Şiddete en fazla maruz kalan kadınlar
Hayat
Şiddete en fazla maruz kalan kadınlar
Akdeniz Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Muharrem Kılıç, çalışan kadınların daha fazla şiddete maruz kaldığını belirterek, "Çalışmayan kadınların şiddet görme oranı yüzde 38,7, çalışan kadınlar arasında şiddet görme oranı ise yüzde 40,7. Çalışan kadın, çalışmayan kadın kadar şiddete maruz kalıyor" dedi.
AA
CHP'de İnce kurultay çağrısı yapacak
Gündem
CHP'de İnce kurultay çağrısı yapacak
CHP’nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, parti içindeki büyük kavgayı bugün ateşleyerek kurultay çağrısı yapacağı öğrenildi. İnce'nin Kılıçdaroğlu’na ‘çekil’ daveti yaptığını da açıklaması bekleniyor.
Diğer
CHP’de kriz çıkartan liste
Gündem
CHP’de kriz çıkartan liste
CHP’de Muharrem İnce'nin öncülüğündeki muhaliflerin seçim sonrası olağanüstü kurultay için topladığı liste ortaya çıktı. İllere göre imza dağılımının yer aldığı listede, 81 ilin 76’sında delegelerin kurultay yapılması için imza verdiği 5 ilden ise hiçbir delegenin imza vermediği ortaya çıktı.
Diğer
Koltuk sevdası
değil de nedir?
Gündem
Koltuk sevdası değil de nedir?
CHP’de önceki gün yapılan Parti Meclisi toplantısının ardından taşlar yerinden oynadı. Kılıçdaroğlu, İnce’nin genel başkan olmasını düşündüğünü ancak yapılanların kendisine güven vermediğini söyledi. İnce ise, “Benim olmadığım yerde zor durumdan kurtulmak için yalana başvurmak koltuk sevdası değil de nedir?” dedi.
Yeni Şafak
CHP'de kurultay için 630 imza toplandı
Gündem
CHP'de kurultay için 630 imza toplandı
CHP'de Muharrem İnce'nin çağrısıyla başlayan kurultay krizinin en kritik virajı bugün. Yeterli imzayı topladığını açıklayan parti içi muhalifler, topladıkları imzaları CHP Genel Merkezi'ne getirdi. CHP Parti Meclisi Üyesi Usluer, olağanüstü kurultay için 630 imza toplandığını açıkladı.
Yeni Şafak
Bir gün bile beklenemez
Gündem
Bir gün bile beklenemez
CHP’de kurultay bilmecesi sürüyor. Genel merkez ısrarla ‘imzalar yetersiz’ derken Muharrem İnce’den sert bir uyarı geldi: Bir gün bile beklenemez. Kurultay için sayısal yeterliliğin de ve siyasal isteğin de fazlasıyla mevcut olduğunu iddia eden İnce, “Genel merkez sorunu anlamıyor. Bu ciddiyetsiz anlayışla yerel seçimlere gidilmesi durumunda sonuçları tahmin etmek zor olmayacaktır” dedi.
Yeni Şafak
CHP’de  kavgaya bayram molası
Gündem
CHP’de kavgaya bayram molası
CHP'de bayram nedeni ile soğutmaya bırakılan olağanüstü kurultay krizi kurban sonrası devam edecek. Bayram süresince seçim çevrelerinde bayramlaşma programlarına katılacak olan muhalifler, bayram tatilinin bitmesinin ardından harekete geçecek.
Yeni Şafak
CHP'de kurultay baskısı
Gündem
CHP'de kurultay baskısı
CHP’de seçimlerin ardından başlayan değişim rüzgarı devam ediyor. İnce’nin ekibi yarın olağanüstü kurultay sürecini başlatacak.
Yeni Şafak

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.