Lavantanın faydaları neler? Lavanta neye iyi gelir, nasıl kullanılır?
Özgün Haberler
Lavantanın faydaları neler? Lavanta neye iyi gelir, nasıl kullanılır?
Kokusu ve görüntüsüyle, dikkat çeken lavanta insan sağlığı için yıllardan beri kullanılıyor. Edirne'de tarlaları mor renge bürüyüp doğal stüdyoya çeviren lavantaların hasadı başladı. Lavanta yağı, çayı ve çiçeği ile birçok fayda sağlıyor. Lavanta tarlaları son derece estetik görüntüsü ile de son zamanlarda fotoğrafçıların da gözdesi haline geldi. Peki, lavantanın faydaları neler? Lavanta neye iyi gelir, lavanta yağı nasıl kullanılır? İşte lavanta mevsiminde lavanta ile yapacağınız kürler...
Yeni Şafak
VPN nedir? VPN nasıl kullanılır? İnternete gizli giriş nasıl yapılır?
VPN nedir? VPN nasıl kullanılır? İnternete gizli giriş nasıl yapılır?
VPN, İnternet yavaşladığında, internet kullanımına kısıtlama getirildiğinde farklı bir noktadaki başka bir ağdan internete bağlanmak için kullanılan uygulamanın adıdır. VPN nasıl kullanılır, VPN nasıl kurulur? sorularının yanıtlarını da haberimizde inceleyebilirsiniz. İnternete gizli giriş yapmak için kullanılan VPN programını dair ayrıntıları sizlere sunuyoruz.
Diğer
Kimliksiz oy kullanılır mı?
Kimliksiz oy kullanılır mı?
Seçim günü geldi. 24 Haziran seçimleri bugün bazı illerde saat 07.00'da oy verme işlemi başladı. Oy kullanmanın başlamasıyla bazı sorularda merak konusu oluyor. "Kimliksiz oy kullanılır mı?" sorusu da sıkça sorulan sorular arasında. Peki, Kimliksiz oy kullanılır mı? İşte yanıtı....
Diğer
Velilere yönelik EBA tanıtım videosu hazırlandı
Gündem
Velilere yönelik EBA tanıtım videosu hazırlandı
Milli Eğitim Bakanlığı, 23 Mart itibarıyla başlayacak uzaktan eğitim süreci kapsamında velileri Eğitim Bilişim Ağı'nın (EBA) içeriğine ilişkin bilgilendirmek için video hazırladı. Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi'nin sosyal medya hesabı üzerinden paylaştığı videoda, ''Pazartesi uzaktan eğitim başlıyor! EBA 'Eğitim Bilişim Ağı Veli Sistemi' ile çocuğunuzun ödevlerini ve ilerleme durumunun takibini anlatan 2 parçalık videoyu izlemenizi öneririz. Sisteme giriş ve 5000'den fazla hizmet için tek nokta'' ifadeleri kullanıldı. Videoda, 'EBA sistemi nasıl kullanılır? Nasıl giriş yapılır? Nasıl kayıt açılır? Derslere nasıl ulaşılır?' sorularının cevapları anlatıldı. EBA'ya öğrenciler T.C. kimlik numaraları ve kendi oluşturacakları şifreleriyle, veliler e-devlet hesap bilgileriyle, öğretmenler de MEBBİS ya da e-devlet hesap bilgileriyle giriş yapabiliyor.
Yeni Şafak
Yeni Sosyal Medya Clubhouse kullanma rehberi
Özgün Haberler
Yeni Sosyal Medya Clubhouse kullanma rehberi
Clubhouse, yazılı ve görsel paylaşımları rafa kaldırıyor. Clubhouse, sadece sesli paylaşımların yapılmasına izin verildiği yeni bir sosyal medya mobil uygulamasıdır. Son günlerde çok sık konuşulan uygulama internet gündeminin zirvesine oturdu. Kulaktan kulağa ismi duyulduktan sonra, 'Clubhouse nedir, nasıl kullanılır, nasıl indirilir, Android telefonlar indirebilir mi?' soruları da yanıt aradı. Haydi tüm bu soruların yanıtlarına beraber bakalım.
Yeni Şafak
WhatsApp Web nasıl kullanılır? WhatsApp indir 28 Temmuz
WhatsApp Web nasıl kullanılır? WhatsApp indir 28 Temmuz
WhatsApp Web nasıl kullanılır? İşte bu sorunun yanıtını merak edenler haberimizden tüm açıklamaları görebilirler. Son yıllarda en çok kullanılan anlık mesajlaşma servisi WhatsApp'ın son sürümünü indirmek için gereken bağlantıları buradan bulabilirsiniz. Kullanıcıların mobil cihazlarından ve bilgisayarlarından giriş yapabildiği Whatsapp hakkındaki son gelişmeleri haberimizden inceleyebilirsiniz. İşte WhatsApp Web nasıl kullanılır sorusunun yanıtı ve detaylar.
Diğer
Lipo Magnet nedir ,  Lipomagnet ne işe yarar, nasıl kullanılır ?
Hayat
Lipo Magnet nedir , Lipomagnet ne işe yarar, nasıl kullanılır ?
Kadınlar için kilo verme durumlarının anlaşılabilir biçimde önem arz etmesi noktasında kesinlikle kullanıma sahip olan ilerici ürün lipo magnet yıllar içerisinde sizleri çok yönlü mutlu edebilecek noktalardadır.
Diğer
Oy nasıl kullanılır?
Oy nasıl kullanılır?
24 Haziran 2018 seçim gününün gelmesiyle ve oy kullanma işleminin başlamasıyla "oy nasıl kullanılır?" sorusu merak konusu oluyor. Peki, hangi saatlerde oy kullanılır, oy pusulasında ve oy kullanırken nelere dikkat edilmelidir? İşte tüm bu merak edilenlerin cevapları...
Diğer

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.