ViewData["BodyClass"] = "search index effect"; ViewData["Category"] = "Arama"; ViewData["Linkname"] = "arama";IActionResult ViewData["Color"] = "cb0102"; }
Enver İbrahim mecliste yemin etti
Dünya
Enver İbrahim mecliste yemin etti
Malezya'da ara seçimlerde milletvekili seçilen Enver İbrahim, mecliste yemin ederek göreve başladı. Enver İbrahim hükümette yer alacağı konumla alakalı ise, "Doktor Mahathir'e, destek ve katkılarımı parlamento reformlarıyla vereceğimi söyledim" açıklamasında bulundu.
AA
Baruthane'nin Millet Bahçesi’nde
çalışmalar başladı
Gündem
Baruthane'nin Millet Bahçesi’nde çalışmalar başladı
Tarihte padişahların kahve içtiği Baruthane Kulesi’nin de içinde bulunduğu İstanbul Ataköy’deki 60 dönümlük arazide "Millet Bahçesi" yapımına başlandı. Eski İstanbul'un en bilinen ve en gözde plajının da yer aldığı arazideki çalışmalar hızla devam ediyor.
Yeni Şafak
İşçi eylemlerinde sol vesayet
Hayat
İşçi eylemlerinde sol vesayet
Ülkemizde önemli bir sorun sol/sosyalist örgütlerin işçi eylemlerinin üzerine çöreklenmeleri. Haklı ve meşru bir alın teri mücadelesi veren işçilerin eylemlerini sözde sahiplenerek, siyasi bir mücadeleye evirirler. Sol/sosyalist çevreler söylemde emekçiler yanında olmasına rağmen hayat tarzlarının emekçilerle çelişmesi nedeniyle geniş emekçi kitlesiyle bağ kuramıyorlar. Bu nedenle kitlesel işçi eylemlerini kullanarak bu bağı inşa etmeye çalışıyorlar.
Yeni Şafak
Fakir’den %15 ile tam destek
Ekonomi
Fakir’den %15 ile tam destek
Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın geçen hafta duyurduğu Enflasyonla Topyekun Mücadele Programı, tüm sektörlere yayılan bir ‘harekete’ dönüştü.
Yeni Şafak
Pazara da ürün künyesi geliyor
Ekonomi
Pazara da ürün künyesi geliyor
Vatandaş artık satın aldığı ürünü cep telefonundan denetleyebilecek. Hal Kayıt Sistemi (HKS) mobil uygulamasıyla vatandaşlar, satın aldığı meyve ve sebzenin üreticisini, üretim tarihi ve yerini, üreticiden tüketiciye ulaşana kadar alış, satış birim fiyatları gibi her türlü bilgiyi cep telefonundan öğrenebilecek.
Yeni Şafak
Kiralık araçta
65 bin kayıp
Ekonomi
Kiralık araçta 65 bin kayıp
10 yıldır kesintisiz çift haneli büyüyen Türkiye araç kiralama sektörü ilk kez bu yıl gerileme sergiledi. Bu yılı yüzde 12 kayıpla atlatacaklarını söyleyen TOKKDER Başkanı İnan Ekici, “2017’de 365 bin olan pazarın bu yıl sonunda 320 bin, 2019’da ise 300 bine gerilemesini bekliyoruz” dedi.
Yeni Şafak
Şoför öldürdü
Gündem
Şoför öldürdü
İzmir’in Menderes ilçesinde mültecileri taşıyan kamyon bariyerleri aşarak 20 metre aşağıdaki Değirmençay’a uçtu. Korkunç kazada 22 kişi öldü, 13 kişi de yaralandı. Kamyon kullanma ehliyeti olmayan şoför Mustafa Yılmaz 21 ayrı suçtan sabıkalı çıktı. Kaza yerinden yaralı olarak kaçan şoför gittiği hastanede görevlilere önce “yüksekten düştüm” dedi. Polisteki ifadesinde de karşısına bir araç çıkınca fren yaptığını ama fren boşaldığı için dereye uçtuklarını iddia etti. Yaralı yolcular ise şoförün uyuduğunu söyledi. Yolda fren izine rastlanmadı.
Yeni Şafak
Örgütün üç numarası
Gündem
Örgütün üç numarası
Adnan Oktar suç örgütüne yönelik soruşturma kapsamında tutuklanan şüpheli Tarkan Yavaş’ın örgütün ‘’3’’ numaralı ismi olduğu belirlendi. Yavaş’ın Adnan Oktar’dan sonra erkekler arasında en yetkili ‘’imam’’ olarak görüldüğü ortaya çıktı.
Yeni Şafak

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.