Özalp Belediyesi Bem-Bir-Sen ile sosyal denge tazminatı imzaladı.
Gündem
Özalp Belediyesi Bem-Bir-Sen ile sosyal denge tazminatı imzaladı.
Van’ın Özalp Belediyesi ile MemurSen Konfederasyonu’na bağlı Belediye ve Özel İdare Çalışanları Birliği Sendikası (Bem-Bir-Sen) arasında ‘Sosyal Denge Tazminatı’ sözleşmesi imzalandı.
Diğer
Diyabeti anlatmak için tiyatro oyunu yazdılar
Hayat
Diyabeti anlatmak için tiyatro oyunu yazdılar
Türk sinemasında 800'e yakın filmde kötü karakter oyuncusu olarak sahne alan İhsan Gedik, Samsunlu doktor Emin Dinççağ'ın yazdığı tiyatro oyununu okullarda sahneleyerek öğrencilere diyabet hastalığını anlatıyor.
IHA
Çözülme hızlandı
Gündem
Çözülme hızlandı
PKK tarafından kandırılıp dağa götürülen gençlerin aileleriyle yürütülen ikna çalışmaları sonucu Van’da 9 ayda 26 örgüt mensubu teslim oldu. Bu sayının artacağını belirten Vali M.Emin Bilmez “100’den fazla aileyle görüşüyoruz” dedi.
Yeni Şafak
Ne güzel bürokrat ne güzel müftü!
Ne güzel bürokrat ne güzel müftü!
Yapıcı ve yerinde tenkitler baş göz üstüne de hep kara tablolar çizmek, hep kötüyü görüp genellemek, hep insanları ümitsizliğe boğmak dost işi değildir.Video: Ne güzel bürokrat ne güzel müftü!En büyük mürşidlerin mürid ve talebeleri arsından bile çürükler ve hainler çıkmıştır. Saadet asrından bu yana bunca zaman geçtikten ve bozucu amiller bunca iş gördükten sonra “fazilet toplumundan” söz etmek zor olsa gerektir. Beklentimiz “halvet der encümen” fehvasınca kötüden asgari, iyiden azami etkilenmiş ve bu mânâda güzel insanımızın sayısını çoğaltmak ve toplumun yönetimini o ellere bırakmak olmalıdır.Sayın Mehmet Aykut Cihangir bir güzel insan/bürokrat, yeni İstanbul Müftümüz Sayın M. Emin Maşalı da bir güzel insan/müftü örneğidir. Böyle nice güzel insanımız önemli mevkilerde sorumluluk yüklenmiş bulunuyorlar, bunları da görmek, teşvik etmek ve yardımcı olmak, iyilik peşinde olanların işi olmalıdır.Sayın Cihangir’i nazik izinleriyle aşağıda paylaşacağım bir whatsApp mesajından dolayı hatırladım, bakın bu güzel insan ne diyor:“Eğitim; bilgi, erdem ve güzel ahlâkla yaşamaya yönelik bilgi, beceri ve tutum değişikliğidir.Âdâb, edeb kelimesinin çoğuludur, hayatı ilim ve irfanla özünden yaşamayı ifade eder.Muâşeret, toplumsal ilişkiler içinde bulunma anlamındadır. Âdâb-ı muaşeret, toplumsal ilişkilerimizde hâkim olan görgü ve davranış kurallarıdır.Âdâb-ı muaşeret, eğitimin aslî amacını sağlayan, ‘olmazsa olmaz’ bir eğitimdir.Selâmlama, iletişim, konuşma, oturuş, kalkış, kılık-kıyafet, üslûp, tavır gibi konuların tamamı âdâb-ı muaşereti oluşturur.İnsan; mükerremdir, ahsen-i takvîmdir.Âdâb-ı muaşeret eğitiminin temel ölçüsü, kısaca iyi insan olma erdemleri ve güzel ahlâk davranışlarıdır.Bu derslerde; iyi insan olmanın erdemleri, doğruluk, dürüstlük, emniyet, sadakat, nezaket, zarafet gibi konular somut olarak uygulamalı şekilde anlatılmalıdır.Din; güzel ahlâk ve samimiyet, muamelât ve ibadettir. Tebessüm, nezaket, zarafet hep güzel ahlâkın tezahürleridir. Âdâb-ı muaşeret kurallarının hedefi olan iyi insan davranışları, dinin amacı olan güzel ahlâk kurallarıyla birebir alakadardır.Bu eğitim ailede başlar, okulda ve iş hayatında devam eder.Ailede anne-babanın, okulda öğretmenin adımlarını izler kişi.Eğitimci güzel örnek olmalı, iyi insan olmanın erdemlerini tutum ve davranışlarıyla önce o göstermelidir.Okulda bu eğitimlerin müfredata ayrı ders olarak konulması elbette yararlı olacaktır; ancak önce bu dersleri verecek öğretmenlere eğitici eğitimi verilmelidir.”Haydi büyük başkan, bu güzel insanları çevrende olabildiğince çoğalt ki, milletin ve ümmetin ümidi olmaya devan edesin!
İsrail'den Mescid-i Aksa'daki ihlalleri protesto eden dokuz Filistinliye gözaltı uygulaması
Dünya
İsrail'den Mescid-i Aksa'daki ihlalleri protesto eden dokuz Filistinliye gözaltı uygulaması
İsrail güçlerinin, Mescid-i Aksa'daki ihlallerini Nasıra kentinde protesto eden dokuz Filistinliyi gözaltına aldığı belirtildi. Görgü tanıklarından alınan bilgiye göre, Filistinli bir grup, İsrail'in önceki gün Mescid-i Aksa'ya yaptığı baskını Nasıra'da protestolarda bulunmuştu.
AA
Çocuk yaşta tutuklanan Filistinli Ahmed Manasıra'nın annesiyle görüşmesine izin verilmedi
Dünya
Çocuk yaşta tutuklanan Filistinli Ahmed Manasıra'nın annesiyle görüşmesine izin verilmedi
İşgalci İsrail güçleri tarafından beş yıl önce tutuklanan Ahmed Manasıra'nın erken tahliyesi yeniden görüşülecek. Ahmed'in mahkeme salonuna getirilmesinin ardından, Anne Maysun, oğlunun kendini görmesi için seslendi. İşgalci güçler Ahmed'i apar topar mahkeme salonundan çıkardı, annesi ise duygulu anlar yaşadı.
AA
Sakın böyle yürümeyin
Hayat
Sakın böyle yürümeyin
Yalın ayak yürünmesinin nasıra yol açabileceğini belirten Dermatoloji Uzmanı Dr. Ata Nejat, “Cilt sürtünme veya baskı nedeniyle belli bir bölgede tahriş hissettiği zaman kalınlaşarak tepki verir. Nasır cildin korunma amaçlı olarak kalınlaşmasıdır. Cilt kalınlaşması çoğunlukla ayaklarda meydana gelir ancak sadece ayakta olmayabilir. Fazla dar veya sıkı bir ayakkabı, sert zeminden oluşabilecek bir sürtünme hatta iki ayak parmağının birbirine yaptığı baskı veya sürtünme nasır oluşumuna zemin hazırlayıcı etkenlerdir" dedi.
IHA
Ayaktaki nasır ve siğilden kurtulma yolu
Ayaktaki nasır ve siğilden kurtulma yolu
Ayakta bulunan siğil ve nasırdan kurtulmak için evde yapılan çalışmayı izliyoruz.
Diğer

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.