"Eşimi vurdum" diye ihbarda bulunan eski koca polisi alarma geçirdi
Gündem
"Eşimi vurdum" diye ihbarda bulunan eski koca polisi alarma geçirdi
Adana’da 112’yi arayarak “tabanca ile eşimi vurdum” diyerek adres verip telefonu kapatan şahıs polisi alarma geçirdi. Polis kısa sürede eve baskın yapıp zanlıyı gözaltına aldı. ’Vurdum’ dediği eski eşi ise şahsın zaman zaman böyle yaptığını ve çok korktuğunu söyledi.
IHA
İyilik takımı
Gündem
İyilik takımı
Bingöl’de İmam Hatip Lisesi'nde meslek dersi veren Merve Kaya, teneffüste tanıştığı otizmli Meryem Dua Bamja’ya Kur'an öğretti ve sosyalleşmesini sağladı. İkilinin dostluğu okul dışına da taştı. Aynı şehirde görme engelli Elif Kaya’ya ulaştılar. Merve Kaya, önce kendi çabasıyla kabartmalı harflerle Kur’an okumayı öğrendi, ardında da Elif’e öğretti.
Yeni Şafak
Bu ülkeye ve millete aşıktı
Gündem
Bu ülkeye ve millete aşıktı
Kanser tedavisi gördüğü hastanede vefat eden AK Parti Milletvekili ve Yeni Şafak’ın eski yazarı Markar Esayan, Kumkapı Meryem Ana Kilisesi’nde düzenlenen törenle son yolculuğuna uğurlandı. Törene eşi Emine Erdoğan ile katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Markar deyince herkes gibi bizim de aklımıza önce bu ülkeye, millete olan aşkı, sevdası geliyordu” dedi.
Yeni Şafak
Sophie’den Meryem’e
Sophie’den Meryem’e
Batı Afrika ülkelerinden Mali’nin kuzeydoğusundaki Gao bölgesinde insanî yardım çalışmaları yürütürken, 2016’nın aralık ayında “İslâmî Mağrib El Kaide’si” adlı örgüt tarafından kaçırılan Fransız gönüllü Sophie Petronin (75), serbest bırakılarak ülkesine döndü. Petronin’i taşıyan uçak, Paris yakınlarındaki Villacoublay Havaalanı’na inerken, onu karşılayanlar arasında Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron da bulunuyordu. Kendisini bekleyen gazetecileri sevinçle selamlayan ve yaşına göre oldukça ene...
Macron’un psikolojik krizi
Macron’un psikolojik krizi
Geçtiğimiz günlerde Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un İslam üzerine sarf ettiği sözler, içerik ve tutarlılığı itibariyle hezeyan olarak geçiştirilebilecek türden laflar. Ama sözlerin sarf edildiği zaman, ortam ve sarf edenin sicili geçiştirmeye müsaade etmiyor. Psikolojide bilinçaltının da hezeyanların da bir karşılığı vardır.Macron’un İslam’a atfettiği kriz onun her şeyden önce psikolojik hallerinin bir yansıması. Bir İslam korkusu ve nefreti olduğu çok açık. Kurmak istediği ve kontrol et...
Kalk Gidelim setinde ilginç olay: Turist boğulma sahnesini gerçek sanıp nehre atladı
Hayat
Kalk Gidelim setinde ilginç olay: Turist boğulma sahnesini gerçek sanıp nehre atladı
Ufuk Özkan, Erkan Sever, Mehtap Bayri, Aslı Omağ ve Ayça Varlıer gibi isimlerin başrollerinde yer aldığı TRT1 dizisi “Kalk Gidelim” çekimleri sırasında ilginç olay yaşandı. MedyaTava'da yer alan bilgilere göre dizinin Meryem'i çekim için Azmak Nehri'nde boğulacaktı ama yabancı turist olayı gerçek sanınca çekimler aksadı.
Yeni Şafak
Kuveyt'ten dikkat çeken plan: Yarım milyondan fazla işçi sınır dışı edilecek
Ekonomi
Kuveyt'ten dikkat çeken plan: Yarım milyondan fazla işçi sınır dışı edilecek
Kuveyt hükümeti işgücü piyasasındaki dengesizliklerin giderilmesi için dikkat çeken bir adım atmaya hazırlanıyor. Kuveyt Parlamentosu'nda yapılan sunuma göre kısa vadeli çözüm olarak yarım milyondan fazla yabancı işçinin sınır dışı edilmesi planlanıyor.
AA
Masumiyetin incisi
Hayat
Masumiyetin incisi
Yaşadıklarını ayetlerden, kıssalardan, şiirlerden okuduğumuz Hazreti Meryem’in hayatı yazar Nurdan Damla tarafından romanlaştırıldı. Hayat Yayınları’nın okura sunduğu “Masumiyetin İncisi Hazreti Meryem” saflık sembolü olan bildiğimiz Meryem’i anlatırken günümüzdeki kadın algısını da sorgulatıyor diyor.
Yeni Şafak

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.