Ramazan özel sayfa
  • İFTARA KALAN SÜRE 00:00:00
İkinci bayram Şuşa’da olacak
Gündem
İkinci bayram Şuşa’da olacak
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ermenistan işgalinden kurtarılan “kültür başkenti” Şuşa’yı Ramazan Bayramı’ndan sonra ziyaret edeceğini açıkladı. Erdoğan, “Şuşa’da inşallah yeni bir bayram yaşayalım” ifadelerini kullandı. “Türk Konseyi Devlet Başkanları Zirvesi”ne canlı bağlantı ile katılan Erdoğan, Dağlık Karabağ’da 67 camiden 63’ünün yıkıldığına dikkat çekerek şu çağrıyı yaptı: Karabağ’daki Türk yapılarının korunması ve ihyası için tüm imkanlarımızla Azerbaycan’ın yanında olmaya devam etmemiz önem taşımaktadır.
Yeni Şafak
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Ramazan Bayramı'ndan sonra Şuşa'yı ziyaret edeceğim
Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Ramazan Bayramı'ndan sonra Şuşa'yı ziyaret edeceğim
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türk Konseyi Liderler Zirvesi'ne canlı bağlantı ile katıldı. Erdoğan, "Dünyamızın karşı karşıya kaldığı değişimler, Türk Konseyi gibi iş birliği yapılarının önemini daha da artırıyor. Bu vesileyle hassasiyette üzerinde durduğum aziz kardeşim İlham Aliyev nezdinde tüm Azerbaycanlı kardeşlerimi Dağlık Karabağ'daki zaferleri için şahsım ve milletim adına tebrik ediyorum. Kolay değil Dağlık Karabağ bölgesinde 67 camiden 63'ü yıkılmış. Bunun yanında kiliseler de tarumar edilmiştir'' açıklamasında bulundu.
Yeni Şafak
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türk Kongresi Gayriresmi Zirvesi'ne katılacak
Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türk Kongresi Gayriresmi Zirvesi'ne katılacak
Cumhurbaşkanı Erdoğan, çevrim içi düzenlenecek Türk Konseyi Gayriresmi Zirvesi'ne katılacak. Zirveye Azerbaycan, Kırgızistan, Özbekistan ve Türkmenistan Cumhurbaşkanları ile Macaristan Başbakanı katılacak.
AA
Politik kibrin tehditkâr dili
Politik kibrin tehditkâr dili
Eğer / şayet kelimesi, şart edatı olarak temenni iması da taşıyan bir emir kipidir; keşke de yaklaşık olarak onlarla aynı anlamda kullanılır. İngilizce’deki tam karşılığı if olan eğer kelimesi, “Eğer şu vakte kadar gelirsen, beraber gideriz” ifadesinde olduğu gibi, muhatabına bir tercih, irade, özgürlük hakkı sunarken, aynı zamanda mezkur ifade üzerinden gelmeme ihtimalinin doğuracağı sakıncayı, kaybı, yoksunluğu, mahrumiyeti, mecburiyeti... de ona peşinen iletmiş olur. Bu bağlamda eğer, ikaz ma...
AB ile ilişkilerde ‘yeni normale’ dönüş
AB ile ilişkilerde ‘yeni normale’ dönüş
Geçen haftanın en önemli dış politika gelişmelerinden birini, Avrupa Birliği’nin Liderler Zirvesi’nde Türkiye ile ilgili sergilenen tutum ve alınan kararlar oluşturdu. Zirve bildirisinde Türkiye ile ilgili, hukukun üstünlüğü ve temel haklarla ilgili bir takım kaygılar dile getirilse de, önceki iki zirvedeki atmosferle birlikte düşünüldüğünde ‘pozitif gündeme’ dönüş sinyallerinin verilmiş olması önemliydi. Bu minvalde, bildiride yer verilen “AB’nin Türkiye ile kademeli, orantılı ve geri dönülebil...
Operadaki hayalet: Çin-Türkiye…
Operadaki hayalet: Çin-Türkiye…
Çin Dışişleri Bakanı Wang Yi’nin Türkiye ziyaretinin profili ne kadar düşük tutulmaya çalışılırsa çalışılsın, küresel konsültasyon sonuçları teması anlamlandırmayı dayatıyor…Biden değişkeni, Çin-Rusya-ABD-AB dinamiklerini baştan kuracağına ilişkin büyük vaadlerde bulundu ama görünen o ki, ne gücü ne potansiyeli buna müsait değil…Alaska’da yaşanan ve zirve tarifini en çok hak eden Amerika-Çin buluşmasının çehresinden okunan, ‘üstte’ olmadığını anlamaya başlayan Washington’un ‘üstenci’ bir tutumla...
ABD Başkanı Biden'dan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a davet
Dünya
ABD Başkanı Biden'dan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a davet
ABD Başkanı Joe Biden, 22-23 Nisan’da sanal ortamda düzenlenecek İklim Zirvesi'ne Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı da davet etti.
Yeni Şafak
Türkiye ile iş birliğine hazırız
Dünya
Türkiye ile iş birliğine hazırız
Avrupa Birliği liderlerini bir araya getiren zirveden, “Türkiye ile iş birliğini geliştirmeye hazırız” mesajı çıktı. Liderler, Türkiye’nin öncelikli taleplerinden olan vize serbestisi ve Gümrük Birliği’nin güncellenmesi konularında da çalışma başlatılmasını kararlaştırdı.
Yeni Şafak

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.