Ortaklık, enflasyon, kusurlu mal
Hayrettin Karaman
Ortaklık, enflasyon, kusurlu mal
SoruBazen evimizin bazen de yönettiğimiz yerlerin sorumlusu olarak bir usta ile anlaşarak işler yaptırmaktayız. Ancak bu işleri yaptırırken usta ile anlaştığımız iş A kalitesinde iken iş sonunda B kalitesinde veyahut 100 birim anlaşmışken 90 birim tarafımıza teslim edilmektedir. Neden böyle olduğunu sorduğumuzda fiyatlar arttı veya zaten ucuza yaptık yapıyoruz gibi vb. cevaplar veriyorlar (Bugünkü gibi her gün değişen piyasa olmadığı zamanlarda da böyleydi). Biz de her seferinde sesimizi kesip ü...
Canı pahasına doğruları söylemekten geri durmayan şair: Nef’i
Hayat
Canı pahasına doğruları söylemekten geri durmayan şair: Nef’i
Osmanlı dönemi şairlerinden olan ve 4. Murad ile yakın bir ilişkisi bulunan şair Nef'î denilince akla ilk olarak hicivleri geliyor. Dönemin birçok önemli ismini hicveden Nef'î, devlet büyüklerinin kinini kazandı. 4. Murad, kendisinden bir daha hiciv yazmaması istese de Nef’i, başı pahasına doğruları söylemekten geri durmayacağını bildirmiştir. Canı pahasına hicivlerinden vazgeçmeyen Nef’i, sanatına güvenen, bildiğini açıkça söylemekten çekinmeyen bir kişiliğe sahipti.
Yeni Şafak
Konut destek paketine arsa kampanyasıyla katıldı
Ekonomi
Konut destek paketine arsa kampanyasıyla katıldı
Nef, hükümetin önceki gün açıkladığı ilk evini alana kredi desteği kampanyasına arsa kampanyası ile destek verdiğini duyurdu. Şirket satışların devam ettiği arsa projeleri Sakarya, Çanakkale, Balıkesir ve Hirfanlı’da 1 yıl sabit fiyatlı, 24 ay 0,39 faiz ile satış kampanyası başlattı.
Yeni Şafak
Türk asıllı vatandaş Fransız polisinin müdahalesinde hayatını kaybetti
Dünya
Türk asıllı vatandaş Fransız polisinin müdahalesinde hayatını kaybetti
Aile içi şiddet nedeniyle ocak 2021'de Fransa'nın doğusundaki Selestat kentinde 35 yaşındaki Keskin'i polis gözaltına alarak nezarete attı. Polis memurları eve geldiğinde pencereden atlayarak kaçan, ancak yaralı halde yakalanıp hastaneye götürülmeden nezarete atılan Keskin, burada polis müdahalesi sırasında hayatını kaybetti.Fransız polisinin elleri arkadan kelepçeliyken Keskin'in nezaretteki bankın üzerine yüz üstü yatırıldığı ve polislerin üzerine baskı yaparak ölümüne neden olduğu anların görüntülerine ulaşıldı. Kayıtta, bir polisin Keskin'i yüzüstü yatırarak hareket etmesini engellemek için vücuduna dirseğiyle baskı yaptığı, odadaki diğer memurların da benzer şekilde davrandığı yer aldı. Polislerin dakikalarca üzerine bastığı Keskin'in tepki vermediğini fark edince, endişeye kapılarak kolunu yukarı kaldırıp aşağı bıraktığı da görüntülere yansıdı. Otopsi raporunda, adli tıp doktorunun Keskin'in nefessiz kalarak öldüğünü ve vücudunda kendisini savunmaya çalıştığına dair ize rastlanmadığını yazdığı belirtildi.
AA
Arsaya yatırım kazancı katlıyor
Ekonomi
Arsaya yatırım kazancı katlıyor
Gayrımenkul projelerinin sayısını hızla artıran Nef, gözünü küresel arenaya dikti. Küresel bir marka olmayı hedeflediklerini söyleyen Nef Yönetim Kurulu Başkanı Erden Timur, Nef Arsa’da da büyümeye devam edeceklerini belirtti. Nef Arsa ile sadece bu sene 3,4 milyar liralık yeni yatırım planladıklarını söyleyen Timur, arsaya yatırımın kazancı katladığını dile getirdi.
Yeni Şafak
Fenerbahçe Beko Galatasaray Nef maçın skoru: 70-76 (ÖZET)
Özgün Haberler
Fenerbahçe Beko Galatasaray Nef maçın skoru: 70-76 (ÖZET)
ING Basketbol Süper Ligi'nin 27. haftasında Fenerbahçe Beko ile Galatasaray Nef karşı karşıya geldi. ING Basketbol Süper Ligi'nde derbi heyecanı yaşandı. 27. hafta mücadelesi Fenerbahçe Beko sahasında Galatasaray'ın üstünlüğü ile bitti. Fenerbahçe Beko - Galatasaray Nef maçı kaç kaç bitti? İşte Fenerbahçe Beko Galatasaray Nef maçın skoru ve özeti...
Yeni Şafak
Akciğerinde sorun var dediler gerçek bambaşka çıktı: 9 yıl önce mum tutacağı yutmuş
Gündem
Akciğerinde sorun var dediler gerçek bambaşka çıktı: 9 yıl önce mum tutacağı yutmuş
Manisa'nın Salihli ilçesinde ikamet eden 1 çocuk annesi Nuray Lütfiye Kalaycı (22), 1 buçuk yıl önce hamile kaldığı süreçte nefes darlığı şikayetiyle hastaneye başvurdu. Kontrollerin sonucunda kadının akciğerinde bir sorun tespit edildi. Doktorun tedavi için gebeliğin sonlandırma önerisi, Kalaycı tarafından kabul edilmedi. Başka bir doktora muayene olmaya giden Kalaycı nefes darlığının sebebini burada öğrendi. Yanlış teşhis sonrası doğumunu sonlandırmayan Kalaycı, ''karnımda canımdan bir can vardı, onu bırakmak istemedim, doğurmak istedim.'' dedi
AA
Klasik Türk şiirinde Estetik kaygı
Hayat
Klasik Türk şiirinde Estetik kaygı
Salih Uçak’ın titiz bir çalışması sonucu ortaya çıkan Estetik Kaygı adlı kitabı Kitabevi Yayınları arasında okurla buluştu. Uçak, Klasik Türk şiirinden yola çıkarak estetik kaygıyı dört ana başlık altında tartışmaya açıyor.
Yeni Şafak

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.