Dere geçilirken
at değiştirilmez
Gündem
Dere geçilirken at değiştirilmez
Başkanlık kabinesinin ilk Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Ziya Selçuk, nasıl bir sistem öngörüldüğü hakkında bilgi verdi. “Eğitimde acil eylem planı” sorulan Bakan Selçuk, sistemin zamanla rayına oturacağını belirtti: Aileler, öğrenciler, öğretmenler rahat olsun. Dere geçilirken at değiştirilmeyecek.
Yeni Şafak
Bakan Selçuk liselerde yeni modelin detaylarını paylaştı
Gündem
Bakan Selçuk liselerde yeni modelin detaylarını paylaştı

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, liselerde uygulanacak yeni modelde, öğretmen eğitiminin, materyallerin geliştirilmesinin ve rehberliğin kritik bir öneme sahip olacağını söyledi.

AA
Bakan Ziya Selçuk'tan okullarda yeni tatil düzenlemesi açıklaması
Gündem
Bakan Ziya Selçuk'tan okullarda yeni tatil düzenlemesi açıklaması
Milli Eğitim Bakanı Selçuk, okulların tatil programı hakkında, "Kültür ve Turizm Bakanlığımızla da başka kurumlarla da görüştük. Tatillerin düzenlemesi, araya küçük tatiller koymakla ilgili bir açıklamamız olacak. Fakat Türkiye birden bire hemen 200 gün, 220 gün olsun gibi bir hazırlığa henüz sahip değil. Şu anda biz mevcudu ne kadar iyi yapabilirizin peşinde olmalıyız ve bu amaçla da bölgelere göre tatil olabilir, bunun önü açılabilir" dedi.
AA
Bakan Selçuk otizmli Ozan Barış ile buluştu
Hayat
Bakan Selçuk otizmli Ozan Barış ile buluştu
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, İstanbul Otizm Gönüllüleri Derneği Başkanı Sedef Erken, müzisyen Ogün Sanlısoy ve otizmli çocukları Ozan Barış Sanlısoy ile bir araya geldi. Görüşmede özel eğitim ihtiyacı olan çocuklar için yapılabilecekler ele alındı.
AA
50 bin öğrenciye
engelsiz eğitim
Ekonomi
50 bin öğrenciye engelsiz eğitim
Turkcell 2020’ye kadar 50 bin engelli öğrenciye destek verecek. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "Engelli bireylerin kendi kimliklerini kazanmaları ve kendilerini her yönden geliştirmeleri konusunda desteğe ihtiyaçları var" dedi.
Yeni Şafak
18 milyon öğrenci karne aldı
Gündem
18 milyon öğrenci karne aldı
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Ayaş ilçesindeki Bünyamin İlkokulu'nda "2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı Karne Dağıtım Töreni"ne katıldı. 18 milyon öğrenci bugün karnesini alarak yaz tatiline çıktı. Yeni öğretim yılından itibaren yeni sisteme geçilecek eğitimde, öğrenciler gelecek yıllarda 3 ay gibi uzun bir tatil yerine ara tatiller yaparak daha kısa bir yaz tatili yapacaklar. Bu nedenle öğrenciler son kez 3 aylık tatile çıkmış oldu.
AA
Bakan Selçuk müjdeyi verdi: Birkaç ay içerisinde tamamlanacak
Gündem
Bakan Selçuk müjdeyi verdi: Birkaç ay içerisinde tamamlanacak
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "Türkiye'nin ilk yapay zekaya dayalı, veriye dayalı yönetim sistemini de önümüzdeki birkaç ay içerisinde tamamlamış olacağız" dedi. Selçuk, "Artık her okula eşit bir bütçe yerine hangi okulun ihtiyacı ne kadarsa öğrenci başına o kadar adalete dayalı bir bütçeyi getiriyoruz. Bunun da uygulaması bu sene pilot olarak başladı" ifadelerini kullandı.
AA
Ziya Selçuk'tan temel lise açıklaması
Gündem
Ziya Selçuk'tan temel lise açıklaması
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, dershane ve temel liselerin kapatılmasına insanların şaşırmasına şaşırdığını belirterek, "Herkes rahat olsun, bir sürpriz yok, daha önce alınan kararlar neyse onu uyguluyoruz. Sürecin sancısız geçmesi için her türlü çabayı göstereceğiz. Bu konunun velilerimizce dikkatle ele alınmasını istiyorum. Çünkü konunun istismarı söz konusu olabilir" dedi.
IHA

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.