Köy okulundan Mehmetçik'e "Bayrak" şiiriyle destek
Gündem
Köy okulundan Mehmetçik'e "Bayrak" şiiriyle destek
Edirne'de, köy okulundaki öğrenciler Barış Pınarı Harekatı'nda görev yapan Mehmetçik'e destek etkinliği düzenledi. Hacıdanişment İlkokulu ve Ortaokulu öğrencileri, okul bahçesinde düzenledikleri etkinlikte saygı duruşunda bulundu, İstiklal Marşı okudu. Taşıdıkları harflerle 'Barış Pınarına Selam Olsun' yazısını oluşturan öğrenciler, daha sonra Türk bayrağı açtı. Okulun öğrencilerinden Yağmur Özen'in asker selamı verip okuduğu, Arif Nihat Asya'nın 'Bayrak' şiiri herkesi duygulandırdı.
AA
Bu başlangıçlar
kısa ama nitelikli
Hayat
Bu başlangıçlar kısa ama nitelikli
Kurulduğu 1997’den beri yayıncılık yapan İstanbul Kültür Üniversitesi, yayın dünyasına yeni kitaplar kazandırmaya devam ediyor. İKÜ Yayınevi Editörü Seza Özdemir “Çok Kısa Bir Başlangıç” serisi ile hem nitelik düzeyi yüksek, hem de derin konuları küçük hacimlerde, basitleştirmeden sunabilen kitaplar yayınladıklarını dile getiriyor.
Yeni Şafak
Sanata yapay zeka etkisi
Hayat
Sanata yapay zeka etkisi
Yapay zeka ve robot teknolojisi sanat alanında da kendini gösteriyor. Yapay zeka ürünü tablonun rekor fiyata satıldığına değinen Dr. Şebnem Özdemir: “Picasso’nun bir tablosundaki gizli eseri, yapay zeka buldu. Hedefimiz, Türk-Osmanlı eserleri kullanarak dünyaya kültürümüzü taşımaya çalışıyoruz.”
Yeni Şafak
Türkiye’ye tam güven
Ekonomi
Türkiye’ye tam güven
Dünyanın önde gelen otel zinciri markalarından Four Seasons Hotels'in İstanbul Otel Müdürü Nihat Yücel, "2017 Türk turizmi için toparlanma, 2018 işlerin yoluna girmeye başladığı bir seneydi. 2019 da taşların yeniden yerine oturduğu bir yıl oldu. 2020 ise yükselişin başladığı ve eski parlak günlere döneceğimiz bir dönem olacak” dedi.
Yeni Şafak
Nihat Özdemir: Hedefimiz gruptan lider çıkmak
Spor
Nihat Özdemir: Hedefimiz gruptan lider çıkmak
Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Nihat Özdemir, milli takımın 2020 Avrupa Şampiyonası Elemeleri öncesinde açıklamalarda bulundu. Özdemir, "Çok önemli iki maçımız var. Grupta sıralamayı etkileyecek iki maç olacak. Bütün taraftarlardan, Türk Milli Takımı'nı destekleyenlerden stadı doldurmalarını ve maçın başından sonuna kadar takımımızı desteklemelerini arzu ediyoruz" dedi.
DHA
Yerli üretim için finansman hazır
Ekonomi
Yerli üretim için finansman hazır
Ziraat Katılım, yıllık 150 milyon dolar maliyeti olan enzimin Türkiye'de üretilmesi için elini taşın altına koydu. Genel Müdür Metin Özdemir, “Yüzde 100 ithal bir ürün olan enzim için ortak üretim projesi var. Hisse alarak destek vermiş olacağız. Projede yüksek potansiyele ulaşmak istiyoruz” dedi.
Yeni Şafak
Suç makinası zorbalar tutuklandı
Gündem
Suç makinası zorbalar tutuklandı
Balıkesir’de polise kafa tutarak hakaretler savuran iki zorbanın görüntülerinin sosyal medyada ortaya çıkması büyük tepki çekti. İki şahısın tespit edilip gözaltına alındığı öğrenildi. İstanbul’da yaşanan 5.8’lik depremin ardından sosyal medyada en çok konuşulan olayın detaylarına Yeni Şafak ulaştı.
Yeni Şafak
Depremde telefonların çekmemesi ulusal güvenlik sorunu: Konu MGK'da ele alınsın
Gündem
Depremde telefonların çekmemesi ulusal güvenlik sorunu: Konu MGK'da ele alınsın
İstanbul'da yaşanan depremin ardından GSM firmalarının hizmet verememesinin yankıları sürüyor. İlgili şirketler 'sorun bizden kaynaklı değil' dese de vatandaş inanmıyor. Yenisafak.com sürecin askeri boyutunu, mevcut sistemin aksaklıklarını ve drone kullanılarak bu sorunun nasıl aşılabileceğini farklı isimlerle konuştu. Yeni Şafak'a bilgi veren kaynaklar, cep telefonu firmalarının servis sağlayıcılarının büyük çoğunluğunun deprem bölgesinde olduğunu, yedeklerin de yine aynı şekilde deprem bölgesinde korunduğuna dikkat çekti.
Yeni Şafak

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.