Son dakika haber: TSK'dan 5 terör hedefine hava harekatı
Son dakika haber: TSK'dan 5 terör hedefine hava harekatı
Son dakika haberleri: Türk Silahlı Kuvvetlerince (TSK) bölücü terör örgütüne ait Irak'ın kuzeyindeki beş hedef hava harekatıyla imha edildi. Savaş uçakları, Avaşin-Basyan bölgesinde bölücü terör örgütüne ait mağara, sığınak ve bir Doçka silah mevzisinin de bulunduğu beş hedefi imha etti.
AA
Kuzey Irak'ta PKK hedefleri böyle vuruldu
Gündem
Kuzey Irak'ta PKK hedefleri böyle vuruldu
Kuzey Irak'taki Kandil bölgesi Avaşin-Basyan, Hakurk ve Gara'da PKK'ya ait tespit edilen sığınak ve barınaklar etkisiz hale getirildi. Ayrıca akıllı mühimmat ile PKK'ya ait yüklü miktardaki cephanelikler imha edildi. Düzenlenen hava harekatında çok sayıda PKK'lının etkisiz hale getirildiği bildirildi. 8 Şubat 2016 tarihinde Havadan İhbar Kontrol (HİK) uçağı, Havadan Yakıt İkmali ve İnsansız Hava Araçları'nın (İHA) desteklediği, F-4E 2020 ve F-16'lar ile sınır ötesi hava harekatı düzenlendi.
IHA
Irak'ın kuzeyinde PKK'ya büyük darbe: Çok sayıda tüfek ele geçirildi
Gündem
Irak'ın kuzeyinde PKK'ya büyük darbe: Çok sayıda tüfek ele geçirildi
Türk Silahlı Kuvvetleri, Irak'ın kuzeyindeki terör hedeflerine yönelik düzenlenen operasyonlarla teröristlerin inlerine girmeye devam ediyor. Komandolarımız, icra ettikleri arama-tarama faaliyeti sırasında bir sığınağa operasyon düzenleyerek terör örgütü PKK'ya ait çok sayıda silah ele geçirdi.Yapılan arama-tarama faaliyetleri sonucunda, 110 adet AK-47 piyade tüfeği, 110 adet AK-74 piyade tüfeği, 3 adet AK-12 piyade tüfeği, 4 adet RPG-7 roketatar, 1 adet 7,62 mm PKMS makinalı tüfek, 1 adet MG-3 makinalı tüfek, 1 adet av tüfeği, 1 adet pompalı av tüfeği, 1 adet AK-47 piyade tüfeği gövdesi ve dipçiği, 1 adet Dragunov namlusu ve mekanizması ele geçirildi.
Diğer
Pençe Kilit harekâtının en önemli hedefi
Mehmet Acet
Pençe Kilit harekâtının en önemli hedefi
Hafta sonu gece yarısı düğmeye basıldı.Türk Silahlı Kuvvetleri, “Terörle kaynağında mücadele” konsepti doğrultusunda Kuzey Irak’ta yeni bir operasyona başladı.Dün bu yazı için bilgisayar başına geçmeden önce güvenlik kaynaklarından operasyonun ilk iki gününe dair bazı bilgiler edindim.Aktarayım.-Operasyonun ilk saatlerinde İHA/SİHA ve savaş uçaklarının katıldığı hava harekâtlarında PKK terör örgütüne ait tespit edilen lojistik, eğitim, saklanma/barınma alanlarının imha edilmesine öncelik verildi...
Kuzey Irak referandum sonuçları! IKBY referandum sonuçları
Kuzey Irak referandum sonuçları! IKBY referandum sonuçları
Kuzey Irak'ta bugün sözde referandum oylaması başladı. Türkiye'yi de yakından ilgilendiren Kuzey Irak (IKBY) referandum sonuçları merak konusu oluyor. Kuzey Irak'taki sözde referandumda bulunduğu bölgede oy pusulalarında ise 4 ayrı dil yer alıyor. IKBY referandum sonuçlarını an be an son durumu ve gelişmeleri bu haberimizden takip edebilirsiniz.
Diğer
TÜGVA’ya zaman ayarlı bomba
Gündem
TÜGVA’ya zaman ayarlı bomba
Bursa’daki cezaevi aracına bombalı saldırı düzenleyip 1 görevliyi şehit eden PKK bir gün sonra TÜGVA’yı (Türkiye Gençlik Vakfı) hedef aldı. Sabah 05.40’te Gaziosmanpaşa şubesinin önüne bırakılan boru tipi zaman ayarlı bomba 6 dakika sonra infilak etti. Patlamada can kaybı ya da yaralanan olmadı. Terör örgütü elebaşları, Pençe-Kilit harekatıyla zor durumda kalınca teröristlere şehirlerde eylem yapmaları talimatını vermişti.
Yeni Şafak
Pençe-Kilit  operasyonunun askeri ve siyasi şifreleri
Düşünce Günlüğü
Pençe-Kilit operasyonunun askeri ve siyasi şifreleri
Rusya-Ukrayna kriziyle bağlantılı olarak Avrupa’nın artan enerji bağımlılığı gözleri Ortadoğu’ya çevirirken, bölgedeki tüm aktörler bu yeni durumda pozisyon alabilmek ve mevcut pozisyonlarını etkin kılmak için yeni politikalar geliştirmeye başladılar. Özellikle Kuzey Irak petrolü ve doğalgazı burada büyük önem kazanmakta. Türkiye ve IKYB arasında, doğalgaz boru hatlarının iyileştirilmesi ve gaz akışının sağlanmasına ilişkin gerçekleştirilen görüşme Kuzey Irak bölgesinde safları belirlemiş; PKK ve İran destekli Haşdi Şabi, Kürt yönetimine karşı politika geliştirmeye başlamıştır.
Yeni Şafak
Pençe-Kilit Operasyonu HDP'yi rahatsız etti
Gündem
Pençe-Kilit Operasyonu HDP'yi rahatsız etti
Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Irak’ın kuzeyinde terörist hedeflere yönelik başlattığı Pençe Kilit Operasyonu, HDP'yi rahatsız etti. HDP'li Beştaş askeri harekatı hedef alarak, "İçerideki sıkıntıları örtmek için sınır ötesi operasyon yapılıyor" dedi. HDP'li Temelli ise "Ukrayna’da sahte barış diplomatlığının teşhiridir Pençe Kilit" ifadelerini kullandı.
Yeni Şafak

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.