LGS sınavına girmeyenler nasıl tercih yapacak?
Özgün Haberler
LGS sınavına girmeyenler nasıl tercih yapacak?
LGS sınav sonuçlarının açıklanmasının ardından 1 milyondan fazla öğrenci için LGS tercih süreci bugün başlamış oldu. LGS sınavına giren adaylar sonuçlarına göre lise tercihlerini gerçekleştiriyor. Peki, LGS sınavına girmeyenler nasıl tercih yapacak? LGS sınavına girmeyenler ne yapacak, nasıl yerleşecek? İşte bu sorunun yanıtı...
Yeni Şafak
Liselere Geçiş Sistemi (2023 LGS) sınavı ne zaman?
Özgün Haberler
Liselere Geçiş Sistemi (2023 LGS) sınavı ne zaman?
Liseye geçmeye hazırlanan öğrenciler için heyecanlı bekleyiş sürüyor. 8. sınıfların gireceği LGS tarihi sınava katılacak öğrenci ve velilerinin gündeminde. Liseye geçmeye hazırlanan öğrenciler Liseye Geçiş Sınavı'nın (LGS) ne zaman olacağını araştırıyor. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından 2023 LGS sınav takvimine ilişkin henüz bir açıklama gelmedi. Peki LGS sınavı saat kaçta başlayacak kaçta bitecek? MEB LGS sınavında kaç soru sorulmakta? İşte detaylar.
Yeni Şafak
TEOG maratonu başladı
Gündem
TEOG maratonu başladı
Yaklaşık 1 milyon 200 bin 8. Sınıf öğrencisinin girdiği Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) Sınavları, saat 9'daki ilk oturumla başladı. 200 bin kadar da öğretmenin görev aldığı oturumlarda öğrenciler, bugün Türkçe, Matematik, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi testlerine girerken; yarınsa Fen ve Teknoloji, İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük ile yabancı dil sınavlarına girecek.
IHA
Üniversite sınavına giren gençler Kılıçdaroğlu'na 1 liralık manevi tazminat davası açtı
Gündem
Üniversite sınavına giren gençler Kılıçdaroğlu'na 1 liralık manevi tazminat davası açtı
AK Parti Genel Merkez Gençlik Kolları Başkanlığı koordinesinde, üniversite sınavına giren gençler CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında, 'Katarlı öğrencilere sınavsız tıp eğitimi' başlıklı habere ilişkin yaptığı açıklamalar nedeniyle 1 liralık manevi tazminat davası açtı. Üniversite sınavına giren Bengisu Aslan grup adına yaptığı açıklamada, üniversite sınavından bir gün önce ortaya atılan 'Katarlı öğrencilere sınavsız tıp eğitimi' başlıklı haberlerin tüm motivasyonlarını altüst ettiğini söyledi. Gençlerin, Kılıçdaroğlu'nun bu haberle ilgili yaptığı açıklamadan rahatsız olduğunu belirten Aslan, 'Bu algının oluşturulması tamamen kötü niyet taşımakla beraber, sınavlarına sadece bir gece kalmış arkadaşlarımızın zihinlerini allak bullak etmeye yetmiştir. CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nun bu kadar bariz bir yalana inanması ve bunu biz gençlerin sınavına bir gün kala siyaset malzemesine dönüştürmesini unutmayacağız.' dedi.Aslan, gençlerin Kılıçdaroğlu'ndan özür beklediğini vurgulayarak, 'ÖzürDileKılıçdaroğlu etiketiyle Twitter gündemine girerek yüzlerce paylaşımla sesimizi duyurduğumuzu düşünürken Sayın Kılıçdaroğlu, yine şaşırtmayarak skandal bir açıklamayla biz gençleri 'trol' olarak nitelendirme cüretini kendisinde bulmuş ve bizleri görmezden gelmiştir. İşte Sayın Kılıçdaroğlu, trol dediğiniz biz gençler bize yaşattığınız bu manevi yıkım sebebiyle size bir 1 TL'lik manevi tazminat davası açmak üzere buradayız.' dedi.
AA
Üniversite sınavına 'paralel' gölge
Gündem
Üniversite sınavına 'paralel' gölge
Paralel İhanet Çetesi'nin ÖSYM'nin gerçekleştirdiği sınavlarda yaptığı usulsüzlüklerle ilgili yeni ayrıntılar ortaya çıkmaya devam ediyor.
Diğer
Askeri lise sınavına 'paralel' hile
Gündem
Askeri lise sınavına 'paralel' hile
Paralel Yapı'nın Türk Silahlı Kuvvetlerine sızmak için sorularını çaldığı 2013 askeri lise sınavı ile ilgili soruşturma açılmasını sağlayan itiraflar savcılık dosyasına girdi. Sınava girenlerden bazıları, soruların kendilerine 'deneme sınavı' altında daha önceden dağıtıldığını, bazıları ise soruların ezberlettirildiğini söyledi. Sınava girenlerin kitapçıklarda işlem yapmaları ve sınav sonuna kadar beklemeleri yönünde uyarıldığı da ortaya çıktı.
Diğer
KPSS ÖABT sınav giriş belgeleri yayınlandı haberi
KPSS ÖABT sınav giriş belgeleri yayınlandı haberi
KPSS ÖABT sınav giriş yerleri ne zaman yayınlanacak? Son dakika 2016 KPSS ÖABT Öğretmenlik Alan Bilgisi Sınavına başvuran adaylar, sınava girecekleri yer bilgisini gösteren sınava giriş belgesini, ÖSYM'nin internet adresinden edinebilecek. İşte KPSS ÖABT sınav giriş belgeleri indirmek için bağlantı...
AA
Joker adaylara baskın: 21 gözaltı
Gündem
Joker adaylara baskın: 21 gözaltı
Sınava, sahte belgeyle başkalarını sokarak haksız kazanç sağlayan 21 kişi gözaltına alındı
AA

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.