THY'den ilginç uçuş: İstanbul'a 15 dakika farkla indi
Ekonomi
THY'den ilginç uçuş: İstanbul'a 15 dakika farkla indi
THY'nin Panama-İstanbul uçağı, Atlantik okyanusu üzerinde batıdan doğuya esen jet rüzgarlarını arkasına alarak daha uzun mesafe bir rotada uçmasına rağmen hem uçuş maliyetinde önemli bir tasarruf sağlandı hem de planlanan süreden yalnızca 15 dakika bir fark ile İstanbul'a ulaştı.
Diğer
'Kaşıkçı' boykotu: 'Çöldeki Davos'ta sandalyeler boş kaldı
Dünya
'Kaşıkçı' boykotu: 'Çöldeki Davos'ta sandalyeler boş kaldı
Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman'ın 2030 vizyonu kapsamında ülkeye yatırım çekmek amacıyla düzenlediği "Geleceğe Yatırım Girişimi Konferansı", Cemal Kaşıkçı cinayeti nedeniyle yaklaşık 40 katılımcı tarafından boykot ediliyor. ABD, İngiltere, Fransa ve Hollanda olmak üzere pek çok ülke konferansa katılmama kararı almıştı.
AA
Albayrak: Reel sektöre 32,8 milyar TL destek sağlayacağız
Ekonomi
Albayrak: Reel sektöre 32,8 milyar TL destek sağlayacağız
Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, "Reel sektör için 2019 bütçesinden 32,8 milyar TL destek sağlayacağız" dedi. Albayrak emeklilere 2019'da 185,1 milyar TL ödeneceğini de söyledi.
Yeni Şafak
Yumurtada indirim uyarısı
Ekonomi
Yumurtada indirim uyarısı
Yumurta Üreticileri Merkez Birliği Başkanı İbrahim Afyon, Enflasyonla Topyekun Mücadele Programı kapsamında üreticilerin yumurta fiyatlarında yüzde 10 indirime gittiğine işaret ederek, "Üreticinin makul karla sattığı ürünü aracı tüccar ve marketlerin de makul karla satması gerekiyor." ifadesini kullandı.
AA
Metrolara hastane modeli geliyor
Ekonomi
Metrolara hastane modeli geliyor
İnşaat halindeki hatlar ile metroda 430 km uzunluğa yaklaşarak Londra ve Newyork’u geride bırakan İstanbul’da metro yapımında yeni bir uygulamaya geçiliyor. İstanbul trafiğini ciddi anlamda rahatlatacak 'her yere metro' projesi için gerekli olan 600 km’lik hat şehir hastanelerinde uygulanan yap-kirala-devret formülü ile yapılacak.
Yeni Şafak
Yol haritası belli oluyor
Gündem
Yol haritası belli oluyor
Gazeteci Cemal Kaşıkçı cinayetinin diplomatik ilişkilere önemli yansımaları olacak. Kaynaklar, bu konuda gerekenin yapılacağını, ancak öncelikle resmin tam olarak ortaya çıkarılması gerektiğini vurguluyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan, bugün grup toplantısında cinayete dair bilgi verecek. İzlenecek yol da buna göre belli olacak.
Yeni Şafak
Vergi istisnası
yükü ağırlaştı
Ekonomi
Vergi istisnası yükü ağırlaştı
Yatırımların teşvik edilmesi ve mükellef grupların yükünün azaltılması için sunulan vergide indirim ve istisna uygulamalarının hedefine ulaşmadığı endişeleri artıyor. Uzmanlar, “Büyük bir mükellef kitlesinin mükellefiyet kapsamı dışında bırakılması nedeniyle vergi tabanının daralmasına ve dolayısıyla da vergi gelirlerinin azalmasına yol açıyor” tespitini yaptı.
Yeni Şafak
Dolar düştü
zam kaldı
Ekonomi
Dolar düştü zam kaldı
Doların 7 lira seviyelerini gördüğü Ağustos’ta yüzde 40 ila 70 arasında zam yapanlar bu oranları korumaya devam ediyor. Tüketici dernekleri ve ticaret odaları, “Enflasyon ile mücadele için yüzde 10 indirim kampanyasına destek veriyoruz. Ancak kur bahanesiyle yapılan fahiş zamlar ne olacak?” diye soruyor.
Yeni Şafak

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.