ViewData["BodyClass"] = "search index effect"; ViewData["Category"] = "Arama"; ViewData["Linkname"] = "arama";IActionResult ViewData["Color"] = "cb0102"; }
Dolarda büyük düşüş
Ekonomi
Dolarda büyük düşüş
ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo'nun Türkiye'de tutuklu bulunan ABD'li rahip Brunson'a yönelik açıklamaları sonrasında dövizde hareketlilik yaşanmaya başladı. Dün akşam saatlerinde 6.05'e kadar gerileyen dolar yeni güne yükselişle başlamasının ardından yeniden düşüşe geçerek 6.06 seviyelerine indi. Euro ise yaşanan düşüş sonrası 7.13 seviyelerini gördü.
Yeni Şafak
6 ilde FETÖ'ye şafak baskını: 12 gözaltı
Gündem
6 ilde FETÖ'ye şafak baskını: 12 gözaltı
6 ilde polis ve askeri okullardan atılan FETÖ'cülere yönelik şafak vakti yapılan operasyonda çok sayıda kişi gözaltına alındı.
IHA
PKK Kerkük'e sızıyor
Dünya
PKK Kerkük'e sızıyor
Terör örgütü PKK, Irak'ın Kerkük kentine sızmaya çalışıyor. Irak Türkmen Cephesi Kerkük Teşkilat Sorumlusu Muhammet Saman, "Terör örgütü PKK, yeniden Kerkük'ün çeşitli semtlerine yerleşmeye başladı. PKK'nın Türkmenlere yönelik katliam düzenleyebileceğinden endişeliyiz” dedi.
Yeni Şafak
İşte PKK'nın Münbiç kadrosu
Dünya
İşte PKK'nın Münbiç kadrosu
PKK/PYD’nin işgal ettiği Münbiç’te tüm kararlar Kandil’in atadığı teröristler tarafından alınıyor. Yeni Şafak belediye, asayiş, istihbarat ve maliyeyi yöneten teröristlerin isimlerine ulaştı. ABD’nin adamı olarak bilinen Cemil Mazlum’a sözde “Genelkurmay Başkanlığı” sıfatı verilmiş. Elebaşları halkın tepkisinden çekindikleri için ABD’ye ait zırhlı araçlarla dışarı çıkabiliyor.
Yeni Şafak
Çağrı merkezine
1 dakika sınırı
Gündem
Çağrı merkezine 1 dakika sınırı
Tüketicilerin telefonla sık sık aradığı müşteri iletişim merkezleriyle ilgili şikayetlerin ortadan kaldırılması için TSE yeni standartlar getiriyor. Yeni uygulama ile müşteriler sıraya girdikten bir dakika sonra ya bir temsilciye bağlanacak ya da kendisine geri aranma seçeneği sunulacak.
Yeni Şafak
BrexIt kaosu
Dünya
BrexIt kaosu
İngiltere Başbakanı Theresa May’in Avrupa Birliği (AB) liderleriyle yürüttüğü müzakereler bir kez daha çökmenin eşiğine gelirken, ana muhalefetteki Avrupa yanlısı İşçi Partisi, Liverpool kentinde Brexit konulu bir konferans gerçekleştiriyor.
Yeni Şafak
Çiftçilere
çifte müjde
Ekonomi
Çiftçilere çifte müjde
Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği, en önemli tarımsal girdilerden kimyevi gübrede yüzde 15’lere varan indirim sağlayacak. Müjdeyi veren Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, arpa ve buğdayda 5 kuruşluk prim desteğinin de gelecek yıl 10 kuruş olarak ödeneceğini açıkladı.
Yeni Şafak
Bankaların gözü Hazine’de
Ekonomi
Bankaların gözü Hazine’de
Yüzde 40’a varan yıllık kredi maliyetleri nedeniyle işletmeler ve bireysel müşteriler bankalara uğrayamaz oldu. Para satmakta zorlanacakları bir döneme giren bankaların; reel sektöre kredi vermek yerine ellerindeki mevduatı Hazine kağıtlarında değerlendirmeleri bekleniyor. Bankalar, yüksek faizden para kazanma döneminin kapısını yeniden araladı.
Yeni Şafak

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.