Köy okulundan Mehmetçik'e "Bayrak" şiiriyle destek
Gündem
Köy okulundan Mehmetçik'e "Bayrak" şiiriyle destek
Edirne'de, köy okulundaki öğrenciler Barış Pınarı Harekatı'nda görev yapan Mehmetçik'e destek etkinliği düzenledi. Hacıdanişment İlkokulu ve Ortaokulu öğrencileri, okul bahçesinde düzenledikleri etkinlikte saygı duruşunda bulundu, İstiklal Marşı okudu. Taşıdıkları harflerle 'Barış Pınarına Selam Olsun' yazısını oluşturan öğrenciler, daha sonra Türk bayrağı açtı. Okulun öğrencilerinden Yağmur Özen'in asker selamı verip okuduğu, Arif Nihat Asya'nın 'Bayrak' şiiri herkesi duygulandırdı.
AA
Türkiye’ye tam güven
Ekonomi
Türkiye’ye tam güven
Dünyanın önde gelen otel zinciri markalarından Four Seasons Hotels'in İstanbul Otel Müdürü Nihat Yücel, "2017 Türk turizmi için toparlanma, 2018 işlerin yoluna girmeye başladığı bir seneydi. 2019 da taşların yeniden yerine oturduğu bir yıl oldu. 2020 ise yükselişin başladığı ve eski parlak günlere döneceğimiz bir dönem olacak” dedi.
Yeni Şafak
Nihat Özdemir: Hedefimiz gruptan lider çıkmak
Spor
Nihat Özdemir: Hedefimiz gruptan lider çıkmak
Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Nihat Özdemir, milli takımın 2020 Avrupa Şampiyonası Elemeleri öncesinde açıklamalarda bulundu. Özdemir, "Çok önemli iki maçımız var. Grupta sıralamayı etkileyecek iki maç olacak. Bütün taraftarlardan, Türk Milli Takımı'nı destekleyenlerden stadı doldurmalarını ve maçın başından sonuna kadar takımımızı desteklemelerini arzu ediyoruz" dedi.
DHA
Suç makinası zorbalar tutuklandı
Gündem
Suç makinası zorbalar tutuklandı
Balıkesir’de polise kafa tutarak hakaretler savuran iki zorbanın görüntülerinin sosyal medyada ortaya çıkması büyük tepki çekti. İki şahısın tespit edilip gözaltına alındığı öğrenildi. İstanbul’da yaşanan 5.8’lik depremin ardından sosyal medyada en çok konuşulan olayın detaylarına Yeni Şafak ulaştı.
Yeni Şafak
Depremde telefonların çekmemesi ulusal güvenlik sorunu: Konu MGK'da ele alınsın
Gündem
Depremde telefonların çekmemesi ulusal güvenlik sorunu: Konu MGK'da ele alınsın
İstanbul'da yaşanan depremin ardından GSM firmalarının hizmet verememesinin yankıları sürüyor. İlgili şirketler 'sorun bizden kaynaklı değil' dese de vatandaş inanmıyor. Yenisafak.com sürecin askeri boyutunu, mevcut sistemin aksaklıklarını ve drone kullanılarak bu sorunun nasıl aşılabileceğini farklı isimlerle konuştu. Yeni Şafak'a bilgi veren kaynaklar, cep telefonu firmalarının servis sağlayıcılarının büyük çoğunluğunun deprem bölgesinde olduğunu, yedeklerin de yine aynı şekilde deprem bölgesinde korunduğuna dikkat çekti.
Yeni Şafak
Sağlık turizminde
hedef 20 milyar dolar
Ekonomi
Sağlık turizminde hedef 20 milyar dolar
Sağlık turizminin gelişimi için Tanfer Sağlık Grubu 25 milyon dolara iki hastane yatırımı yaptı. Grup Başkanı Nihat Tanfer, “2023'teki 20 milyar dolarlık hedeften pay alarak ilk 50 hizmet ihracatçısı içinde olmak istiyoruz” dedi.
Yeni Şafak
Haluk Dursun'dan vasiyet niteliğinde son konuşma
Gündem
Haluk Dursun'dan vasiyet niteliğinde son konuşma
Trafik kazasında hayatını kaybeden Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Haluk Dursun, son konuşmasında: Tuna şiirinin tarih anlayışını etkilediğini, Yahya Kemal ve Arif Nihat Asya'sız tarihin derinliklerine inmenin mümkün olmadığını söyleyerek gençlere seslenen Dursun, '' Dicle’nin, Murat’ın, Karasu’nun, Zap Suyu’nun, Aras’ın kuzularını çakallara kaptırmayacağız.' dedim. Çakallara kaptırmamak için onlarla hemhal olmak, hemdert olmak ve beraber olmak lazım.'' ifadelerini kullandı.
AA
Nihat Özdemir: Olimpiyat Stadı 30 Mart'ta bitecek
Spor
Nihat Özdemir: Olimpiyat Stadı 30 Mart'ta bitecek
Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir, Olimpiyat Stadı inşaatının 30 Mart'ta biteceğini ifade ederken, "Milli Takım burada oynayacak. TFF'yi de oraya taşıyabiliriz" açıklamasında bulundu.
Diğer

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.