Yaşamak için yer arıyorlar
Dünya
Yaşamak için yer arıyorlar
Bugün Dünya Mülteciler günü. Son yıllarda Suriye'de meydana gelen iç savaştan dolayı mülteciler Türkiye'nin olduğu kadar dünyanın da gündeminde. Sadece Suriyeli değil, dünyanın dört bir yanında çeşitli ırk ve mezhepten, farklı sebeplerden dolayı evini ve ülkesini terk etmek zorunda kalan milyonlarca mülteci var.
Yeni Şafak
“Mülteci olmak zor…”
Dünya
“Mülteci olmak zor…”
Savaş, açlık, işkence ve zulüm sebebiyle tarihin en büyük mülteci krizine şahit oluyoruz. Milyonlarca insan vatanını terk etmek zorunda kalarak, sığındıkları farklı coğrafyalarda yaşam mücadelesi veriyor. 'Vatansız' insanların her birinin ayrı bir hikayesi, derinlerde saklı acıları var.


Yeni Şafak
Mülteci olmak...
Dünya
Mülteci olmak...
Savaş, açlık, işkence ve zulüm... Bu sebepler, şu anda tarihin en büyük mülteci krizine şahit olmamıza neden oluyor. Milyonlarca insan vatanını terk etmek zorunda kalarak, sığındıkları farklı coğrafyalarda yaşam mücadelesi veriyor. Bugün, 20 Haziran Dünya Mülteciler Günü... 'Vatansız' insanların her birinin ayrı bir hikayesi, derinlerde saklı acıları var.


Yeni Şafak
Bu çocuk Avrupa'yı insafa getirdi
Dünya
Bu çocuk Avrupa'yı insafa getirdi
Suriyeli mültecilere karşı umursamaz tavrıyla bilinen Avrupa ülkeleri, Halep'te Esed'in kimyasal silahlarıyla yaralanan 4 yaşındaki bu küçük bir çocuğun fotoğrafıyla insafa geldi. Makedonya ile Yunanistan sınırında çekilen ve son birkaç gündür Avrupa ülkelerinde geniş yankı uyandıran bu fotoğrafın ardından, mülteciler daha çok konuşulur hale geldi.
Diğer
İnsafsızlık sınırı aştı!
Dünya
İnsafsızlık sınırı aştı!
Dünyanın en büyük göçmen krizlerinden biri yaşanırken, çoğunluğu Suriyelilerden oluşan mülteciler Avrupa'ya girmek için çıktıkları zorlu yolculukta hayatta kalma mücadelesi veriyor. Her gün yürek burkan görüntülere neden olan Avrupa ülkelerinin sınırlarında bugüne, tel örgülerin altından geçmeye çalışan bir kız çocuğunun Danimarka polisi tarafından tekmelenmesi damgasını vurdu.
AA
Mülteci girişimciler
Ekonomi
Mülteci girişimciler
Ülkesini terk eden 4 milyon Suriyeli mültecinin yüzde 45’ine ev sahipliği yapan Türkiye, tek başına 7.6 milyar dolar harcadı. Ülkemiz mültecilerle ilgili ekonomik ve sosyal sorunlar yaşasa da bu insanlar kendi sermaye, girişimciliklerini ve deneyimlerini de beraberinde getiriyor. Son iki yılda Türkiye’de açılan yabancı sermayeli her dört şirketten birini Suriyeliler kurdu.
Yeni Şafak
Mülteciler misyoner kıskacında
Dünya
Mülteciler misyoner kıskacında
Hollanda'daki Suriyeli mültecilerin yaşadıkları kamplarda misyonerlik faaliyetleri hız kazandı.
Yeni Şafak
Ölüm teknesi
Gündem
Ölüm teknesi
Midilli Adası’na gitmek için yola çıkan Iraklı mültecileri taşıyan tekne, Foça açıklarında alabora olarak battı. Faciada 12 kişi boğularak can verirken, 12 sığınmacı da kayboldu. Denizle ölüm-kalım savaşı veren 26 kişi ise son anda kurtarıldı.
Yeni Şafak

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.