Tek yazılımla ateş maske ve dezenfektan kontrolü: Kameralar sosyal mesafeyi uymayanları tespit edecek
Koronavirüs
Tek yazılımla ateş maske ve dezenfektan kontrolü: Kameralar sosyal mesafeyi uymayanları tespit edecek

Yıldız Teknopark’ta faaliyetlerini sürdüren Yıldız Kuluçka firması Ayvos’un geliştirdiği yapay zeka destekli yazılım koronavirüse geçit vermiyor. Yazılımın kameralara entegre edilmesiyle sistem devreye giriyor ve sosyal mesafenin ihlal edildiği, maske kullanılmadığı durumlar tespit edilerek yetkililere bildiriliyor. Termal IP kameralar üzerinden 6 metre mesafeden temassız bir şekilde serbest geçiş sağlayarak anında ateş ölçümü yapabilen bu yazılım, kişi özelinde dezenfektan kullanılıp kullanılmadığını da saptıyor.

Yeni Şafak
Hangisi daha İYİ rol yapıyor?
Hangisi daha İYİ rol yapıyor?

Meral Hanım Partisi’nin İP’liği bir kere daha pazara çıktı: Çıkaranlar mı? Önce Sırrı Süreyya Önder, sonra Emre Kınay!

Yerel seçimlerde İP’ten Kadıköy Belediye Başkan Adayı olan tiyatrocu Kınay, birkaç gün önce ekranlarda…

Adaylık sürecinde Meral Akşener’e “Ben sosyalistim. Seçilirsem, milliyetçileri kapıdan içeri almam” dediğini, Akşener’in de bu şartını kabul ettiğini açıkladı!

*

Meral Hanım’ın, partisi için pek uygun görüp aday yaptığı “Sosyalist Emre” kendisini aynen şöyle ifade etti, o programda:

“Benim için laik, demokratik ve çağdaş cumhuriyet esastır. Türkçülük, Tanrı Dağı, din yönergesi; bunların hiçbirini kabul etmiyorum!”

*

“MHP’de ülkücülüğümü yaşayamıyorum” diyerek vaktiyle Akşener’in partisine katılanlar, “Nasıl da dolmuşa bindiklerini” hiç olmazsa şu en güncel örnekten sonra fark ederler mi, acaba?

YURTTA ROL, CİHANDA ROL

Vaktiyle, Akşener “Ülkücüydüm, demokrat oldum” demişti! (24 Temmuz 2001, Hürriyet)

İşte bu sözleri, AK Parti’nin kurulmasına üç hafta kala sarf etmişti: Yenilikçi Hareket’e dâhil olmuşken, “son anda vazgeçerek” AK Parti’nin kuruluşunda yer almamıştı…

Sonraki yıllarda MHP’ye katılan Akşener, yeniden giydiği “Ülkücü” kıyafetiyle 2016’da “Tarlada Kurultay” düzenleyip Devlet Bahçeli’yi devirmek istedi:

İşbu “Pennsylvania Operasyonu” berhava olunca “Ülkücü” rolüne bir kere daha veda etti!

*

Sonrasında kurduğu İP’ten, bu sütunda “İYİ Rol Yapan Parti” diye bahsediyoruz…

Zaten, Meral Hanım da ‘Yurtta Rol, Cihanda Rol’ yaparak sahne alıyor, siyasette!

Hal böyle olunca; en az, “pamuklara sarıp da aday yaptığı” şu Laikçi Sosyalist Emre kadar iyi bir tiyatrocu olduğu pekâlâ söylenebilir.

Belki de ondan bile İYİ’dir!

Neden mi?

“Milliyetçiyi, ülkücüyü” oynamayı, acayip seviyor da, ondan!

*

Meral Akşener, yıllar evvel “Hocaefendi’yi bir gün herkes anlayacak, ne mutlu onu şimdiden anlayana” demişti, ya…

Eh, bu Meral Hanım; “En İyi Kadın Oyuncu” Oscar’ını da herhalde Locaefendisi’nin elinden alır!

MASKELİ BALO

Akşener, Washington Portakalı Cumhuriyet’e verdiği röportajda “MHP ile tabanlarımızın aynı olduğunu söylemek çok zor” dedi. (11 Mayıs’20)

Bu cümleyi…

“Cumhur İttifakının bileşeninin bizimkinden farklı birtakım değerlere entegrasyonu olduğunu görüyoruz: Yoksa MHP’nin ‘Andımız ve Öcalan Mektubu’ konularındaki tutumunu başka türlü nasıl açıklayabilirsiniz?” diye sorduktan “hemen sonra” sarf ediyordu!

Yani, nedir?

Yaptığı bu “Sekizde Sekiz Optik Çarpıtma” ile aklınca “MHP’yi milliyetçilikten uzaklaşmış gibi göstermeye” yelteniyordu!

*

Akşener, yaşananları/gerçekte olup bitenleri “ters yüz etmeyi” de pek seviyor…

“Milliyetçiliği, ülkücülüğü sadece Maskeli Balo kıyafeti olarak gördüğü” çoktan beri ortaya çıkmış olan Meral Hanım; partisini, CHP ile ve onun “Kardeş Partisi” olan HDPKK ile Yoldaş yaptı, yahu!

Dolayısıyla…

İP, MHP’nin tabanıyla değil; CHP’nin ve de HDPKK’nın tabanı ile örtüşüyor!

OLAY YERİ’NDEN İTİRAF

Daha geçenlerde, Akşener’in İYİ Rol Yapan Partisi’nin sicilini HDPKK’lı Sırrı açığa vurmadı mı?

“Bize aracı gönderen ve ‘Şurada kiminle çalışalım? Nasıl yapalım?’ diye fikrimizi merak eden İYİ Parti, bugün bize koordinat biçemez!” demedi mi, Sırrı?

Ardından “Hatırları hoş olsun diye isim falan verecek değilim” diye üstelemedi mi?

*

HDPKK ile İYİ Rol Yapan Parti’nin CHP’nin lokomotifliğindeki “Kirli Ortaklık” sırları, Mister Sırrı tarafından “Olay Yerinden Bir İtirafla” açık edilince; İP’in foyası meydana çıktı.

Velhasıl…

Bir taraftan MHP’den kopardığı tribünlerinin hoşuna gidecek replikleri seslendiriyor; diğer bir yandan da, oradaki söylemin tam tersine hareket ediyor, Meral Hanım’ın Partisi!

BOMBA PARTİSİ İLE İP ATLIYORLAR

Geçenlerde görevinden alınan üç HDPKK’lı belediye başkanından biri olan Kurtalan Belediye Başkanı’nın defterinde “Bomba Yapımı” tarifi tespit edildi.

Bu defterde “Bomba anahtar sisteminin nasıl çalıştığı” şemalar çizilerek anlatılıyor!

HDPKK ile kirli ortaklığını sürdüren İP’in Genel Başkanı Meral Hanım…

Kubrick’in “Dr. Strangelove” adlı filminden mülhem, “Bombaları dert etmeyi bırakıp, onları hazırlayanların partisini nasıl sevdim?” falan mı diyecek, bundan sonra?

Maskeleri düştü!
Maskeleri düştü!

İstedikleri kadar inkâr etsinler, CHP’nin yancıları olan İP ile HDPKK arasındaki kirli ilişkiler bir defa daha ortalığa saçıldı.

Akşener’in İYİ Rol Yapan Partisinin sicili, Sırrı Süreyya Önder’in şu sözleriyle açığa vuruldu:

“Bize aracı gönderen ve ‘Şurada kiminle çalışalım? Nasıl yapalım?’ diye fikrimizi merak eden parti, bugün bize koordinat biçemez. ‘Bizim nazarımızda şuradadır’ diyemez. İYİ Parti’yi kastediyorum…”

*

Ardından…

Meral Akşener, “HDP’nin ortaya attığı iddiayı ispatlaması gerektiğini” söyledi. HDPKK’lı Önder ise “Hatırları hoş olsun diye isim verecek değilim” cevabıyla iddiasının arkasında durdu.

*

Haliyle…

Zillet İttifakının ortaklarına Yeşilçam repliğiyle “Durun, siz kardeşsiniz!” diye seslenenler sıraya girdi!

*

İYİ Rol Yapan Parti’nin Genel Başkanı, kısa bir süre önce “HDP, terör örgütünün uzantısıdır” demişti.

Mevzu bahis tartışma buradan koptu, geldi.

HDPKK ile seçim ittifakına geçit veren…

Zillet United’ın Lokomotifi CHP ile HDPKK’nın “Kardeş Parti” oluşuna zerrece eleştiri getirmeyen Meral Hanım, gün gelip de bu cümleyi sarf edince partisinin Kapalı Kapılar Ardındaki münasebetleri ifşa edildi!

*

Bir yandan, seçimde HDPKK ile ortaklığı içine sindiren…

Diğer yandan, “seçmenine, tribünlerine selam verme ihtiyacı” duyan…

Bunu yaparken dahi, kirli ortaklığını korumayı tercih eden İP Atlama Atraksiyonu veyahut “İkili Oynama” hadisesi; sonunda işte böyle dökülüyor!

*

Patlayan bu son tartışmanın Akşener’in Partisi ile HDPKK arasındaki “ipleri koparmayacağını” da not edelim…

Çünkü onları Zillet’teki ortaklığa memur eden Güç Odağı, aralarında her ne yaşanırsa yaşansın “köprülerin atılmasına” müsaade etmez!

Zaten, olay oraya bile varmadan; HDPKK’nın yeni Eş Genel Başkanı da, Benim Adım Kemal de ellerinde “Tamirci Çantaları” hop devreye girdiler!

*

Gerek HDPKK, gerekse FETÖ…

Hem İP’leri Pensilvanya’nın elinde olan Meral Hanım Partisi’nin hem de Amerikancı Benim Adım Kemal Partisi’nin masalarında oturmaya devam edeceklerdir.

“ÇAĞDAŞ VE MEDENİ!” DEDİKLERİ İTALYA MI, İŞTE BUDUR

Afrika’da (Kenya-Somali sınırında) 18 ay esir tutulduktan sonra geçtiğimiz hafta sonu en başta Türkiye ve Somali artı İtalya istihbaratlarının ortak girişimiyle kurtarılan ve Müslüman olan İtalyan vatandaşı Silvia’ya yönelik “İslam düşmanlığına dayalı” aşağılık hakaretler gırla gitti!

-İbretlik bir durumdur.

İtalyan Medyası; hiçbir zorlama olmaksızın, kendi iradesi ile İslamiyet’i seçen Silvia’ya bozuk çalıyor, nefretini kusuyor!

Mesela, Il Giornale Gazetesi Silvia Costanzo Romano’nun kurtuluşunu “İslami ve Mutlu. Nankör Silvia” diye verdi!

Libero gazetesi ise “Bir Müslümanı Kurtardık” başlığını attı!

Dahası var: Treviso eyaletinden bir siyasetçi Facebook’ta “Romano’nun asılması gerektiğini” söyledi!

*

Ezcümle:

Bir İtalyan Müslüman olursa; gör başına neler gelir?

AB üyesi, “Laik, Demokratik, Çağdaş, Acayip Medeni!” İtalya’nın hakiki yüzü işte budur!

BİR KERE DAHA: DÜZENBAZ BBC

Koronavirüs salgınında mahvolan İtalya’dan yine koronanın perişan ettiği İngiltere’ye geçelim:

Kraliçe’sinin BBC’sinin, kısa süre evvel imza attığı son kahpeliği “tarihe not” düşelim…

BBC News’ün geçtiği haber aynen şöyleydi:

“İngiltere Hükümeti: Türkiye’den alınan 400 bin adet koruyucu önlük İngiltere’deki standartlara uymuyor. Kullanılabilecek durumda değiller.”

Yani, nedir?

Türkiye’ye yönelik kara propagandaya ve de yalan haberlere tam gaz devam eden BBC’nin ne denli bir “Lağım Çukuru” olduğunu kanıtlayan bir örnekten bahsediyoruz!

Önce…

Sağlık Bakanlığı’mız, İngiltere’nin Türkiye’nin gönderdiği ürünlerle hiçbir sorunu olmadığını teyit ettiğini açıkladı.

Ardından, İngiltere Hükümeti “Özel firmanın siparişleri yetiştirememesi üzerine Türkiye’nin temin ettiği ürünlerin tamamının kalite testinden geçtiğini” beyan etti.

Üstüne bir de, İngiltere’nin Ankara Büyükelçisi Chilcott, sosyal medya hesabından Birleşik Krallık Medyasında yer alan haberlerin doğru olmadığını işaretledi.

*

İşte Kraliçe’nin “Süper Saygın; Acayip İtibarlı!” BBC’sinin hakiki yüzü de budur!

Düzenbazlık ve kahpelik bunların karakteridir!

HDP'li Önder'den İYİ Parti lideri Akşener'e 'aracı' cevabı: Hatırları hoş olsun diye isim verecek değilim, kendileri açıklasınlar
Gündem
HDP'li Önder'den İYİ Parti lideri Akşener'e 'aracı' cevabı: Hatırları hoş olsun diye isim verecek değilim, kendileri açıklasınlar
Millet İttifakı'nda İYİ Parti ve HDP arasında çıkan kriz, Önder'in "Bize aracı gönderdiler" çıkışıyla yeni bir boyut kazandı. İYİ Parti lideri Akşener'in "Kim o isimler açıklayın" sözlerine HDP'li Önder'den cevap geldi: Hatırları hoş olsun diye isim verecek değilim. Gelip giden aracılar, isterlerse kendilerini ve konuşulanları açıklayabilirler.
Diğer
Evlat nöbetindeki aileler HDP’li vekillerin parti binasına lüks makam aracıyla gelmelerine tepki gösterdi
Gündem
Evlat nöbetindeki aileler HDP’li vekillerin parti binasına lüks makam aracıyla gelmelerine tepki gösterdi
Çocuklarının terör örgütü PKK mensupları tarafından kaçırıldığı iddiası ile HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önünde 253 gündür oturma eylemini sürdüren aileler, HDP'li milletvekili Meral Danış Beştaş'ın lüks makam aracıyla parti binasına gelmesine tepki gösterdi. Ailelerden Celil Begdaş, "Onlar 500 bin liralık araca biniyor, benim oğlum ise taş üstünde yatıyor" dedi.
IHA
İYİ Parti'den HDP'ye açık kapı: Akşener "HDP Eş Başkanı Sancar ile görüşür müsünüz?" sorusuna kaçamak cevap verdi
Gündem
İYİ Parti'den HDP'ye açık kapı: Akşener "HDP Eş Başkanı Sancar ile görüşür müsünüz?" sorusuna kaçamak cevap verdi
İYİ Parti Genel Başkanı Akşener, son dönemde Millet İttifakı'nda HDP ile aralarında yaşanan krize ilişkin konuştu. Akşener, "HDP Eş Başkanı Sancar ile görüşmeyi düşünür müsünüz" sorusuna karşılık 'evet' ya da 'hayır' demedi. Meclis başkanvekilliği görevini yürüttüğü dönemde HDP'nin o zamanki grup başkanvekili Demirtaş'a söz hakkı verdiğini anlattı.
Diğer
HDP'li Önder: Düne kadar bize 'Kiminle çalışalım' diye soran İYİ Parti bugün saygısızlık yapamaz
Gündem
HDP'li Önder: Düne kadar bize 'Kiminle çalışalım' diye soran İYİ Parti bugün saygısızlık yapamaz
HDP'li Sırrı Süreyya Önder, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in 'Bizim gözümüzde HDP, terör örgütü PKK'nın uzantısıdır. Kandil'in yanında konumlandırıyoruz' sözlerine cevap verdi. Medyascope'ye konuşan Önder şu ifadeleri kullandı: Bize aracı gönderen, 'Şurada kiminle çalışalım? Nasıl yapalım' diye fikrimizi merak eden parti, bugün bize koordinat biçemez. İYİ Parti'yi kast ediyorum, 'Bizim nazarımızda şuradadır' diyemez. Bu saygısızlığı bugün yapabiliyorlarsa o gün bizim bu ilkesel şeyi dayatmış olmamamızdandır.'
Yeni Şafak
İttifak'ta kriz büyüyor Akşener'in 'PKK uzantısı' dediği HDP'den cevap: İktidarın gizli müttefikisiniz
Gündem
İttifak'ta kriz büyüyor Akşener'in 'PKK uzantısı' dediği HDP'den cevap: İktidarın gizli müttefikisiniz
Millet İttifakı'nda 'terör örgütü' söylemiyle patlak veren kriz büyüyor. İYİ Parti lideri Akşener'in "Terör örgütü PKK'nın uzantısı" şeklinde nitelediği HDP'den salvo geldi. Eş Başkan Sancar İYİ Parti'yi, "İktidarın gizli müttefiki" ilan etti.
Diğer

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.