'11 Eylül'ün faturası tüm Müslümanlara kesilemez'
'11 Eylül'ün faturası tüm Müslümanlara kesilemez'
ABD'de bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Maryland'te Amerika'nın en büyük ve tek çifte minareli camisinin açılışında konuştu. Erdoğan, "Dünyada ve Amerika'da Müslümanlara karşı düşmanlığın yükseldiğini görüyoruz. Bu nedenle bu merkez çok önemlidir. 11 Eylül'ün ardından Müslümanlara olan ön yargılar giderek tırmandı. 11 Eylül'de bir avuç teröristin Amerikalılara yaşattıkları tüm Müslümanlara fatura edilemez." dedi.


Diğer
ABD'de silahlı saldırı
Dünya
ABD'de silahlı saldırı
ABD'nin Maryland eyaletinde düzenlenen silahlı saldırıda çok sayıda kişinin vurulduğu bildirildi. İlk belirlemelere göre yaşanan silahlı saldırıda 3 kişi hayatını kaybetti.
AA
ABD’de alarm seviyesi 5’e çıkarıldı
Dünya
ABD’de alarm seviyesi 5’e çıkarıldı
ABD'de Maryland Üniversitesi yakınlarında yapımı süren bir binada çıkan yangın, yetkilileri alarma geçirdi. ABD'deki College Park'ta Maryland Üniversitesi yakınında bugün bir binada yangın çıktı. Yetkililer, yangının Berwyn House Road'un 4700'üncü bloğunda meydana geldiğini, bloğun yapım aşamasında olduğunu bildirdi. Yetkililer, yangın alarmı seviyesinin 5'e çıkarıldığını ve binanın bir bölümünün boşaltıldığını ifade etti. Yangında alınan güvenlik önlemleri nedeniyle caddeler trafiğe kapatıldı.

IHA
Fransa’da
büyüyen İranlı bir
sürgünüm
Hayat
Fransa’da büyüyen İranlı bir sürgünüm
İran devrimi, Fransa’ya kaçış sonra Tahran’a geri dönüş. İki dil ve kültür arasında kalan bir çocuk. İranlı yazar Maryam Madjidi, kendi kişisel tecrübelerini bir romanda topladı ve ödül aldı. “Fransa’da büyüyen İranlı bir sürgünüm” ifadelerini kullanan Madjidi, “Paris benim evim. Ancak kendimi hiçbir kimliğe ait hissetmiyorum”diyor.
Yeni Şafak
ABD’de silahlı saldırı
Dünya
ABD’de silahlı saldırı
ABD'de gerçekleştirilen silahlı saldırıda 3 kişi yaralandı. ABD'nin Maryland eyaletinde silahlı saldırı gerçekleştirildi. Ulusal Güvenlik Ajansı yakınlarındaki saldırıda 3 kişi yaralandı. Olayla ilgili geniş çaplı inceleme başlatılırken, bir kişinin gözaltına alındığı ifade edildi. Durumun kontrol altına alındığı kaydedildi.
IHA
Gladyatörlere bin 500 lira ceza
Hayat
Gladyatörlere bin 500 lira ceza
Roma'da gladyatör kıyafetleriyle turistleri etkilemek artık tamamen yasak. Roma Belediye Başkanı tarafından yapılan açıklamada, gladyatör kıyfaeti giyenlerin 400 euro para cezasına çarptırılacağı ifade edildi.
Diğer
Müzik dinlemek ağrıları azaltıyor!
Hayat
Müzik dinlemek ağrıları azaltıyor!
'Ruhun gıdası' olarak nitelendirilen müzik, ameliyat ağrılarından kurtulmada da önemli rol oynuyor. Bu sonuç, İngiliz bilim insanlarının araştırmasıyla ortaya çıktı.İngiliz bilimcilerin çalışması, ameliyat sırasında, öncesinde ve sonrasında müzik dinleyen hastaların ağrısının daha az olduğunu ve nekahet dönemini daha kolay atlatabildiğini gösterdi.
AA
Bollywood Oscarları için geri sayım başladı
Hayat
Bollywood Oscarları için geri sayım başladı
Hindistan sineması Bollywood2un Oscarları olarak kabul edilen Filmfare Ödülleri için adaylar belirlendi.
Yeni Şafak

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.