Bu kuzunun 3 kulağı var
Gündem
Bu kuzunun 3 kulağı var
Kayseri'nin Yahyalı ilçesinde besicisi Ali Yüksel'in koyunlarından biri iki gün önce 3 kulaklı bir erkek kuzu dünyaya getirdi. Yahyalı ilçesine bağlı Yerköy'de damızlık koyun üreten 50 yaşındaki Ali Yüksel, yıllardan beri besicilik yaptığını ve ilk kez böyle 3 kulaklı kuzu ile karşılaştığını söyledi. Yüksel, " İki gün önce koyunlarımdan biri kuzuladı. İlk anda erkek kuzunun tam başının ortasındaki kulağı fark etmemiştim. Bugün sevmek için elime aldığımda, üç kulağının olduğunu görünce hayrete kapıldım"dedi. Ali Yüksel, Yerköy sakinleri ve çevre köylerden 'Üçkulak' adını verdiği kuzuyu duyanların gelip gördüğünü, bu sevimli yavruyu satmayı düşünmediğini söyledi.
DHA
Keçi kuzu doğurdu
Keçi kuzu doğurdu
Muğla'nın Seydikemer ilçesinde evde beslenen bir keçi, kuzu doğurdu. Seydikemer ilçesinde yaşanan bu ilginç doğum keçinin sahibi ve mahalle sakinlerini Şaşkınlık içinde bıraktı. Keçi besleyen Akpınar ailesi, ilk defa böyle bir doğuma şahitlik etmenin şaşkınlığı içinde bulunuyor.
IHA
6 bacaklı kuzu görenleri şaşırtıyor
6 bacaklı kuzu görenleri şaşırtıyor

Balıkesir'in Bigadiç İlçesi'nde, dört gün önce 6 bacaklı ve çift cinsel organlı olarak dünyaya gelen dişi kuzu görenleri şaşırttı.

DHA
Kuzu: Başkanlık modeline geçelim
Gündem
Kuzu: Başkanlık modeline geçelim
TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Burhan Kuzu, seçim barajı tartışmalarına ilişkin, "Yüzde 10'luk barajın olmadığı bir Türkiye'yi yönetemezsiniz. Çözüm bizde var, biz diyoruz ki tüm barajları kaldıralım, başkanlık modeline geçelim" dedi.
AA
Üç yaşındaki çocuk kuzu doğurttu
Üç yaşındaki çocuk kuzu doğurttu
İngiltere'de üç yaşındaki bir çocuk ailesinin çiftliğinde bir kuzunun doğumuna yardım etti. Küçük çocuğun korkusuz ve kendinden emin tavrı izleyenleri şaşırtıyor.
Diğer
Ünlü yönetmene devrimcilerden faşist tavırlar
Ünlü yönetmene devrimcilerden faşist tavırlar
Berlin film festivali özel ödülü de dahil 11 ödül kazanan Kuzu filmi vizyona girdi. Filmin yönetmeni Kutluğ Ataman her sanat eserinde olduğu gibi Kuzu'nun da siyasi bir duruş sergilediğini söylüyor. Gezi olaylarında yaptığı eleştiriler sebebiyle linç kampanyasının hedefi haline gelen Ataman Türkiye'de sanatçıların yaşadığı mahalle baskısını anlattı.

Diğer
"Kuzu kuzu geleceksiniz o saraya"
"Kuzu kuzu geleceksiniz o saraya"
KKTC'ye içme suyu sağlayan projenin açılışında konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan muhalefetin 'Cumhurbaşkanlığı Külliyesi' ile ilgili eleştirilerine cevap vererek: "Yatıyorlar kalkıyorlar ana muhalefeti 'Kaçak Saray' yavru muhalefeti 'Kaçak Saray'. Kaçak Saray kadar taş düşsün başınıza. Önce ne diyorlardı 'biz oraya gitmeyiz' daha sonra ne dediler 'çağrılırsak gideriz'. Zaten eninde sonunda bunu yapacaksınız. Kuzu kuzu geleceksiniz saray'a başka çareniz yok" dedi.
DHA
Öğrencisi CHP'li Tanal'a manidar cevap
Gündem
Öğrencisi CHP'li Tanal'a manidar cevap
AK Parti İstanbul Milletvekili Burhan Kuzu, Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanlığı görevini yürüttüğü gerekçesi ile milletvekilliğinin düşürülmesi için TBMM Başkanlığı'na dilekçe veren hukuk fakültesinden öğrencisi olduğunu söylediği CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal'ın okuldayken anlattıklarını tersinden dinlediğini belirtti.
IHA

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.