ViewData["BodyClass"] = "search index effect"; ViewData["Category"] = "Arama"; ViewData["Linkname"] = "arama";IActionResult ViewData["Color"] = "cb0102"; }
Hususi kurye
Gündem
Hususi kurye
Ankara’da saklandığı evde sahte kimlikle yakalanan, İzmir’deki ‘askeri casuslukta kumpas’ davasının sanıklarından FETÖ mahrem imamı Hakan Kılınç’ın, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) içerisindeki askeri bilgi ve belgelerin örgüt elebaşı Fetullah Gülen’e iletilmesinde aracı olduğu belirtildi.
Yeni Şafak
Tedbir sevinci
Ekonomi
Tedbir sevinci
İki bakanlıkça dün açıklanan destek paketleri iş dünyasınca sevinçle karşılandı. İş dünyası örgütlerinin temsilcileri, Hazine ve Maliye Bakanlığı'nın reel sektör için açıkladığı yeni tedbir paketini memnuniyetle karşıladı.
Yeni Şafak
Destek bayramı
Ekonomi
Destek bayramı
Hazine ve Maliye Bakanlığı, reel sektör için yeni tedbir paketi geliştirildiğini açıkladı. Türkiye Bankalar Birliğinin; kur saldırısına karşı geliştirilen aksiyon planı kapsamında üye bankalara tavsiye ettiği beş maddelik paket, kredi borcu bulunan şirketlerin elini rahatlatan maddeler içeriyor.
Yeni Şafak
Burada izler karışmaz
Gündem
Burada izler karışmaz
Darbe girişiminin ardından kamudan ihraç edilenlerin itirazlarına bakan OHAL Komisyonu, titiz çalışmalarıyla ‘at izini it izinden’ ayırıyor. İhraç edilen kişi hakkındaki disiplin ve dava dosyaları ile 20’den fazla kurumdan gelen belgeleri inceleyen Komisyon, itiraza ilişkin ‘kabul’ ya da ‘ret’ kararını ‘kılı kırk yardıktan sonra’ veriyor.
Yeni Şafak
5 yılda 100 milyar $ yatırım hedefi
Ekonomi
5 yılda 100 milyar $ yatırım hedefi
ABD’nin ekonomik darbe girişimini bertaraf eden Türkiye’ye adeta destek yağıyor. Spekülatif ataklara duyarsız kalmayan yabancı yatırımcılar, Türkiye’yi hedef alan ekonomik savaşa karşı ‘Türkiye’deki Yabancı İş Adamları Platformu kurdu. İlk toplantısını dün İstanbulda yapan yatırımcıların; beş yıl içerisinde Türkiye’ye 100 milyar dolarlık yatırım yapması hedefi var.
Yeni Şafak
Ekonomiye koruma kalkanı
Ekonomi
Ekonomiye koruma kalkanı
Hazine ve Sanayi bakanlıkları, kur saldırısına karşı iş dünyası ve sektör temsilcileri ile bankaları korumak için yeni tedbir paketleri açıkladı. İhracata kolaylıklar getiren paketlerde KOSGEB alacaklarına 2019’a kadar erteleme geliyor. Ayrıca, yatırım ve teşvik belgesi başvuru ücreti de kalkıyor.
Yeni Şafak
'S&P'nin aldığı kararlar yok hükmündedir'
Ekonomi
'S&P'nin aldığı kararlar yok hükmündedir'
İstanbul Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Ali Kopuz, S&P'nin not kararına ilişkin "Gerek reel sektörde, gerekse finans ve bankacılık sektöründe piyasaları rahatlatacak bu hamlelerin ardından, yıllardır yaptığı tetikçiliğe devam eden S&P gibi sicili bozuk kurumların aldıkları mesnetsiz kararlar, bize göre yok hükmündedir. Dikkate bile almıyoruz" dedi.
AA
Kredi derecelendirme kuruluşlarından Türkiye kararı
Ekonomi
Kredi derecelendirme kuruluşlarından Türkiye kararı
Standard&Poor's, Türkiye'nin yabancı para cinsinden kredi notunu "BB-"den "B "ya düşürdü, görünümünün "durağan" olduğunu, Moody's ise kredi notunu "Ba2"den "Ba3"e düşürdüğünü, görünümünü "negatife" çevirdiğini bildirdi.
AA

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.