Mustafa Kutlu'nun sağlık durumu nasıl? Mustafa Kutlu kimdir?
Mustafa Kutlu'nun sağlık durumu nasıl? Mustafa Kutlu kimdir?
Mustafa Kutlu'nun sağlık durumu nasıl? Koroner damar rahatsızlığı nedeniyle Bezmialem Vakıf Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde ameliyat olan Yazar Mustafa Kutlu'nun sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi. Eski Başbakan AK Parti Konya Milletvekili Ahmet Davutoğlu ve İstanbul Valisi Vasip Şahin'in de aralarında bulunduğu çok sayıda dostu Kutlu'yu ziyaret etti. Mustafa Kutlu kimdir?
Diğer
Bülent Parlak vefat etti: Hepimiz ölecek yaştayız evet
Hayat
Bülent Parlak vefat etti: Hepimiz ölecek yaştayız evet
“Hepimiz Ölecek Yaştayız” sloganıyla çıkan İzdiham dergisinin kurucusu ve Genel Yayın Yönetmeni Şair Bülent Parlak, dün sabah saatlerinde kalp krizi geçirerek vefat etti. Cenazesi bugün öğle namazını müteakip Atik Valide Camii’nde kılınacak cenaze namazından sonra Karacaahmet Mezarlığı’na defnedilecek.
Yeni Şafak
Edebiyat sevgisi çocukken yeşeriyor
Hayat
Edebiyat sevgisi çocukken yeşeriyor
Okumaya, yazmaya nasıl başladınız, yani edebiyata olan sevginiz nasıl ortaya çıktı? 15 genç yazara bu soruyu sorduk. Birbirinden farklı yanıtların hepsi edebiyat sevgisinin çocukluk yaşlarında yeşerdiğini gösteriyor.
Yeni Şafak
Mavi Kuş'la eğitim üretime dönüştü
Hayat
Mavi Kuş'la eğitim üretime dönüştü
Başakşehir Belediyesi, Mustafa Kutlu’nun “Mavi Kuş” isimli hikâye kitabından uyarlanan aynı isimli yetişkin tiyatrosunun, gala gösterimini yaptı. Eğitmen ve öğrencileri aynı sahnede buluşturan ve büyük ilgi gören oyunu Genel Sanat Yönetmeni İlknur Demir “Amacımız, eğitimi üretime dönüştürebilmek” olarak niteledi.
Yeni Şafak
Eleştiriye bir pencere
Hayat
Eleştiriye bir pencere
Fatma Barbarosoğlu’nun Eleştiri Üzerine Yedi Söyleşi kitabı Tarık Buğra, Memet Fuat, Fethi Naci, Tahsin Yücel, Gürsel Aytaç, Ayşe Şasa ve Mustafa Kutlu’nun eleştire bakışını ortaya koyarken bugün yeniden eleştiri üzerine düşünmemizi de sağlıyor.
Yeni Şafak
Kalbin sesi ile toprağa dönmezsek, bizi kara günler bekliyor
Hasan Öztürk
Kalbin sesi ile toprağa dönmezsek, bizi kara günler bekliyor
Mustafa Kutlu ağabey, “Akıntıya Karşı” ve “Kalbin Sesi ile Toprağa Dönüş”te, insanlığa bu milletin yeni bir öneri getirmesini gerektiğini söylüyordu. Dahası, bizlere de, “Sizler için önerdiğim öyle kolay bir şey değil, ama…” diye başlayan bir dolu fıtrata uygun toprak ve tarım ile ilgili öneri sunuyordu.Mustafa ağabeyin, toprağa yeniden bihakkın dönmeyi önerdiği teklifi, konformizme ve sanayileşmeye de eleştiri getiriyordu. Müslümanlar olarak kanaatkarlığı unuttuğumuzu hatırlatan, Kutlu, kanaat ...
Muhit mi, takı mı?
Süleyman Seyfi Öğün
Muhit mi, takı mı?
Farkındayım, başlık biraz tuhaf oldu. Ama iki Frenkçe kavramı, habitus ve bijüteriyi karşılamak adına bulduklarım bunlardı. Evet, ikincisi nispeten karşılayıcı; ama muhit ne dereceye kadar habitus kavramını karşılar, tartışılır. Her neyse, ama yine de en çok yaraşanı, yakışanı o… Haydi, başlayalım..Tabiatta yaşamıyoruz. Târih bir bakıma, tabiattan derece derece uzaklaşma-mızı; elyevm gelinen aşamada ise esaslı bir kopuşu ifâde ediyor. Tabiata dönüş ise, kimileri için tutkulu bir ideal olsa da im...
Kaç kadeh daha kırılacak?
Ersin Çelik
Kaç kadeh daha kırılacak?
Türkiye’de ilk iftar çadırı 1995 yılında Üsküdar’da kurulmuştu. Refah Partisi’nin 1994 yerel seçimlerinde İstanbul dâhil çok sayıda belediyeyi kazanmasının sosyal ve kültürel yaşama etkilerinden ilki diyebiliriz iftar çadırları için. Dönemin Üsküdar Belediye Başkanı Yılmaz Bayat yıllar sonra verdiği bir röportajda, Ramazan aylarını gündemde tutmak için iftar çadırlarını kurma fikrinin ortaya çıktığını söylemişti. Öyle de oldu. Çadırlar sosyal yaşam platformları haline geldi. Büyük ilgi gördüler....

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.