MÜSİAD Zurih'e yeni ofis açtı
Dünya
MÜSİAD Zurih'e yeni ofis açtı
MÜSİAD İsviçre'nin Zürih şehrinde yeni ofisini açtı. İsviçre'nin Zürih kentindeki açılışa Türkiye’nin Bern Büyükelçisi İlhan Saygılı ve MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan da katıldı.Kaan bu yeni mekanın Türkiye ile İsviçre arasında önemli bir köprü görevi göreceğini vurguladı. MÜSİAD İsviçre Şube Başkanı Şeref Yıldız ise Zurih'teki ofisin Türk iş insanlarının İsviçre'deki evi olacağını söyledi.
Açılışın ardından Zurih'te bir otelde davetlilere gala yemeği ikram edildi.
AA
Ekonominin elçisi fahri konsoloslar
Ekonomi
Ekonominin elçisi fahri konsoloslar
Son iki yılda fahri konsolos sayısının 250’den 320’ye çıktığını belirten MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan, “Artık yeni dünya sisteminde STK’lar, sadece belirli bir konuda aidiyet ve topluca hareketin verdiği ağırlığı kullanmanın çok ötesinde bir kimliğe kavuşmuşlardır” dedi.
Yeni Şafak
Dijital dünya bizi bekliyor
Ekonomi
Dijital dünya bizi bekliyor
MÜSİAD Vizyoner 19 zirvesinde dijital gelecek konusu tartışıldı. Yurt içi ve yurt dışından önemli isimlerin konuştuğu zirvenin açılışında konuşan MÜSİAD Başkanı Abdurrahman Kaan, dijital dönüşümde geçmişe odaklanarak ilerlemek gerektiğine dikkat çekti. Kaan, “Bizi bekleyen yeni dünyadaki tehditleri, tekrarları, blokları ve olasılıkları iyi okumalıyız” dedi.
Yeni Şafak
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bor karbürü üretimine başlıyoruz
Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bor karbürü üretimine başlıyoruz
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Haliç Kongre Merkezi'nde MÜSİAD Vizyoner'19 programında konuştu. Önemli açıklamalarda bulunan Erdoğan, 'Bor madenini gerçek anlamda değerlendirecek çalışmaları biz yaptık. Önceden ham madde olarak satılan boru aldık, işledik, şimdi bor karbürü üretimine başlıyoruz. Balıkesir Bandırma'da temelini attığımız üretim merkezini hazırlıyoruz. Eskiden 1 liraya sattığımız Bor'u, işlenmiş hali ile 100 liraya alıyorduk, şimdi bunu biz işleyeceğiz.' diye konuştu.
Tvnet
Cumhurbaşkanı Erdoğan:  Yılda 1000 ton bor karbürü üreteceğiz
Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Yılda 1000 ton bor karbürü üreteceğiz
Cumhurbaşkanı Erdoğan Haliç Kongre Merkezi'nde MÜSİAD Vizyoner'19 programında konuştu. Erdoğan "Boru aldık, işledik, ürüne dönüştürdük. Askeri kıyafetlerde, zırh olarak kullanılacak bor karbürü üretimine başlıyoruz. Balıkesir Bandırma’da temelini attığımız fabrikayı 2 yılda tamamlayacak ve yılda bin ton bor karbürü üreteceğiz. Dünyada 8 tondur" açıklamasında bulundu.
AA
MÜSİAD, dijital geleceği tartışacak
Ekonomi
MÜSİAD, dijital geleceği tartışacak
MÜSİAD tarafından düzenlenen Vizyoner Zirvesi, “Dijital Gelecek” temasıyla 27 Kasım'da 3. kez gerçekleştirilecek. Zirvede teknolojinin iş ve sosyal hayatta gerçekleştirdiği dönüşümler masaya yatırılacak.
Yeni Şafak
Kars’ı marka yapmalıyız
Ekonomi
Kars’ı marka yapmalıyız
Türkiye ve dünyanın birçok ülkesinde yaptığı çalışmalarıyla iş dünyasının etkin derneklerinden biri olan Müstakil İşadamları Derneği (MÜSİAD) 87. şubesini Kars’ta açtı. Genel Başkan Abdurrahman Kaan, “Kars’ı da markalaştıracağız” dedi.
Yeni Şafak
Vergide adalete MÜSİAD desteği
Ekonomi
Vergide adalete MÜSİAD desteği
MÜSİAD, "adil bir vergi düzeni" çağrısında bulundu. Mevcut vergi düzeninin ekonomik gelişimi engellediğine dikkat çeken MÜSİAD, "Verginin tabana yayılmasını sağlayarak daha adil bir sistem sunacağına inandığımız uzlaşmaya yönelik maddeleri destekliyoruz" açıklamasında bulundu.
Yeni Şafak

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.