500 milyon kişi İstanbul’u izledi
Hayat
500 milyon kişi İstanbul’u izledi
INFLOW Global Summit’18 kapsamında 30’dan fazla ülkeden 100’e yakın yabancı influencer İstanbul’a geldi. Influencer’lar tarafından yapılan sosyal medya paylaşımları aracılığıyla tüm dünyada yaklaşık 500 milyon kişi İstanbul paylaşımlarını gördü. Takipçiler onların İstanbul deneyimlerini sosyal medyada konuştu.
Yeni Şafak
500 milyon kişiyi İstanbul’a çekecek
Ekonomi
500 milyon kişiyi İstanbul’a çekecek
Türkiye’de bu yıl ikincisi düzenlenecek INFLOW Global Summit’18 kapsamında 30’dan fazla ülkeden 100’e yakın yabancı sosyal medya içerik üreticisi (influencer)İstanbul’a geliyor.
Yeni Şafak
Sultan Abdülhamid'in hiç bilmediğiniz özel dünyası
Hayat
Sultan Abdülhamid'in hiç bilmediğiniz özel dünyası
Osmanlı padişahları denilince genellikle gözümüzün önüne gürleyen ve savaş meydanlarında kılıcını çekip cengaverlik yapan siyasi-askeri liderler gelir.Oysa gayet tabiidir ki,onların da her insan gibi duygusal-estetik bir hayatları var. Osmanlı'nın son dönemine damgasını vuran Sultan II. Abdülhamid de bu padişahlardan biri. Sultan Abdülhamid'in hiç bilmediğiniz 28 özelliğini Derin Tarih Dergisi derledi. İşte Sultan Abdülhamit'in hiç bilmediğiniz 28 özelliği...
Derin Tarih
Seçim 2019 | Kocaeli İzmit Yerel Seçim
  Sonuçları - CANLI
Seçim 2019 | Kocaeli İzmit Yerel Seçim Sonuçları - CANLI
Seçim 2019 Kocaeli İzmit seçim sonuçları ne durumda? 31 Mart 2019 yerel seçim sonuçlarında hangi parti öne geçti Kocaeli İzmit ilçesinde partilerin oy oranları, canlı seçim sonuçları ve sandık sonuçları. Kocaeli İzmit belediye başkanlığı seçim sonuçları en hızlı şekilde Yeni Şafak seçim sonuçları sayfasında!
Yeni Şafak
MİT'in gönderdiği 'çok gizli' hediye
Gündem
MİT'in gönderdiği 'çok gizli' hediye
Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT), kuruluşunun 90'ıncı yıl dönümü dolayısıyla "çok gizli" ibareli, doksan sayfadan oluşan "90 Sene 90 Nesne" isminde bir kitapçık hazırladı. Teşkilatın tarihinin belgelenmesi amacıyla, istihbarat üretiminde kullanılan ve operasyonel çalışmalarda ele geçirilen değişik dönemlere ait nesneler bir araya getirildi. Kitapçıkta teşkilatın kuruluş belgelerinden mühürlü zarflarına, Osmanlı Türkçesi kullanılmış kriptolu yazışmalardan İngiliz ajanı Lawrens hakkında hazırlanan rapora, ayakkabı içerisine yerleştirilen gizli telsizden sigara paketi görünümlü telsiz vericiye kadar birçok fotoğrafa yer verildi.
AA
Yarım saatlik yağmur İzmit'i felç etti
Yarım saatlik yağmur İzmit'i felç etti
Kocaeli'nde bugün saat 15.00 sıralarında başlayan sağanak yağmur, yaklaşık yarım saatte hayatı felç etti. Başta D 100 karayolunun kent içi geçişi olmak üzere birçok ana arter ve ara yollar suyla kaplandı, araç trafiği durdu. Gölcük'te de Devlet Hastanesi'nin acil servisinin de bulunduğu koridorları su bastı.
DHA
MİT TIR’ları soruşturmasında 4 savcıya yargılama kararı
Gündem
MİT TIR’ları soruşturmasında 4 savcıya yargılama kararı
Adana ve Hatay'da MİT'e ait tırların durdurulmasına ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında tutuklanan, eski Adana İl Jandarma Komutanı ve eski Adana Cumhuriyet Başsavcısı ile 3 savcı hakkında hazırlanan iddianame kabul edilerek, sanıkların yargılanması için dosya Yargıtaya gönderildi.
AA
Abdülhamit'in Misafirleri: ​Darülaceze'nin ''Vızgelir'' ustası
Hayat
Abdülhamit'in Misafirleri: ​Darülaceze'nin ''Vızgelir'' ustası
Abdülhamit'in talimatıyla 1895 yılında inşa edilen Darülaceze, kapılarını Yeni Şafak'a aralıyor. Bugüne dek tarihe tanıklık etmiş olan yapının en eski misafirlerinden biriyle, 20 yıldır Darülaceze'de yaşayan Sabahattin Vızgelir'le konuştuk. Soyadı gibi hiçbir iş zor gelmiyor Sabahattin amcaya... Dev yapının maketini yapmayı planlayan Vızgelir, 'bana zor iş verin yapayım' diye anlatıyor küçük atölyesindeki yaşantısını.


Yeni Şafak

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.