Eşitsizlik talebinin kısa tarihi
Eşitsizlik talebinin kısa tarihi
Zamanında bir manken televizyon ekranlarında kendi oyu ile bir çobanın oyunun bir olup olmadığını sorduğunda, bunun basit bir merak olmadığı açıkça ortadaydı. Televizyon ekranlarında manken kimliğiyle yer alsa bile kendisinin eğitimli bir kişi olduğunu dağdaki çobanın kendi bilgi düzeyine eş olmadığını ve bunun da yönetim açısından bazı sakıncalar doğuracağını ifade etmek istemişti. Elbette ki bu eşitsizlik talebi bir ilk olmadığı gibi son da değildi.
Yeni Şafak
Kandil'in 'baro'nları
Gündem
Kandil'in 'baro'nları
Afyon’da ‘berber sırası’, Ankara’da ‘kurbanlık’, Konya’da ‘hayvan otlatma’ kavgaları, tehlikeli bir provokasyona malzeme yapıldı. HDP ve paralelindeki bazı STK’lar “Üç ilde Kürtler saldırıya uğradı” yalanını yaydı. Durumdan vazife çıkaran 15 ilin barosu da ‘Kürt kimliği ve Kürt dilinin hedef alındığını’ öne sürerek çığırtkanlığa başladı.
Yeni Şafak
SHP-HEP ittifakından CHP-HDP ittifakına
Gündem
SHP-HEP ittifakından CHP-HDP ittifakına
CHP ve HDP ittifakı sağlam temeller üzerine oturmuyor. Kendilerine bu zulümleri yapan bir partiyle Kürtler sulh imzalamaz. CHP de köprüyü geçene kadar Kürtleri kullanır. Tıpkı 1991 seçimlerinde SHP’nin HEP’li vekillere yaptığı gibi. HDP’nin derdi Kürtlerin hakları olmadığı gibi, HDP Kürtlerin temsilcisi de değil. Kürtler bunun farkında. Üstelik çocuklarının HDP parti binalarından kandırılarak dağa kaçırıldıklarının da farkında. 5 gündür anlattığımız CHP’nin karanlık dönemlerini de unutmuş değil. Asıl soru şu: CHP ve HDP bu ittifakla kimin aklıyla dalga geçiyor?
Yeni Şafak
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Obama arayıp Kobani'deki Kürtlere kapılarımızı açmamızı istedi
Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Obama arayıp Kobani'deki Kürtlere kapılarımızı açmamızı istedi
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İzmir'deki Uluslararası Göç Konferansı'nda konuştu. Erdoğan, 'Obama görevdeyken şahsen aradı ve Kobani'deki Kürtlerin zor durumda olduğunu söyleyerek kapılarımızı açmamızı istedi. Suriyeli Türkmenlere sahip çıktığımız gibi Kobanili Kürtlere de kapımızı kapatmadık. Suriye'nin kuzeyinde ABD'li general diyor ki, 'PKK/PYD/YPG ile birlikteyiz' bu nasıl bir NATO ittifakı? Bunlar hala terörle ve teröristlerle birlikteler. Dostlar eğer dostluğunu icra ederse ettiği müddetçe gönlümüzü açarız. Etmezlerse bugüne kadar ne yaptıysak onu yaparız' dedi.

Tvnet
PKK kaybetti, Kürtler kazandı
PKK kaybetti, Kürtler kazandı
“Şiddet yönetiminin” Kürt sorununun özü olduğunu söylemek, bu sorunun devletten kaynaklanan yönünü görmezden gelmeyi elbette gerektirmiyor. Aslında önceki yazımızda belki başka bir dille de olsa bunu yeterince ifade etmiş olduğumuzu sanıyorum. Ancak birileri kendisi için her zaman lafın tamamının söylenmesini talep ediyor. Üstelik lafın tamamı söylenmiş olsa bile birde daha açık, bir daha ve bir daha söylenmesini istiyor. Anlaşılabilir nedenleri var bunun elbet. Sadece anlamadıkları için değil, ...
Milli Savunma Bakanı Akar: Türkler ve Kürtler et ve tırnak gibidir
Gündem
Milli Savunma Bakanı Akar: Türkler ve Kürtler et ve tırnak gibidir
Bir dizi ziyaretlerde bulunmak üzere Kayseri'ye gelen Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Kayseri Gazeteciler Cemiyeti tarafından düzenlenen Ödüllü Gazetecilik Yarışması'nın ödül törenine katıldı. Kayseri Büyükşehir Belediyesi Meclis Toplantı Salonu'nda düzenlenen törende konuşan Bakan Akar, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Bakan Akar, 'Mehmetçiğin yaptığı tüm operasyonları bazı mihraklar 'Türkler, Kürtlere saldırıyor' şeklinde lanse ediyor. Bu kesinlikle yanlış. Kesinlikle doğru değil. Bu tamamen bir algı operasyonudur. Buna aldanmamak lazım. TSK'nın ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin hiçbir zaman hedefinde Kürt kardeşlerimiz yoktur, olmaz, olamaz. Türkler ve Kürtler et ve tırnak gibidir. Biz kardeşiz. Biz omuz omuza birlikte Çanakkale'yi yaptık, Milli Mücadeleyi yaptık. Şimdi de hep birlikte milletimizin güvenliği ve refahı için çalışıyoruz' dedi.
IHA
Barzani'nin Kürtlerden tek bir isteği var: PKK ile aranıza mesafe koyun
Dünya
Barzani'nin Kürtlerden tek bir isteği var: PKK ile aranıza mesafe koyun
Irak Kürt Bölgesel Yönetimi Başkanı Barzani, terör örgütü PKK'nın Suriye Kürtleri üzerinden kendisini meşrulaştırmak istediğini vurguladı. Barzani, "Tek isteğimiz, Kürtlerin PKK ile aralarına mesafe koymasıdır" dedi.
AA
Kerkük seçimlere hazırlanıyor
Dünya
Kerkük seçimlere hazırlanıyor
Irak Meclisinden geçen il seçim yasasıyla, uzun yıllar sonra Kerkük'te de yerel seçimler yapılacak. Türkmenler, yasada Kerkük'le ilgili seçim maddesiyle daha önce yapılan şaibelere yer olmayacağı kanaatini taşıyor. Irak Türkmen Cephesi Başkanı Erşat Salihi: "Kerkük'teki yerel seçimler öncesi seçmen kütükleri incelenirse, daha önce yapılan şaibelerin önüne geçilmiş olacak. Önceki seçimlerde, yerel meclis tarafından (Kürt çoğunluğu) sahte ve şaibeli sonuçlara yol açan birtakım siyasi kararlar alınmıştı" dedi.
AA

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.