Ramazan özel sayfa
  • İFTARA KALAN SÜRE 00:00:00
SEKA 19 yıl sonra üretimde
Ekonomi
SEKA 19 yıl sonra üretimde
Balıkesir SEKA Kağıt Fabrikası, 140 milyon avro yatırımla 19 yıl sonra yeniden üretime başladı. Albayrak Holding’in sıfırdan yenilediği tesis, hurda kağıdı dönüştürüp yılda 350 milyon ton yeni kağıt üretecek. Fabrikayı ziyaret eden Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, yatırım dolayısıyla Albayrak Yönetim Kurulu Başkan Vekili Nuri Albayrak ve Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Albayrak’a teşekkür etti. SEKA’nın yılda 150 milyon dolarlık ithalatın önüne geçeceğini belirten Varank, “İlk üretimlerine şahit olmak istedik. Mutluyuz, gururluyuz” dedi. 2000’de faaliyeti sona eren Balıkesir SEKA Fabrikası, 2003’te özelleştirme kapsamında Albayrak Grubu’na geçti. Fabrika 10 yıl süren itiraz süreci nedeniyle işler hale gelemedi. Yeni fabrika için 2013’te başlayan çalışma 2019’da tamamlandı. Tesisin 2 bin kişiye istihdam sağlaması bekleniyor.
Yeni Şafak
Selma Balcı dualarla uğurlandı
Gündem
Selma Balcı dualarla uğurlandı
Albayrak Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Albayrak'ın halası Selma Balcı'nın cenazesi Fatih Camii'nde kılınan namazın ardından toprağa verildi.
Yeni Şafak
İftiralara cevap verdik
Gündem
İftiralara cevap verdik
DGM'de linç kampanyasıyla ilgili ifade veren gazetemiz sahibi Ahmet Albayrak,"İftiralara cevap verdik. Buradan alnımızın akıyla çıkıyoruz" şeklinde konuştu.
Yeni Şafak
Vali Yerlikaya’dan Albayrak’a ziyaret
Gündem
Vali Yerlikaya’dan Albayrak’a ziyaret
İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, Albayrak Grubu’nu ziyaret etti. Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Albayrak, Yönetim Kurulu üyeleri Mustafa Albayrak, Nuri Albayrak, Faruk Albayrak, Yeni Şafak Genel Yayın Yönetmeni İbrahim Karagül ve Albayrak Grubu CEO’su Ömer Bolat’la görüşen Yerlikaya, Yeni Şafak, Piri Medya ve TVNET’te çalışmaları yerinde inceledi.
Yeni Şafak
İstanbul Müftüsü ilk resmi nikahını kıydı
Gündem
İstanbul Müftüsü ilk resmi nikahını kıydı
İstanbul Müftüsü Hasan Kamil Yılmaz, ilk resmi nikahını kıydı. Hasan Kamil Yılmaz'ın torunu Yüsra Eryılmaz ve yenisafak.com editörü Furkan Özata'nın nikah töreninin şahitliğini Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Diyanet İşleri Başkanı Yardımcısı Prof. Dr. Ramazan Muslu, Albayrak Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Albayrak, Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Albayrak ve Albayrak Grubu CEO'su Ömer Bolat yaptı.

Yeni Şafak
Tarıma tam destek
Ekonomi
Tarıma tam destek
Erzurum ve Erzincan Şeker Fabrikaları’nın yönetimi çiftçilerle bir araya gelip sektörün sorunlarını ele aldı. Toplantıya Erzurum Valisi Okay Memiş, Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Albayrak Grubu yönetim kurulu üyeleri Mustafa Albayrak ve Muzaffer Albayrak, muhtarlar ile çiftçiler de katıldı. İki fabrikanın genel müdürlüğünü yürüten Necati Karavaizoğlu, “Bölgenin tarımla büyümesi için katkılarımızı artıracağız. Bu kapsamda 3 adet yeni firma kurduk” dedi.
Yeni Şafak
Sultan 21. Mustafa'nın maceraları
Hayat
Sultan 21. Mustafa'nın maceraları
Fatma Albayrak'ın yeni romanı "Yeni Osmanlı:21. Mustafa'nın Amazon Maceraları" geçen hafta okuyucuyla buluştu. Kitap okumanın, insanın kalbinin derinliklerinden gelen bir alışkanlık olduğunu ifade eden 14 yaşındaki Albayrak, yaptığı açıklamada, "Ben hep her zaman kendi içimden gelerek kitap okuyorum. Annem ve babamın isteğiyle başlamadım okumaya. Kitaplar aynı zamanda bana göre insanlar için bir çıkış yolu" diye konuştu.
AA
Komplo tutmadı
Gündem
Komplo tutmadı
Büyükşehir bürokratlarıyla Albayrak A.Ş çalışanlarından 11 kişi çıkarıldıkları DGM Savcılığınca serbest bırakıldı.
Yeni Şafak

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.