ViewData["BodyClass"] = "search index effect"; ViewData["Category"] = "Arama"; ViewData["Linkname"] = "arama";IActionResult ViewData["Color"] = "cb0102"; }
Hava Kuvvetlerine 2 yeni ANKA-S
Ekonomi
Hava Kuvvetlerine 2 yeni ANKA-S
Türk Havacılık ve Uzay Sanayii tarafından Hava Kuvvetleri Komutanlığına yeni 2 ANKA-S teslim edildi. Envanterdeki ANKA-S sayısı 8'e çıkarken, ANKA'ların toplam uçuş süresi de 10 bin saate ulaştı.
AA
Barışın gözcüsü İHA olacak
Gündem
Barışın gözcüsü İHA olacak
BM tarafından “21. yüzyılın en büyük insani kayıplarının yaşanabileceği” uyarısıyla duyurulan İdlib gerginliği, Başkan Erdoğan’ın yoğun diplomasi trafiğinin ardından sıcak bir çatışmaya dönüşmeden kontrol altına alınabildi. Türkiye ve Rusya’nın barışı birlikte tesis edeceği bölgede en önemli aktörlerden biri de şüphesiz İHA ve SİHA’lar olacak. Konunun uzmanlarına göre yerli ve milli İHA’lar böylesine kritik bir dönemde sadece sahada değil, anlık sağlayacağı kanıtlarla masada da Türkiye’nin elini güçlendirecek.
Yeni Şafak
Kurtulmuş'tan ittifak açıklaması: Atılmış bir adım yok
Gündem
Kurtulmuş'tan ittifak açıklaması: Atılmış bir adım yok

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, yerel seçimde AK Parti'nin MHP ile ittifak etmesine yönelik değerlendirmelere ilişkin, "İttifak konusunda konuşulmuş bir şey yok. Atılmış bir adım yok. Bu sadece ortada bulunan bir söz ya da temenni" dedi.

Tvnet
Yerli üretim logosu belli oldu
Ekonomi
Yerli üretim logosu belli oldu
Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan Yerli Üretim Logosu Tanıtım Toplantısında açıklamalarda bulundu. Bakan Pekcan, etiketlerde yeni dönem başladığını belirterek 'Yerli Üretim Logosu'nu tanıttı.
AA
İdlib’i BM’nin
gündemine taşıyacak
Gündem
İdlib’i BM’nin gündemine taşıyacak
Başkan Erdoğan, BM Genel Kurulu’nda, İdlib mutabakatı başta olmak üzere Suriye’de normalleşme sürecine yönelik Türkiye’nin yaptığı çalışmaları anlatacak.
Yeni Şafak
Türkiye Soçi'de ezber bozdu
Gündem
Türkiye Soçi'de ezber bozdu
Türkiye, bölgesel bir savaş başlatma riski olan İdlib krizini, ısrarlı diplomatik çabalarla çözerken, ezberleri de bozdu. Suriye’de NATO ve ABD’nin 6 yıldır yanaşmadığı “güvenli bölge” Rusya’nın desteğiyle kuruldu. NATO üyesi Türkiye ilk kez Rusya ile yan yana operasyon yürütecek.
Yeni Şafak
Kargo devlerinin gözü İGA'da
Ekonomi
Kargo devlerinin gözü İGA'da
Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, UPS, DHL, FedEx gibi dev kargo şirketlerinin yeni havalimanında yer kiralamak için başvurduğunu söyledi. Öte yandan bakanlık, havalimanı inşaatında süren işçi eylemlerinin yakından izlendiğini açıkladı.
Yeni Şafak
Bedelli askerlik hakkında sıkça sorulan sorular
Bedelli askerlik hakkında sıkça sorulan sorular
2018 bedelli askerlik başvuruları başladı. Çeşitli nedenlerden dolayı askerlik görevini ifa edemeyen gençler, 15 Bin TL ve 21 gün askerlik yaparak, askerlik görevinden muaf olacaklar. Peki, bedelli askerlik ücreti ne zamana kadar yatırılacak, başvuru işlemleri nasıl yapılacak? 2018 yılı bedelli askerlik ile ilgili tüm bilinmeyen sıkça soruları tek tek bu yazımızda sizlerle paylaştık.
Diğer

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.