Nuh Naci Yazgan Üniversitesi öğretim üyesi alıyor
Ekonomi
Nuh Naci Yazgan Üniversitesi öğretim üyesi alıyor
Nuh Naci Yazgan Üniversitesi, 9 öğretim üyesi alınacağını duyurdu. Üniversite, alımların 1 Aralık'ta Resmi Gazete'de yayımlandığını bildirdi.
Yeni Şafak
Sezai Karakoç:  Zaman’ın sesi değil, “ses”in zaman’ı
Sezai Karakoç: Zaman’ın sesi değil, “ses”in zaman’ı
Üstad Sezai Karakoç, Rabbine kavuştu. Allah (cc) rahmet eylesin. Mekânı cennet, makamı âlî olsun. Dünya ruhunu kaybetti. Ortaya işlenmesi ve geliştirmesi gereken güçlü bir medeniyet mefkûresi koydu. Sanatıyla çığır açtı. Vahyin ışığını yansıtan Nebevî ahlâkıyla İslâm’ın izzetini, Müslümanın haysiyetini korudu. Bu haftaki üç yazımda da Sezai Bey’i yazacağım. Önce bir çerçevesi sunması bakımından bir yazımı tozunu alarak paylaşmak istiyorum. HAKİKAT ERİ, ÇAĞIN BİLGESİ VE DİRİLİŞ ÖNDERİSezai Karako...
Hempher mi John mu çöz evlat
Hayat
Hempher mi John mu çöz evlat
“Müslümanlar ve Türkler nerede bir hıyanete uğramışsa, altında mutlaka İngiltere vardır” diyor Nuh Albayrak İçten Dıştan Entrikalar kitabında. Ama İngilizleri tanımak hiç de kolay değil. Çünkü karşınıza hangi kimlikle çıkacakları muamma. Bir bakarsın mezhep kuran Hempher olur, bir bakarsın İbrahim Zeki kıyafetiyle dolaşan John. Sonra Arap Baharı, 15 Temmuz, Gezi kalkışması derler, altından Haçlı ittifakı çıkar.
Yeni Şafak
Cudi dağından gelen ses
Hayat
Cudi dağından gelen ses
İbrahim Baz’ın romanı Cudi, tarihten, kutsal kitaplardan, efsanelerden, şiirlerden ilhamla kaleme alınmış bir roman. Nuh Peygamberin gemisinin bulunduğu rivayet edilen Cudi dağına doğru okuru bir yolculuğa çıkaran roman ayrı zamanda içsel bir yolculuğa da ayna tutuyor.
Yeni Şafak
Bitpazarında
Bitpazarında
Aynı anda aynı gemiye baktık. Ben, bindiğimde bu dünyanın bütün telaşını geride bırakacağım bir mekân hayal ettim gemiye bakınca. Sanki Nuh Nebi’nin gemisi imiş de, cümle hayvanat ve nebatatla birlikte yolculuk edecekmişim, bütün kötü insanları, bütün eksik dostlukları, bütün hayal kırıklıklarını, bütün hırsları geride bırakacakmışım gibi. Sonunda sular çekilecekmiş ve üzerine yerleştiğimiz dağda bir aşure kaynatıp ufka bakarak şükredecekmişim gibi. Ve yine sonra aynı hikâye kaldığı yerden, Habi...
Yarın diye bir şey yok - 1
Yarın diye bir şey yok - 1
Şimdi!.. Bugün, hemen, şimdi. Derhal!..Bir savaş ilanı, bir seferberlik, bir milletin topyekun harekete geçmesi. Bu lazım, bu mümkün, başka yol yok. Reisicumhur BM’de gereken her şeyi söyledi. Fazlası var eksiği yok.Dünyanın kılı kıpırdayacak mı?Sanmıyorum.Bu yıl kış çok sert geçecek ve Avrupa’nın doğal gaz stokları yetmeyecek. Kesintiler olacak, donma tehlikesi, açlık, korku.Biz bize bakalım.İklim krizi bizi kuraklık ile vuracak.Bunun işaretleri çoktan verildi, ama kimse tınmıyor. Tahminen söyl...
Kemal Bey'e dopingci danışman: 
Sporu bu adama teslim etti
Gündem
Kemal Bey'e dopingci danışman: Sporu bu adama teslim etti
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun kendine başdanışman, partiye de Spor Kurulu Başkanı yaptığı Kenan Nuhut’un geçmişi ‘doping’, ‘rüşvet’ ve ‘taciz’ iddialarıyla dolu. 1997-2004 arasında iki dönem Halter Federasyonu Başkanlığı yapan Kenan Nuhut’un haltercilerin doping kullanmasına göz yumduğunu ortaya koyan ses kayıtları gündeme bomba gibi düşmüştü.
Yeni Şafak
Cudi’de 40 yıl sonra festival
Gündem
Cudi’de 40 yıl sonra festival
Terörden temizlenen Cudi Dağı’nda 40 yıl aradan sonra festival düzenlendi. Hz. Nuh’un gemisinin karaya oturduğu Sefine’deki programa yüzlerce vatandaş ellerinde Türk bayraklarıyla katıldı.
Yeni Şafak

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.