Şehidin astsubay kardeşi: Keşke senin yerine ben olsaydım
Gündem
Şehidin astsubay kardeşi: Keşke senin yerine ben olsaydım
Fırat Kalkanı harekatında şehit olan piyade uzman çavuş 26 yaşındaki Ahmet Şahin, memleketi Afyonkarahisar'ın Çay ilçesinde toprağa verildi. Cenazeye katılan şehidin kardeşi astsubay Mahmut Şahin, "Keşke senin yerine ben olsaydım, orada ben yataydım ağabey" diyerek göz yaşı döktü.
DHA
Bankalara güç yetmiyor
Ekonomi
Bankalara güç yetmiyor
Yüksek faizden beslenen bankalar, aşırı büyük karlar elde etmeyi sürdürüyor. Siyasetçi, iş dünyası, tüketicilerden gelen eleştiriye kulağını tıkayan bankalar ‘dediğim dedik’ tavrında. Ocak-ağustos döneminde 33,3 milyar lirayı bulan banka karlarının yıl sonuna kadar 50 milyar liraya çıkması bekleniyor. İş dünyası ile esnaf ve tüccar; söz geçirilmeyen bankaların bürokratlar tarafından korunduğuna inanıyor. Faiz soygununun asıl sorumlularının Merkez Bankası ile BDDK olduğunu dikkat çekiliyor.
Yeni Şafak
Canan Karatay'ı şikayet ettiler
Hayat
Canan Karatay'ı şikayet ettiler
Üç sağlık örgütü, kaya tuzunun tansiyonu düşürdüğünü söyleyerek halk sağlığını tehlikeye attığı gerekçesiyle Canan Karatay’ın konuk olduğu programı RTÜK’e şikâyet etti ve Sağlık Bakanlığı’nı da bilgilendirdi. Prof.Dr. Mahmut Şahin, "Canan Karatay’ın açıklamaları bilim ile bağdaşmıyor" dedi.
Diğer
Tüketiciler Birliğinden uyarı: Araç kiralarken bakım belgesi isteyin
Ekonomi
Tüketiciler Birliğinden uyarı: Araç kiralarken bakım belgesi isteyin
Tüketiciler Birliği Genel Başkanı Mahmut Şahin, "Kiraladığımız aracın kaskosunun ve sigortasının olduğuna, bakımının yapıldığına dair rapor isteme hakkımız var. Hiç bakımı yapılmamış sorunlu bir arabayı alıyoruz, bizdeyken problem çıkınca bizden tamir ücreti talep ediyorlar. Bunun için aracın bakımının düzenli şekilde yapıldığına dair rapor istenmeli" dedi.
AA
Tasarrufun başarısı
sistemden geçiyor
Ekonomi
Tasarrufun başarısı sistemden geçiyor
12 milyon kişinin BES’e dahil olduğu Türkiye'de tasarruf bilinci tartışılıyor. BES’teki çıkışların yoğunluğuna dikkat çeken Emeklilik Gözetim Merkezi Üyesi Mahmut Güngör, "Yurt dışındaki başarının sebebi olarak sistemden çıkışın kolay olmamasını görüyoruz" dedi.
Yeni Şafak
Gıdalarda açık tehdit
Ekonomi
Gıdalarda açık tehdit
Hızlı ve ucuz olsun diye sokaktan alınan ve açıkta satılan ürünlerin içeriği tehlike saçıyor. Limonata, ayran, karadut şurubu, Osmanlı şerbeti ve dahası vatandaşlara ulu orta yerlerde servis ediliyor. Açıkta satılan gıdaların son kullanma tarihi ve içeriğinin tam olarak bilinemediğini aktaran uzmanlar, organik olmayan ürünlerin organik logosuyla satılabildiğini belirtti.
Yeni Şafak
Trakya'nın ihracat lideri
Ekonomi
Trakya'nın ihracat lideri
Trakya Kalkınma Ajansı (TRAKYAKA) Genel Sekreteri Mahmut Şahin, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından yayımlanan ihracat rakamlarına göre, Tekirdağ'ın, bu yılın mayıs ayında 58 milyon dolarlık ihracatla bölge illeri arasında ilk sırada yer aldığını bildirdi.
AA
Kara Şahin Türkiye'ye emanet
Ekonomi
Kara Şahin Türkiye'ye emanet
TUSAŞ Motor Sanayi AŞ (TEI) Genel Müdürü Mahmut Akşit, 109 T70 Kara Şahin Helikopteri'nin, 10 yıl süresince Türkiye'de lisans altında üretimine ilişkin, "Yanma odası gibi sıcak bölge parçaları TEI tarafından Türkiye'de üretilecek motorların montajı ve testleri de TEI'de gerçekleştirilecek." ifadesini kullandı.
AA

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.