Dubai iflasın eşiğinde
Dünya
Dubai iflasın eşiğinde
Ortadoğu’da devam eden savaşlarda kirli oyunlar oynayan ve büyük paralar yatıran Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ekonomik açıdan çıkmaza girdi. Dubai’nin ekonomisinin çöktüğü ve iflasın eşiğine geldiği iddia edildi. Koronavirüs salgını ve petrol fiyatlarındaki düşüşün ardından BAE’nin ‘artan borçlar nedeniyle devlet varlıklarının satışına yönelmesi’ iflasın en büyük göstergesi olarak sunuluyor.
Yeni Şafak
ABD'de Hava Kuvvetleri gazisi Ortadoğu'da yapılanlar için Biden'e ateş püskürdü: Bizi sivilleri öldürmemiz için siz gönderdiniz!
Dünya
ABD'de Hava Kuvvetleri gazisi Ortadoğu'da yapılanlar için Biden'e ateş püskürdü: Bizi sivilleri öldürmemiz için siz gönderdiniz!
ABD'de Hava Kuvvetleri gazisi bir vatandaş, Joe Biden'e, ''Neden savaş yanlısı birine oy vermemiz gerekiyor?'' sorusunu yönelterek ateş püskürdü. İtiraf gibi açıklamalarda bulunan Hava Kuvvetleri gazisi, ''Bizi sivilleri öldürmemiz için siz gönderdiniz! Irak ve Afganistan'da birçok arkadaşım öldü! Irak'ta sayısız sivilin ölümüne mal oldunuz. Savaşa sebep olan adama madalya taktınız. Sivilleri öldürdük'' ifadelerini kullandı.
Yeni Şafak
Müftüye bomba
Müftüye bomba
Şam Müftüsü Şeyh Muhammed Adnan Efyûnî, Şam’ın kuzeybatısındaki Kudseyyâ kasabasında aracına yerleştirilen bombanın infilak etmesi sonucu, 22 Ekim Perşembe akşamı hayatını kaybetti. Olayı duyuran Suriye resmî haber ajansı SANA, saldırıyı kimlerin düzenlemiş olabileceğine dair ayrıntılı bilgi vermedi. Suriye Evkâf Bakanlığı da, Adnan Efyûnî’nin ardından kısa bir taziye mesajı yayımlamakla yetindi.1954’te Şam’da dünyaya gelen Muhammed Adnan Efyûnî, temel İslâmî eğitimini doğduğu şehirde tamamladık...
BAE heyeti Aksa’dan kovuldu
Dünya
BAE heyeti Aksa’dan kovuldu
İsrail polisinin korumasında Mescid-i Aksa’ya gelen BAE’li heyet cami cemaati tarafından dışarı çıkarıldı. Olayla ilgili videoda Filistinlilerin tartıştıkları BAE’lileri İsrail ittifakı nedeniyle ihanetle suçladığı görülüyor. Geçen hafta da Umman’dan gelen bir heyet polis korumasında Aksa’yı ziyaret edebilmişti.
Yeni Şafak
Türkiye dışarıdan değil içeriden kuşatılıyor asıl!
Türkiye dışarıdan değil içeriden kuşatılıyor asıl!
Suriye’de ülkemizin güvenliğini tehdit eden bir iç savaş yaşanıyor.Irak’ta da Saddam-sonrası süreçte taşlar rayına oturmadı hiç bir zaman. Oturmasını beklemek olacak iş değildi elbet.İSRAİL’İ BÖLGENİN EN GÜÇLÜ AKTÖRÜ YAPACAK TEHLİKELİ ADIM!Irak parçalandı. Suriye parçalandı parçalanacak... Adı konulmadı bu parçalanmanın ve parçaların. Belki de hiç konulmayacak!Ama Türkiye’nin güneyinde bir terör devleti kurulacak her tür hazırlık tamamlandı! Yahudilerin güdümünde, bölgeyi karıştıracak ve Türkiye...
Kafkaslar-Ortadoğu-Akdeniz: Kuşatmayı yarma adımları!..
Kafkaslar-Ortadoğu-Akdeniz: Kuşatmayı yarma adımları!..
Soruları cevaplardan daha çok seviyorum…Azerbaycan-Ermenistan krizi ile Kafkasya’nın bütününe etkisi, ABD, İsrail ve yancılarının Ortadoğu jeopolitiğini yeniden çizmek üzere attığı adımlardan bağımsız ve tesadüfi olabilir mi?..Veya.. Bir başka soru…Bu kriz, İsrail’in Azerbaycan ve Gürcistan dahil kimi bölge ülkelerindeki varlığından, Rusya-Türkiye-İran’ın rahatsızlığından da beslenmiş olabilir mi?..Ya da…Ermenistan’ın İsrail’deki büyükelçisini Azerbaycan’a askeri yardımları nedeniyle çekmesi-ki ...
Filistin’i nankörlükle suçladı
Dünya
Filistin’i nankörlükle suçladı
BAE’nin Washington Büyükelçisi Yusuf el-Uteybe, normalleşme anlaşmalarına itiraz eden Filistin’i nankörlükle suçladı. Abu Dabi Veliaht Prensi Muhammed bin Zayed’e en yakın isimler arasında yer alan El-Uteybe küstah açıklamasını Amerikalı ve İsraillilerle yaptığı toplantıda yaptı. Filistin’e öfkesini saklamayan El-Uteybe’nin, “İsraillilerin yüzde 80 oranında anlaşmaya destek veriyor” açıklaması yapması da dikkat çekti.
Yeni Şafak
İsrail’le normalleşme insanlık suçlarını aklamanın yolu
İsrail’le normalleşme insanlık suçlarını aklamanın yolu
İsrail ile adına “normalleşme” denilen süreçte kervana katılanlar uluslararası ilişkiler düzeninin bütün normallerini, teamüllerini, adabını yerle bir eden sahneler ortaya koyuyorlar.Doğrusu, bir açıdan iyi oluyor. Başka zamanlarda diplomatik ritüellerle kotarılan ilişkilerin ardında ne tür zorlamaların olduğunu görmüş oluyor.Sanırım bu arkaplan diplomasinin sahne önüne serilmesinde Trump’ın kendine özgü üslubuna borçluyuz. Onun sayesinde dünyada geçerli olan düzendeki güç ilişkilerini örten süs...

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.