Strazburg DİTİB Açıköğretim İmam Hatip Lisesi öğrencileri diplomalarını aldı
Dünya
Strazburg DİTİB Açıköğretim İmam Hatip Lisesi öğrencileri diplomalarını aldı
Fransa'nın Strazburg kentinde Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB) bünyesindeki Yunus Emre Açıköğretim İmam Hatip Lisesi mezunları ilk defa diploma heyecanı yaşadı. Strazburg'daki Yunus Emre Lisesi Konferans Salonu'nda düzenlenen diploma töreni, okunan İstiklal Marşı'nın ardından mezunlardan Abdulmuttalib Araz'ın Kuran tilavetiyle başladı.

Yunus Emre Lisesi Başkanı Murat Ercan yaptığı konuşmada, 5-15 yaş arası çocuklara camilerde Kuran kursu verildiğini bunun dışındaki yaş gruplarında dini eğitim konusunda büyük bir eksiklik olduğunu aktardı. Fransa'da yetişkinlere yönelik dini eğitimin en büyük ihtiyaçlardan olduğunu vurgulayan Ercan, 'Bu eksikliği giderdiği için bu program büyük bir önem taşıyor, bu şekilde ciddi, müfredatı olan, sonunda resmi bir diplomayla tamamlana başka bir eğitim programı yok.' dedi.

Strazburg Din Hizmetleri Ataşesi Ramazan Dolu da Fransa genelinde din hizmetleri alanında görev alacak, insanlara dini konuları aktaracak, bu alanda rehberlik yapacak ve buradaki toplumu tanıyan kişilere ihtiyaç bulunduğunu dile getirdi.
Yunun Emre Açıköğretim İmam Hatip Lisesi programının bu anlamda önemli bir adım ve başlangıç olduğuna dikkati çeken Dolu, diplomaya hak kazananların bu programı iyi bir şekilde anlatarak, programa katılımın artmasına katkı sağlayacaklarına inandığını söyledi.
AA
Subay ve astsubayların 41 haftalık zorlu eğitimi
Gündem
Subay ve astsubayların 41 haftalık zorlu eğitimi
İzmir/Çiğli'de bulunan 2'nci Ana Jet Üs Komutanlığında gerçekleşen 18'inci Dönem Personel Kurtarma Eğitimi kapsamında; Kara ve Hava Kuvvetleri Komutanlıkları ile Jandarma Genel Komutanlığına mensup subay ve astsubaylar, 41 haftalık zorlu eğitimin ardından diploma ve brövelerini alarak mezun oldu.
Diğer
Suudi Arabistan'da bir ilk: Kadın askerler mezun oldu
Dünya
Suudi Arabistan'da bir ilk: Kadın askerler mezun oldu
Suudi Arabistan'daki kadınları güçlendirmeye yönelik reformlar ve girişimler kapsamında, Silahlı Kuvvetlere bağlı Kadın Kadrolar Eğitim Merkezi'nden ilk kadın asker grubu mezun oldu.

İlk kadın asker grubu, 30 Mayıs'ta başlayan 14 haftalık temel bireysel kursunu tamamlarken, kadın askerlerin mezuniyet törenine Genelkurmay Başkanı Korgeneral Fayyad bin Hamid Al-Ruwaili katıldı.

Silahlı Kuvvetler Eğitim ve Öğretim Kurumu Başkanı Tümgeneral Adel Al-Balawi törende yaptığı konuşmada, merkezin Savunma Bakanlığı'nın kadın çalışanlarına mesleki alanlarda seçkin mesleki eğitim hizmetleri sunmayı hedeflediğini belirtti.


IHA
Bursa'da jandarma astsubay öğrencileri için mezuniyet töreni düzenlendi
Gündem
Bursa'da jandarma astsubay öğrencileri için mezuniyet töreni düzenlendi
Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi (JSGA) Bursa Işıklar Jandarma Astsubay Meslek Yüksekokulu'nda mezun öğrenciler için tören düzenlendi. Okulun yerleşkesinde, 799 öğrenci için düzenlenen tören, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı.

Törende, dönem birincisi Astsubay Çavuş Ahmet Dönmez de mezunlar adına bir konuşma yaparak, yaş kütüğüne ay yıldızlı plaketi çaktı. Program kapsamında, Ankara'da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Jandarma Genel Komutanı Arif Çetin'in katılımıyla düzenlenen Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı Subay ve Astsubay Öğrencileri Mezuniyet Töreni'ne videokonferans sistemiyle bağlanıldı.

Tören geçişinin ardından mezun öğrenciler aileleriyle buluştu.
AA
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Terör örgütünü kıpırdayamaz hale getirdik
Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Terör örgütünü kıpırdayamaz hale getirdik
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı Subay ve Astsubay Öğrencileri Mezuniyet Töreni'nde konuştu. "Terörle mücadelede kimsenin icazetini aramıyoruz." diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Yurt içinde ve dışında bölücü terör örgütünü kıpırdayamaz hale getirdik. Artık teröristleri ininde bulup imha ediyoruz." ifadelerini kullandı.
Yeni Şafak
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş Jandarma ve Sahil Güvenlik Mezuniyet Töreni'nde dua etti
Gündem
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş Jandarma ve Sahil Güvenlik Mezuniyet Töreni'nde dua etti
Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Jandarma ve Sahil Güvenlik Mezuniyet Töreni'ne katıldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da katıldığı programda, Diyanet İşleri Başkanı Erbaş dua etti.
Diğer
Kara Harp Okulu tarihinin ilk başörtülü subayı: Müberra Öztürk
Gündem
Kara Harp Okulu tarihinin ilk başörtülü subayı: Müberra Öztürk
Kara Harp Okulu'nun ilk başörtülü öğrencisi olan Müberra Öztürk, diplomasını Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler'in elinden alarak mezun oldu. Okulu 5'inci olarak bitiren Teğmen Öztürk, Kara Harp Okulu tarihinin ilk başörtülü subayı oldu.
AA
ABD eğitip Haseke’ye saldı
Dünya
ABD eğitip Haseke’ye saldı
ABD öncülüğündeki koalisyon güçleri Suriye’de terör örgütü YPG/PKK işgalindeki bölgelerde varlık gösteren terör örgütüne silahlı eğitim vermeye devam ediyor. Koalisyon güçleri Haseke’nin Abdülaziz Dağı’nda 400 YPG/PKK’lı teröriste silahlı eğitim verdi. 3 ay süren eğitimlerde hafif, orta ve ağır silahların kullanımı, köylere baskın ve sızma yöntemleri teröristlere uygulamalı olarak anlatıldı.
Yeni Şafak

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.