Asyalı yatırımcı Türkiye'den ev alıyor
Ekonomi
Asyalı yatırımcı Türkiye'den ev alıyor
Türkiye ile Çin arasındaki ticaretin artması gayrimenkul piyasasına yansıdı. Üç yıl önce Türkiye’den en fazla gayrimenkul alan 10 ülke arasında iken sonraki yıllarda alımları düşen Çinliler, yeniden gayrimenkul almaya başladı. 250 bin dolarlık gayrimenkule vatandaşlık verilmesi de artan talepte etkili oldu.
Yeni Şafak
Konut alımlarındaki KDV istisnası genişletildi
Ekonomi
Konut alımlarındaki KDV istisnası genişletildi
KDV genel uygulama tebliğinde döviz olarak ülkeye getirilen konut ve iş yeri teslimleri istisna uygulamasında yeni düzenlemeler yapıldı. Düzenleme yürürlüğe girdi.
Yeni Şafak
FETÖ’nün kara kutusu
Gündem
FETÖ’nün kara kutusu
FETÖ’nün kritik isimlerinden “Usame” kod adlı Reşat Nazmi Oral birçok gizli bilgiyi de anlattı. Akıncı Üssü’nde darbeyi yöneten Nurettin Oruç, Diyarbakır’da hava, jandarma, polis ve MİT toplantılarına da katılıyordu. 17-25 Aralık’ın mimarlarından firari savcı Mehmet Yüzgeç üniversite döneminde örgüt evlerinde imamlık yaptı. Bu evlerde yargı imamı Ahmet Can da kalıyordu. Oral, 15 Temmuz’a kadar Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kara yaveri olan Mete Semercioğlu’na da örgütsel eğitim verdi.
Yeni Şafak
Kuleli'den de sorumluymuş
Gündem
Kuleli'den de sorumluymuş
MİT ve emniyet güçlerinin ortak operasyonuyla yakalanan FETÖ’nün en kritik isimlerinden Avukat Reşat Nazmi Oral’ın, 1989, 1990 ve 1991 yıllarında Kuleli Askeri Lisesi imamı olduğu belirlendi.
Yeni Şafak
Reşat Nazmi Oral yakalandı: Cumhuriyet tarihinin en büyük casusluk olayı aydınlanabilir
Gündem
Reşat Nazmi Oral yakalandı: Cumhuriyet tarihinin en büyük casusluk olayı aydınlanabilir
Son dönemlerde MİT ve Emniyet'in ortaklaşa düzenlediği operasyonlar FETÖ'nün kritik isimlerinin ele geçmesiyle sonuçlanıyor. Geçtiğimiz gün Ankara'da yakalanan 'Usame-Metin' kod adlı Reşat Nazmi Oral'ın üstlendiği görevlerin tam olarak açığa çıkması yeni bir soruşturma sürecini başlatabilir. Oral'ın 'imamlığını' yaptığı askerler o dönem Genelkurmay 2. Başkanı olan Yaşar Güler'in yakın çevresindeydi. Güler'in çantasına böcek konularak dinleme yapılan ve Cumhuriyet tarihinin en büyük casusluk operasyonlarından biri olarak kabul edilen 'Suriye toplantısı'na ilişkin ses kaydının FETÖ'cüler tarafından imamları Nazmi Oral'a iletildiği, Oral'ın da ses kaydını FETÖ'deki üstlerine aktardığı üzerinde duruluyor.
Yeni Şafak
İşte o darbeciler
Gündem
İşte o darbeciler
FETÖ’nün en önemli mahrem imamlarından Usame-Metin kod adlı Reşat Nazmi Oral’ın 'tedrisatımdan geçtiler' dediği beş darbeci komutanın isimleri ortaya çıktı. Kurmay Yarbay Bünyamin Tuner (Darbe girişimi sırasında Genelkurmay 2. Başkanı olan Yaşar Güler’in Özel Kalem Müdürü'ydü), Yarbay Oktay Felekoğlu (Zeki Çolak’ı derdest eden ekipteydi), Kurmay Yarbay Savaş Kabaklı (Hazırlık toplantılarının müdavimi), Eski Tuğgeneral Hasan Polat (Hatay Sıkıyönetim Komutanı olacaktı), Yarbay Kadir Yıldız (İstanbul’u koordine ediyordu)
Yeni Şafak
Örgüt talimatıyla
hakimliği bıraktı
Gündem
Örgüt talimatıyla hakimliği bıraktı
FETÖ’ye ağır darbe vuran operasyonla yakayı ele veren mahrem imam Reşat Nazmi Oral’ın, 1995’te hakimlik sınavını kazanıp Hatay Samandağı’nda göreve başladığı ancak örgüt talimatıyla istifa ettiği ortaya çıktı. Oral’ın mahrem yapılanmaya katılması için istifa ettirildiği belirlendi.
Yeni Şafak
MİT’ten nokta atışı
Gündem
MİT’ten nokta atışı
FETÖ’nün mahrem yapılanmasının önemli isimlerinden Reşat Nazmi Oral, Emniyet ve MİT’in ortak operasyonuyla yakalandı. Elebaşı Gülen tarafından “Usame” kod adı verilen Oral’ın mahrem imamlığını yaptığı örgüt mensubu subaylardan 12’sinin, 15 Temmuz hain darbe girişiminde etkin rol oynadığı tespit edildi.
Yeni Şafak

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.