Şiddete
karşı
yaşamayı
seçti
Hayat
Şiddete karşı yaşamayı seçti
Şiddet ve eziyetten kaçan kadının çocuklarıyla birlikte Almanya’dan Gaziantep’e dönüşünü anlatıyor Benim Adım Melek. Oyuncu kadrosunda genç ve deneyimli isimler bir arada. Herkesin insani oranda birbirine değer vermesi gerektiğine değinen oyuncu Ulvi Kahyaoğlu, bu hassasiyeti bulamadığımız yerde özellikle kadınların her şeye sıfırdan başlamayı göze alabileceklerini söylüyor.
Yeni Şafak
İnsanlığın filmini çeken Sarıkaya: Aylan bebek sembol oldu ama hiçbir şey değişmedi
Hayat
İnsanlığın filmini çeken Sarıkaya: Aylan bebek sembol oldu ama hiçbir şey değişmedi
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Kuşoğlu’nun rol aldığı ‘Aylan Bebek’ filminin fragmanı geçtiğimiz günlerde yayınlandı. Filmin yönetmeni Ömer Sarıkaya, Aylan üzerinden mültecilerin yaşadığı ölüm yolculuğunu gözler önüne sererken mültecilerin dünyada sadece Türkiye'nin problemi olduğunu anlatmaya çalıştı. İnsanlığın filmini çektiğini söyleyen Sarıkaya, “İnsanlar her gün ölüm yolculuğuna çıkıyor ve dünya bu dramı sessizce izlemeye devam ediyor. Türkiye'yi bu problemle yalnız bırakıyorlar” dedi. Filmin geliri de mültecilere yardım eden sivil toplum kuruluşlarına bağışlanacak.
Yeni Şafak
Akın İpek'e bütün talimatları FETÖ elebaşı verdi
Gündem
Akın İpek'e bütün talimatları FETÖ elebaşı verdi
Koza-İpek davasında tanık olarak dinlenen Çetin Acar, Koza İpek şirketlerinin himmet paralarıyla desteklendiğini ve Akın İpek'in Gülen'in talimatıyla hareket ettiğini söyledi. FETÖ elebaşı Gülen için "Deccal" ifadesini kullanan Acar, "FETÖ için terör örgütü tabirini yeterli görmüyorum, İslam'ı ortadan kaldırmaya teşebbüs eden bir yapıdır" dedi.
AA
Dondurulmuş bir an parçası: Göçmek
Hayat
Dondurulmuş bir an parçası: Göçmek
Suriyeli, mülteci, göçmen, ensar, muhacir… Son yıllarda hepimizin gündeminden ve dilinden düşmeyen bu ifadeler muhataplarında neler ifade ediyor. Suriyeli mülteci çocuk, mültecilik deyince ne anlıyor? Mimar Melek Zeynep Bulut'un, mültecilerin sadece fiziki olarak değil, ruhsal ve duygusal olarak da göç edişini anlattığı ve kuş metaforundan yola çıkarak oluşturulduğu enstalasyon (yerleştirme sanatı) çalışmasını, savaştan kaçarak ülkemize yerleşen Suriyeli çocukların hikayeleri ile birleştirdik.

Yeni Şafak
İnsanlık sınavını Aylan’la kazanacağız
Hayat
İnsanlık sınavını Aylan’la kazanacağız
Suriye’deki savaştan kaçarken bindikleri botun batması sonucu cansız bedeni Bodrum’da kıyıya vuran Aylan’ın yaşadıkları film oluyor. Ömer Sarıkaya, senaryosunu yazdığı ve yönettiği Aylan Bebek filmi ile ilgili, “Sadece Aylan'ın değil birbirinden farklı mültecilerin hayatlarını da anlattık. Bebeğin ailesi filmin adı Alan Kurdi olsun istiyor. Ben bunu kabul etmiyorum. Bu filmde kimlik değil insanlık anlatılıyor. İnsanlık sınavını Aylan’la kazanacağımıza inanıyorum.” diyor.
Yeni Şafak
DAGEM ile başlayan bir başarı hikayesi
Gündem
DAGEM ile başlayan bir başarı hikayesi

Düzce’de 3 çocuk annesi ev hanımı Melek Aslıyüksek, DAGEM’de açılan arıcılık kursuna katılarak 3 kovanla başladığı arıcılıkta bölgenin önde gelen üreticilerinden oldu. DAGEM Müdürü Meral Kekeçoğlu, “Buradan kendi işinin patronu kadınlarımız çıkıyor, bu da bizi çok mutlu ediyor” dedi.

Yeni Şafak
Tek parmağıyla kitap yazdı annesine ev aldı
Hayat
Tek parmağıyla kitap yazdı annesine ev aldı
Sakarya'da tek parmağıyla yazdığı ilk kitabı 'Kanadı Kırık Meleğin Kanadına Takılanlar'ın geliriyle annesine ev almak isteyen Rukiye Türeyen, hayalini gerçekleştirdi. Tapu müdürlüğündeki işlemlerin ardından evlerinin tapusunu alan anne-kız, büyük mutluluk yaşadı.
Yeni Şafak
Melekler yatırıma geldi
Ekonomi
Melekler yatırıma geldi
Büyüklüğü Avrupa’da 9,8 milyar avroyu, ABD ve Kanada’da 26 milyar doları aşan melek yatırım piyasasının aktörleri yeni fırsatlar için Türkiye’ye geldi. Geçen yıl yaptıkları 500 milyon avroluk yatırımla ülkemizi Avrupa’nın 5. büyük pazarı haline getiren melek yatırımcılar, Türkiye’nin, yatırımcısını güçlendirerek iyi işler çıkarttığını söyledi.
Yeni Şafak

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.