Mustafa Kutlu'nun sağlık durumu nasıl? Mustafa Kutlu kimdir?
Mustafa Kutlu'nun sağlık durumu nasıl? Mustafa Kutlu kimdir?
Mustafa Kutlu'nun sağlık durumu nasıl? Koroner damar rahatsızlığı nedeniyle Bezmialem Vakıf Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde ameliyat olan Yazar Mustafa Kutlu'nun sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi. Eski Başbakan AK Parti Konya Milletvekili Ahmet Davutoğlu ve İstanbul Valisi Vasip Şahin'in de aralarında bulunduğu çok sayıda dostu Kutlu'yu ziyaret etti. Mustafa Kutlu kimdir?
Diğer
'Türk'
Gündem
'Türk'
Yeni Şafak Yazarı Mustafa Kutlu, 15 Temmuz darbe girişiminde tüm dünyaya büyük bir ders veren Türk milleti yazdı.
Yeni Şafak
Mustafa Kutlu ameliyat geçirdi
Hayat
Mustafa Kutlu ameliyat geçirdi
Yeni Şafak yazarı ve usta hikayeci Mustafa Kutlu, koroner damar rahatsızlığından dolayı ameliyat geçirdi. "Bacak damarı bay-pası" olan Kutlu'nun durumunun iyi olduğu öğrenilirken, usta hikayeci de kendisine ziyarete gelenlere ve geçmiş olsun dileklerinde bulunanlara teşekkür etti.
AA
Mustafa Kutlu’yla bir telefon görüşmesi
Hayat
Mustafa Kutlu’yla bir telefon görüşmesi
Yeni Şafak Kitap’ın Ekim sayısında dosya konusu olarak Mustafa Kutlu’nun son hikaye kitabı Sevincini Bulmak’tan yola çıkarak hikayeciliğini masaya yatırmıştık. Sevincini Bulmak kitabı üzerine değerlendirmede bulunan Yakup Öztürk’ü arayan Mustafa Kutlu artık hikaye yazmayacağını Yeni Şafak Kitap okurlarına duyurdu.
Yeni Şafak
Mânalı hayat
Mânalı hayat
Memleketin kuş uçmaz, kervan geçmez; dağ başında bir köyünü düşünün.
Hani o kar yağınca yolları kapanan köylerden birini.
Bu köyün okulunu düşünün.

Yeni Şafak
Arabası var ama ruhu yok
Arabası var ama ruhu yok
Bir usta tahta kaşık yapıyor. Bir ayda kaç düzine yapabilir? Diyelim on düzine, on da siz koyun yirmi olsun.
Makina bir ayda milyonla metal kaşık üretir. Tahtanın metal ile, ustanın makina ile yarışması muhaldir.


Yeni Şafak
Ahlâk nizamı
Ahlâk nizamı
Bu yazıları “Âmentü'ye inananlar” için yazdığımı söylemiştim. İnanmayanların canı sağolsun.

“İman” Rahman ve Rahim olan Cenab-ı Hakk'ın insanoğluna bir lütfudur. “Allah size imanı sevdirmiş ve onu kalplerinize zinet yapmıştır. ... Bu Allah'tan bir lütuf ve nimettir” (Hucurat 7-8). İnsan bu lütuf sayesinde var olur (kul olur). Kur'ân-ı Kerim'de “Ben cinleri ve insanları ancak bana ibadet ve kulluk etsinler diye yarattım” (Zâriyat 56) buyruluyor.

Yeni Şafak
Mustafa Kutlu'nun 'Mavi Kuş'u yakında sahnelerde
Hayat
Mustafa Kutlu'nun 'Mavi Kuş'u yakında sahnelerde
Mustafa Kutlu'nun 'Mavi Kuş' ve İskender Pala'nın 'Lale Devri' eserleri de Mart ayından itibaren sahneleneceğini söyleyen İBB Kültür Daire Başkanı Rıdvan Duran, "Şehir Tiyatrolarında yerli ve milli tiyatro oyunlarımızın sayısını artırdık. 2018 yılında 550 binin üzerinde izleyiciye ulaştık" dedi.

AA

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.