Vergiler yüzde 10 artacak!
Ekonomi
Vergiler yüzde 10 artacak!
Maliye Bakanlığı, vergilerin yeniden belirlenmesinde esas alınacak yeniden değerleme oranını 2014 yılı için yüzde 10.11 olarak açıkladı. Resmi Gazete’nin 15 Kasım tarihli sayısında yer alan konuya ilişkin vergi usul kanunu genel tebliğine göre, bu oran, aynı zamanda 2014 yılına son geçici vergi dönemi için de uygulanacak.
Reuters
Son dört gün
Ekonomi
Son dört gün
Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) ile Gelir Vergisi'ne ilişkin ikinci taksit ödeme süresi 31 Temmuz Cuma günü sona erecek. Ödemeler, anlaşmalı bankaların kredi kartı ile internetten de ödenebilecek.
AA
Engelli vatandaşa MTV yok
Ekonomi
Engelli vatandaşa MTV yok
Hükümet her alanda olduğu gibi engelli vatandaşlara da destek oluyor. Engelli vatandaşlara ve onların ailelerine tanınan çeşitli haklar var. Vergi muafiyetlerinden, çalışma haklarına, fatura indirimlerinden, otomobilde düşük fiyata kadar pek çok hak engelli vatandaşların hizmetine sunuluyor. Peki engelli vatandaşların tamamını kapsayan haklar neler? Engelli vatandaşlar Motorlu Taşıtlar Vergisi'nden muaf mı? Hangi kalemlerde indirim uygulanıyor? Engelli vatandaşlar hangi vergilerden muaflar? İşte detaylar…
Yeni Şafak
2022 MTV ne kadar: MTV zammı kaç TL oldu?
Ekonomi
2022 MTV ne kadar: MTV zammı kaç TL oldu?
Resmi Gazete'de yayımlan Motorlu Taşıtlar Vergisi'nde önemli değişiklik ile Motorlu Taşıtlar Vergisi'nde artış oranı yüzde 25 olarak uygulanacak. MTV taksitlendirme işlemleri ocak ayı itibarıyla başlıyor. MTV hesaplama işlemi sürücüler tarafından en çok araştırılan konular arasına girdi. Peki, MTV hesaplama işlemi nasıl yapılır? MTV 2022 oranı ne kadar oldu? İşte tüm detaylar..
Diğer
Araç sahipleri dikkat! Bugün son
Ekonomi
Araç sahipleri dikkat! Bugün son
Motorlu Taşıtlar Vergisi için bugün son gün. Vergiyi vatandaşlar yaşadıkları şehrin vergi dairelerine giderek ödeyebilir.
Diğer
Son 3 senede tercih edilen otomobiller
Ekonomi
Son 3 senede tercih edilen otomobiller
Türkiye'de son 3 yılda trafiğe kaydı yapılan otomobillerin %95'i 1600cc ve altındaki motor silindir hacimli araçlardan oluştu. 2018 MTV ne kadar ve en az MTV'de olan otomobillerin özellikleri neler? İşte yanıtlar...
AA
MTV zamanına 4 ay kaldı
Ekonomi
MTV zamanına 4 ay kaldı
Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) yeni araçlar için torba yasada belirlenen oranlar kabul edildi. Buna göre her araç farklı bir Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) ödüyor. MTV'nin ilk taksidi Ocak ayında ödendi. Sıra 2. takside geldi. MTV ikinci 6 ay ödemesi Temmuz'da yani 4 ay sonra yapılacak. Peki MTV ücreti ne kadar, hangi araba ne kadar MTV ödeyecek?
Yeni Şafak
PTT'den yeni hizmet
Ekonomi
PTT'den yeni hizmet
Bugüne kadar PTT'den sadece trafik cezası ya da idari para cezası ödemeleri yapılabiliyordu. Bundan sonra PTT'den Motorlu Taşıtlar Vergisi de ödenebilecek. PTT, MTV ödemeleriyle ilgili bir duyuru da yaptı.
AA

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.