ViewData["BodyClass"] = "search index effect"; ViewData["Category"] = "Arama"; ViewData["Linkname"] = "arama";IActionResult ViewData["Color"] = "cb0102"; }
Topyekün
kalkınma
harekatı
Ekonomi
Topyekün kalkınma harekatı
Yeni Ekonomi Programı (YEP) ile Türkiye, katme değeri yüksek yerel üretim ve ihracat temelinde büyük bir dönüşüme hazırlanıyor. YEP'i topyekün kalkınma hamlesi olarak tarif eden ekonomistler ve sektör temsilcileri, programı hedefler anlamında "gerçekçi, öngörülebilir, doyurucu ve piyasa beklentileri ile uyumlu" olarak değerlendiriyor.
Yeni Şafak
‘Üst düzey’ çöküş
Gündem
‘Üst düzey’ çöküş
1 Ocak-19 Eylül tarihleri arasında PKK’nın 66’sı aranan listesinde bulunan toplam 91 elebaşı etkisiz hale getirildi. 11’i kırmızı listede yer alan bu teröristlerin başına konulan ödüllerin toplamı 73 milyon TL olarak kayıtlara geçti. Eylül’ün ilk 19 günü 9 elebaşı öldürüldü.
Yeni Şafak
Terör örgütü PKK'da 'üst düzey' çöküş
Gündem
Terör örgütü PKK'da 'üst düzey' çöküş
Güvenlik güçleri, 1 Ocak'tan bu yana yurt içi ve sınır ötesinde düzenlediği operasyonlarla, PKK/KCK'nın 91 sözde 'üst düzey' sorumlusunu etkisiz hale getirerek örgüte ağır darbe indirdi. Bu süreçte İçişleri Bakanlığının Terörden Arananlar Listesi'nin 'kırmızı' kategorisinden 11, mavi kategorisinden 6, yeşil kategorisinden 5, turuncu kategorisinden 6 ve gri kategorisinden 38 terörist etkisiz hale getirildi.
AA
Dünya meselelerine
kayıtsız kalamam
Hayat
Dünya meselelerine kayıtsız kalamam
Şair Nurettin Durman, sanat hayatı boyunca Eylül ayında yazdığı tüm şiirleri Eylül Şiirleri isimli kitabında topladı. Eserinde farklı konulardan beslenen Durman, “Müslüman bir şair olarak dünyadaki meselelere kayıtsız kalamıyorum” diyor.
Yeni Şafak
Erdoğan'ın döviz talimatı kiracıları sevindirdi
Ekonomi
Erdoğan'ın döviz talimatı kiracıları sevindirdi
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın menkul ve gayrimenkul alım satımı ile kiralama sözleşmelerinin döviz cinsinden veya dövize endeksli yapılmamasına ilişkin kararı, AVM kiracılarını sevindirdi. Erdoğan'ın talimatı ile Resmi Gazete'de yayımlanan yeni düzenleme 30 gün içerisinde AVM yönetimleri tarafından hayata geçirilecek.
AA
AK Parti’den ‘tele’ anket
Gündem
AK Parti’den ‘tele’ anket
Aday belirlemede işi sansa bırakmak istemeyen AK Parti, yüz yüze mülakatlarda yaşanabilecek manipülasyonu aşmak için “tele-sms” anketini devreye soktu. Bu hafta başlayan çalışma ile vatandaşa başkandan, belediyeden memnun olup olmadığı ve kimi başkan olarak görmek istediği soruluyor.
Yeni Şafak
Maarif davamız ve karma eğitim
Maarif davamız ve karma eğitim
İki yüzyıldır bir maarif davamız var. Her siyaset bu davayı kendisine göre çözmek istiyor. Resmi ideoloji pozitivizm ile bunu çözmeye çalıştı (Doktorada çalıştığım din dersi ve sosyoloji ders kitaplarında bunu açıkça gördüm). Pozitivizm sosyoloji, tarih, coğrafya, felsefe ve hatta din dersi kitaplarında da hakim bir ideoloji oldu. Bu ideoloji ile seküler ve batıcı yurttaşlar yetiştirilmek istendi. Ulus devletin yurttaşları için ön gördüğü pozitivist kimlik, maarifin misyonu oldu. Nurettin Topçu gibi bir anti-pozitivistin bile Maarif Bakanlığı'na yazdığı sosyoloji ders kitabına baktığımızda Durkheim şemasının tekrarını görürüz. Maarif davası diye bağıran ve milli duruşa sahip bir mütefekkirimizin bile resmi müfredattaki kitabı pozitivisttir.
Yeni Şafak
30’ar kez
müebbet
Gündem
30’ar kez müebbet
Ankara Merasim Sokak’ta 29 kişinin hayatını kaybettiği bombalı saldırıya ilişkin davada karar çıktı. 6 sanığa 30’ar kez ağırlaştırılmış müebbet ve bin 185’er yıl hapis cezası verildi. PKK’nın elebaşlarının da bulunduğu firari 50 sanığın dosyası ayrıldı.
Yeni Şafak

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.