ViewData["BodyClass"] = "search index effect"; ViewData["Category"] = "Arama"; ViewData["Linkname"] = "arama";IActionResult ViewData["Color"] = "cb0102"; }
Moskova'da
kritik temas
Gündem
Moskova'da kritik temas
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ile Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu Moskova’da bir araya geldi. Görüşmede bölgesel güvenlik konuları ele alındı.
Yeni Şafak
Tedbir sevinci
Ekonomi
Tedbir sevinci
İki bakanlıkça dün açıklanan destek paketleri iş dünyasınca sevinçle karşılandı. İş dünyası örgütlerinin temsilcileri, Hazine ve Maliye Bakanlığı'nın reel sektör için açıkladığı yeni tedbir paketini memnuniyetle karşıladı.
Yeni Şafak
İran’a karşı
özel ekip
Dünya
İran’a karşı özel ekip
ABD yönetimi, İran’a karşı yaptırım ve baskı politikalarını örgütlemek ve hamleleri tek merkezden yönetmek için özel ekip kurdu. Ekibin başına ise ABD Başkanı Trump’ın İran Özel Temsilcisi Brain Hook atandı. Beyaz Saray, İran’ın petrol ihracatını engelleyerek döviz gelirlerini kesmek ve ekonomik kriz çıkarmak için çalışıyor.
Yeni Şafak
Biz de bunun istiyoruz Trump
Gündem
Biz de bunun istiyoruz Trump
Ardı ardına twitter mesajlarıyla Türkiye’ye saldıran ABD Başkanı Trump, son mesajında; “Türkiye ile ilişkilerimizi azaltıyoruz” dedi. Oysa Türkiye 15 Temmuz’u yapan, terörle ülkemizi vuran, PKK’ya binlerce TIR silah veren ABD ile ilişkileri azaltmayı değil, o “kötülüğün” ülkemizin üzerinden tamamen çekilmesini istiyor.
Yeni Şafak
Destek bayramı
Ekonomi
Destek bayramı
Hazine ve Maliye Bakanlığı, reel sektör için yeni tedbir paketi geliştirildiğini açıkladı. Türkiye Bankalar Birliğinin; kur saldırısına karşı geliştirilen aksiyon planı kapsamında üye bankalara tavsiye ettiği beş maddelik paket, kredi borcu bulunan şirketlerin elini rahatlatan maddeler içeriyor.
Yeni Şafak
Burada izler karışmaz
Gündem
Burada izler karışmaz
Darbe girişiminin ardından kamudan ihraç edilenlerin itirazlarına bakan OHAL Komisyonu, titiz çalışmalarıyla ‘at izini it izinden’ ayırıyor. İhraç edilen kişi hakkındaki disiplin ve dava dosyaları ile 20’den fazla kurumdan gelen belgeleri inceleyen Komisyon, itiraza ilişkin ‘kabul’ ya da ‘ret’ kararını ‘kılı kırk yardıktan sonra’ veriyor.
Yeni Şafak
Sektör hazır gözler bankalarda
Ekonomi
Sektör hazır gözler bankalarda
İnşaatın patronları bayram ve sonrası için yeni kampanyalara hazırlık yapmaya başladı. Milli duyguların ön plana çıkacağı kampanyalarda dolar bozdurup ev alana sıfır kilometre araba veren de var, mobilyayı yenileyen de. Ancak sektör temsilcileri bu faizle satışın zor olduğunu ve bankaların faizleri düşürmesi gerektiğini söylüyor.
Yeni Şafak
Ekonomiye koruma kalkanı
Ekonomi
Ekonomiye koruma kalkanı
Hazine ve Sanayi bakanlıkları, kur saldırısına karşı iş dünyası ve sektör temsilcileri ile bankaları korumak için yeni tedbir paketleri açıkladı. İhracata kolaylıklar getiren paketlerde KOSGEB alacaklarına 2019’a kadar erteleme geliyor. Ayrıca, yatırım ve teşvik belgesi başvuru ücreti de kalkıyor.
Yeni Şafak

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.