ViewData["BodyClass"] = "search index effect"; ViewData["Category"] = "Arama"; ViewData["Linkname"] = "arama";IActionResult ViewData["Color"] = "cb0102"; }
Bolton:
Ayetullahlar masaya otursun
Dünya
Bolton: Ayetullahlar masaya otursun
Trump’ın ardından Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton da İran’ı masaya çağırdı. Neocon tetikçi, ‘’Ayetullahlar kıskaçtan çıkmak istiyorlarsa gelip masaya otursunlar’’ mesajı verdi. Beyaz Saray’ı güvenilmez bulan İran ise ret kararında ısrarlı. İran Dışişleri Bakanı Zarif, Avrupa’nın İran’ın arkasında durarak ABD’yi yalnızlığa ittiğini söyledi.
Yeni Şafak
Erdoğan ve Merkel 'tartışmalı konuları' konuşacak
Dünya
Erdoğan ve Merkel 'tartışmalı konuları' konuşacak
Almanya Dışişleri Bakanı Heiko Maas, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın planlanan Almanya ziyaretinde Türkiye'de tutuklu Alman vatandaşları ve Afrin'deki askeri faaliyetler gibi konuların da gündemde olacağını belirtti.
Diğer
Almanya’da ırkçı parti rekor kırdı
Dünya
Almanya’da ırkçı parti rekor kırdı
Almanya İçin Alternatif Partisi (AfD), son yapılan ankette oy oranını yüzde 17’ye çıkararak ülkede artan ırkçılığı gözler önüne serdi. Irkçı parti oy oranını yüzde 4,3 yükselterek tarihi bir rekor kırdı. Alman Dışişleri Bakanı Heiko Maas, ülkede artan ırkçılığın Almanya’nın imajına zarar verdiğini söylemişti.
Yeni Şafak
Almanya'da 'ırkçılık' endişesi: İmajımıza zarar verir
Dünya
Almanya'da 'ırkçılık' endişesi: İmajımıza zarar verir
Mesut Özil’in Alman Milli Takımı’ndan ırkçı ve ayrımcı saldırılar nedeniyle ayrılmasından sonra açıklamalarda bulunan Almanya Dışişleri Bakanı Heiko Maas, "Irkçılığın yeniden öne çıktığı izlenimi oluştuğunda bu Almanya’nın imajına zarar verir" ifadelerini kullandı.
AA
Irkçılığa karşı #MeTwo
Dünya
Irkçılığa karşı #MeTwo
Mesut Özil’in Alman milli futbol takımından ırkçılık suçlamasıyla ayrılmasının ardından, sosyal medyada ırkçılık tartışmaları hız kazandı. Binlerce kullanıcı #MeTwo etiketiyle karşılaştıkları ırkçı davranışları sosyal medyada paylaşmaya başladı.
Yeni Şafak
'Basit ve katlanılmaz'
Dünya
'Basit ve katlanılmaz'
Almanya Dışişeri Bakanı Heiko Maas'ın Mesut Özil hakkındaki paylaşımı tepki çekmeye devam ediyor. Eski Almanya Başbakanı Schröder, Maas'ın kullandığı ifadeler hakkında, "Basit ve katlanılamaz" dedi.
AA
Kaçakçıdan küstahça açıklama
Spor
Kaçakçıdan küstahça açıklama
Daha önce vergi kaçakçılığından dolayı 3.5 yıl hapis cezası alan ve cezaevinde yatan Bayern Münih Başkanı Uli Höeness, Mesut Özil’in milli takımı bırakma kararı konusunda haddini aştı. Küstah başkan, Mesut’un Alman Milli Takımı’na katkılarını görmezden geldi.
Yeni Şafak
Batı’nın kimyası
bozuldu
Dünya
Batı’nın kimyası bozuldu
Putin ve Trump zirvesi sonrası, Rusya ile yeni bir Soğuk Savaş isteyen Washington’daki yerleşik düzenin ayarları bozuldu. Rusya ile diyaloğa girerek ülkesinde şimşekleri üstüne çeken ABD Başkanı, “hain”, tehlikeli”, “ahmak”, “utanç verici” sözleriyle aşağılandı. Trump, Rusya politikasının tüm siyasi risklerini taşımaya hazır olduğunu belirterek eleştirmenlerine meydan okumuştu.
Yeni Şafak

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.