Ramazan özel sayfa
  • İFTARA KALAN SÜRE 00:00:00
Afganistan
Afganistan
Afganistan neresidir, Afgan olmak ne demektir? Bu sorulara modern dünyânın kültürel-kavramsal kodları üzerinden cevap bulmanın son derecede zor olduğunu düşünürüm. En kestirmeden gidelim; kâğıt üzerinde var olan kodların bu coğrafya ve orada yaşayanlar için bir karşılığı varmış gibi yapılan ve yapılacak olan değerlendirmelerin derin hatâlar doğuracağını peşinen bilmek gerekiyor. Bu hatâlardan ilki Sovyetler Birliği devrinde Ruslar tarafından yapılmıştı. Ruslar kısa bir zaman zarfında Afganistan’...
Eminönü'ndeki yoğunluk pes dedirtti
Gündem
Eminönü'ndeki yoğunluk pes dedirtti
Koronavirüs vaka sayılarının arttığı İstanbul'da Eminönü'ndeki kalabalık korkuttu. Caddelerdeki kalabalık kameralara yansıdı.
DHA
Üç yeni bakan Meclis'te yemin etti
Gündem
Üç yeni bakan Meclis'te yemin etti
Resmi Gazete’te yayımlanan açıklamayla, Cumhurbaşkanlığı Kabinesi değişti. Yapılan açıklamaya göre, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı görevine Derya Yanık, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığına Vedat Bilgin, Ticaret Bakanlığına Mehmet Muş atandı. Kabineye giren üç yeni isim Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde yemin ederek göreve başladı.
AA
Yeni bakanlar yemin töreni için Meclis'e geldi
Gündem
Yeni bakanlar yemin töreni için Meclis'e geldi
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bazı bakanlıklara yaptığı atamalar Resmi Gazete'de yayımlandı. Cumhurbaşkanlığı Kabinesi'ndeki bakanlık sayısı 17'ye yükseldi.

Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile 'Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı' ile 'Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı' kuruldu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzalı atama kararları ile Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına Derya Yanık, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığına Vedat Bilgin, Ticaret Bakanlığına Mehmet Muş getirildi.

Çiçeği burnunda bakanlar yemin töreni için Meclis'e geldi
DHA
Koronavirüs sonrası koku sorununa doğal formül: Limon, kekik, nane yağı ve karanfil
Koronavirüs
Koronavirüs sonrası koku sorununa doğal formül: Limon, kekik, nane yağı ve karanfil
Koronavirüs sonrası yaşanan koku probleminin hastaların yüzde 10'unda daha uzun süreye yayıldığını anlatan Dr. Öğretim Üyesi Yusuf Muhammed Durna, "Tedavide sabırlı olmak gerekiyor. Limon, kekik, nane yağı, karanfil, okaliptus gibi maddelerle 12 haftaya kadar koku egzersizi öneriyoruz" dedi.
DHA
Sabır
Sabır
İnsanoğlu zayıf mahluk. Sıcak olur sıcaktan, soğuk olur soğuktan; az olur azdan, çok olur çoktan şikâyet eder. Nefis dokuz canlıdır, gördüğünü ister. Canımız-malımız selamette, keyfimiz yerinde ise güler oynarız; bu nimetlere şükretmek aklımızdan geçmez; az bir tehlikeye düşelim, biraz canımız yansın hemen feryada başlarız.Sabır dünya hayatında nefisle olan imtihanımızın başlıca ölçüsüdür. Bakınız onun mânâları içinde neler var: Bir kere katlanılması zor acılar, sıkıntılar, haksızlıklar karşısın...
Darbeyi Prens Selman ve Dahlan planlamış
Dünya
Darbeyi Prens Selman ve Dahlan planlamış
Lübnan merkezli El-Ahbar gazetesi, Ürdün’de Kral 2. Abdullah’a yönelik darbe girişiminin arkasında Suudi Veliaht Prensi Muhammed bin Selman’ın olduğunu iddia etti. Ortadoğu’nun karanlık adamı Muhammed Dahlan da yerel kabileleri örgütlemekle görevlendirildi. MBS destek karşılığında Kudüs’teki kutsal yerlerin kontrolünü istedi.
Yeni Şafak
Haftadan notlar
Haftadan notlar
Yüz yüze iletişim giderek imkânını da önemini de yitiriyor. Yazarak, sesle ya da camdan cama iletişim hepsinin yerine alırken “iletişim dili” üzerine düşünmek daha da anlamlı hale geldi. Bugünlerde dikkatimi çok çekiyor: “Korkutan haber”, “korkutan yağmur”, “korkutan işaret”… Herkesin evine ve içine kapandığı tek sosyalleşmenin sanal dünya olduğu bugünlerde haber başlıklarındaki bu korkutucu ön takıların ruh sağlığımıza zarar verdiği kanaatindeyim. Hastalık endişesiyle yaşarken bir de medyada “...

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.