarlanıyor?
Bütün seçenekleri masaya sürdüler. En tehlikeli senaryoları “normalleştiriyor”, en hayali senaryoyu somutlaştırıyor, bugüne kadar denediklerini tekrarlamak, denemediklerini de uygulamak istiyorlar. Zihinsel bir operasyon yürütüyorlar. Kitlesel bir çalışma, algı, kamuoyu yönetimi sergiliyorlar. Sistematik bir planlama yapılmış ve bunu uygulamaya çalışıyorlar. Yalanla gerçeğin birbirinden ayırt edilemediği bir çağda yaşadığımızın gayet farkındalar. İşte buna yatırım yapıyorlar. Hareket noktalarını...
CHP içinde yalan polemiği
Gündem
CHP içinde yalan polemiği
CHP’nin 2018 seçimlerinde Cumhurbaşkanı adayı olan Muharrem İnce, kendisini para karşılığı parti kurmakla suçlayan Kılıçdaroğlu’na “Yalanın da iftiranın da merkezi CHP Genel Merkezi” sözleriyle tepki gösterdi. İnce’nin sözlerine cevap veren CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, “Birbirimizi yıpratmaya, birbirimizi kırmaya hakkımız yok” dedi.
Diğer
Şizofren Zayed: Dubai’nin var olmayan insanlarla kurduğu
propaganda dünyası
Teknoloji
Şizofren Zayed: Dubai’nin var olmayan insanlarla kurduğu propaganda dünyası
7 Temmuz 2020 günü Daily Beast’te Adam Rawnsley imzasıyla ‘Aşırı Sağ Amerikan medyası Ortadoğu Propaganda makinasının tuzağına düştü' formatında dosya bütün dünyada büyük ses getirdi. Birleşik Arap Emirlikleri’nin Batılı medya platformlarını aptal yerine koyduğu ortaya çıktı. Var olmayan kişiler üzerinden kurguladıkları sahte karakterler tam 46 medya kurumunda 90 makale yazmış. Kurguladıkları sahte karakterlerin kimisi akademisyen kimisi bakanlık görevlisi. Kimisi Finli bir iş adamı kimisi ünlü Japon profesör. Beş benzemezin ortak noktası ise tutkulu bir Türkiye düşmanlığı. Katar ve İran’dan da nefret eden bu ‘uzman’ grubu özellikle Libya’da Türkiye’nin kazandığı mevzilerden sonra bütün enerjilerini Türkiye’ye yoğunlaştırmış durumda.
Yeni Şafak
19. “Mucize”
Hayat
19. “Mucize”
Andolsun, Nûh’u kendi kavmine peygamber olarak gönderdik de, “Ey kavmim! Allah’a kulluk edin. Sizin için O’ndan başka hiçbir ilah yoktur. Şüphesiz ben sizin adınıza büyük bir günün azabından korkuyorum” dedi. Kavminin ileri gelenleri, “Biz seni açıkça bir sapıklık içinde görüyoruz” dediler. (Nûh onlara) şöyle dedi: “Ey kavmim! Bende herhangi bir sapıklık yok. Aksine ben, Âlemlerin Rabbi tarafından gönderilmiş bir peygamberim. Ben size Rabbim’in vahyettiklerini tebliğ ediyorum ve size nasihat ediyorum. Sizin bilmediğiniz şeyleri de Allah tarafından gelen vahiy ile biliyorum.” (El-A’raf, 60-62)
Yeni Şafak

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.