Makudi'ye de futboldan men cezası
Spor
Makudi'ye de futboldan men cezası
FIFA Etik Kurulu, Tayland Futbol Federasyonu Başkanı ve FIFA İcra Kurulu'nun eski üyelerinden Worawi Makudi'ye 90 gün futboldan men cezası verdi.
AA
Kalecinin şanssızlığı: Maç oynanırken arı soktu
Spor
Kalecinin şanssızlığı: Maç oynanırken arı soktu
Bölgesel Amatör Lig'de oynanan maçta Zeytinköyspor'un file bekçisi Oğuzhan'ı arı soktu. Kaleci, yapılan tedavinin ardından mücadeleye devam etti.
DHA
Bağa gel bostana gel
Hayat
Bağa gel bostana gel
“Doğaya karşı değil onunla birlikte çalışırsak daha güzel, daha bereketli ve daha bağışlayıcı bahçeler oluşturabiliriz” diyen Toby Hemenway, Permakültür Bahçeleri, kitabıyla bahçeciliği yeniden tanımlıyor. Kitabı "Bağa gel bostana gel" türküsü eşliğinde okumakta fayda var.
Yeni Şafak
HDP ile koalisyonu makul görmüyoruz
HDP ile koalisyonu makul görmüyoruz
Başbakan Ahmet Davutoğlu, KON TV'de katıldığı iftar programında gündeme ilişkin soruları yanıtladı. Davutoğlu: "HDP ile koalisyonu şu aşamada makul görmüyoruz. Onlar da tavırlarını o kadar net, katı şekilde koydular ki bir koalisyon tablosu içinde olacaklarını sanmıyorum." dedi.
Diğer
Doğayla dost çocuklar yetiştirelim
Hayat
Doğayla dost çocuklar yetiştirelim
Ağaçların tepesine çıkan, dalından meyvesini toplayan, hayvan ve bitkilerin arasında büyüyen çocukların doğayla dostlukları da o yaşlarda başlar. Bu alanda çalışmalar yapan isimlere doğayla çocuk arasındaki dostluk bağını kurmak için neler yapılması gerektiğini konuştuk. Akademisyen Fatih Dikmen, Bilim ve Doğa Eğitmeni İlknur Kurt, Orman Okulları Derneği Başkanı Murat Tonbul, Pedagog Selma Alkan, Yazar Tuğba Coşkuner, İstanbul Permakültür Kolektifi Kurucusu Dilek Yalçın Demiralp öncelikle bu konuda ebeveynlerin çocuklara rol model olması gerektiğinin altını çiziyorlar. Murat Tonbul, “Doğa farkındalığı, iklim krizi döngüsünde atabileceğimiz en önemli adımlardan bir tanesi” yorumunu yapıyor.
Yeni Şafak
İran'da PKK/PJAK'la çatışma çıktı
Dünya
İran'da PKK/PJAK'la çatışma çıktı
Batı Azerbaycan'a bağlı Maku ilçesinde İran Devrim Muhafızları Ordusu güçleri ile PKK terör örgütünün İran kolu PJAK arasında çatışma çıktı. Maku Kaymakamı Abbasi, "Maku sınır bölgesinde bölücü teröristlerle girilen çatışmada Devrim Muhafızları Ordusu'ndan 2 asker şehit düşerken 1 asker yaralandı" açıklamalarında bulundu.
AA
TDV ülkelerinin kaderini değiştirecek gençler yetiştiriyor
Gündem
TDV ülkelerinin kaderini değiştirecek gençler yetiştiriyor
Her alanda eğitimi önceleyen Türkiye Diyanet Vakfı, dünyanın dört bir yanında ramazan yardım çalışması yürütürken bir yandan da Türkiye’de eğitim görecek öğrencilerin belirleneceği mülakatları gerçekleştiriyor.Türkiye Diyanet Vakfı Nijer Mülakat Sorumlusu Yahya Uyar, her yıl binlerce öğrenciye vakıf bursuyla Türkiye’de eğitim görme imkanı tanıdıklarını söyledi.
IHA
FIFA'dan 'küme düşürme' uyarısı
Spor
FIFA'dan 'küme düşürme' uyarısı
FIFA Disiplin Komitesi, Manisaspor Kulübüne eski futbolcusu Makukula'ya ödeme planı yapılmaması halinde takımın küme düşürülmesi konusunun görüşüleceği yönünde yazılı uyarıda bulundu.
AA

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.