Adalet Bakanı Gül'den Palu ailesi açıklaması
Hayat
Adalet Bakanı Gül'den Palu ailesi açıklaması
Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, kamuoyunda 'Palu ailesi' olarak bilinen olaylarla ilgili açıklamalarda bulundu. Gül, 'Daha önce takipsizlik kararı verilen konuyla ilgili bir ihmal, deliller vardı acaba dikkate alındı, alınmadı mı bu konuya bakılıyor. HSK o boyutu araştırıyor" dedi.
Diğer
Palu ailesi hakkında iddianame tamamlandı
Gündem
Palu ailesi hakkında iddianame tamamlandı
Kocaeli'nin Körfez ilçesinde, 11 yıl önce Meryem Tahnal (35) ve kızı Melike'nin (8) kaybolmasıyla ilgili yürütülen soruşturma kapsamında tutuklanan Palu ailesinin 6 üyesi hakkında iddianame hazırlanarak dava açıldı.
DHA
Palu ailesi davası başlıyor
Gündem
Palu ailesi davası başlıyor
Kocaeli'nin Körfez ilçesinde, 11 yıl önce, Meryem Tahnal (35) ve kızı Melike'nin (8) kaybolmasıyla ilgili yürütülen soruşturma kapsamında tutuklanan Palu Ailesi'nin 6 üyesinin yargılanmasına bugün başlanıyor. Sanıklar için açılan davada Tuncer Ustael; Meryem Tahnal'ı, Kocaeli'nin Körfez ilçesinde 20 Aralık 2008 tarihinde 'tasarlayarak canavarca hisle, eziyet çektirerek öldürmek', 'Meryem Tahnal'a ait banka veya kredi kartını izinsiz kullanmak', 'kişinin ölmesinden yararlanarak cep telefonunu çalmak', 'cebir kullanarak birden fazla kişi ile Meryem Tahnal'ı hürriyetinden yoksun kılmak' suçlarından hakim karşısına çıkacak.
DHA
Palu ailesine gözaltı kararı
Hayat
Palu ailesine gözaltı kararı
Türkiye'nin konuştuğu Palu ailesiyle ilgili polis harekete geçti. Kocaeli Körfez Başsavcılığı cinayet suçlamasıyla Palu ailesi fertleri hakkında gözaltı kararı verdi. Gözaltının Meryem ve Melike Tahnal cinayeti ile ilgili olduğu iddia ediliyor. Havva, İsa, Ayşe Melek ve Harun Palu emniyete götürüldü. Canlı yayında Tuncer ve Emine Ustael de kasten adam öldürme suçundan gözaltına alındı.
Yeni Şafak
Palu ailesi cinayeti itiraf etti
Hayat
Palu ailesi cinayeti itiraf etti
Müge Anlı Palu ailesi ile ilgili yeni bir gelişmeyi aktardı. Anlı, ailenin cinayeti itiraf ettiğini duyurdu. Müge Anlı, "İzleyicilerimize çok teşekkür ediyorum. Komşu ailenin bağlanması. Diğer izleyicilerimizin bağlanması, Kocaeli Emniyetinin büyük bir gayretle ortaya koyması sonucu bu cinayet ortaya çıktı. Ben sadece aracıyım" dedi.
Yeni Şafak
Kemik parçaları bulundu
Gündem
Kemik parçaları bulundu
Türkiye’yi dehşete düşüren Palu ailesinin damadı Tuncer Ustael, 11 yıl önce kaybolan baldızı Meryem Tanhal (35) ve kızı Melike Tanhal’ın (8) cansız bedenlerinin Kocaeli Körfez’de bulunan Tütünçiftlik sahiline gömüldüğünü iddia etti. Bunun üzerine yapılan kazı çalışmalarında 20 cm. uzunluğunda bir kemik parçası bulundu.
Yeni Şafak
Palu ailesi hakkındaki iddianamede kredi kartı detayı
Gündem
Palu ailesi hakkındaki iddianamede kredi kartı detayı
Koaceli'nin Körfez ilçesinde, 11 yıl önce Meryem Tahnal (35) ve kızı Melike'nin (8) kaybolmasıyla ilgili yürütülen soruşturma kapsamında tutuklanan Palu ailesinin 6 üyesi hakkında iddianame hazırlanarak dava açıldı. İddianameye göre öldürülen Meryem Tanhal'ın kredi kartının kullanıldı, öldürülmeden önce 8 bin 500 TL kredi çektirildi.
DHA
Başsavcılık'tan Palu ailesi hakkında yeni açıklama
Gündem
Başsavcılık'tan Palu ailesi hakkında yeni açıklama
Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığı, Palu ailesi soruşturmasında tutuklanan 6 isimden bir olan damat Tuncer Ustael'in, kayıp Meryem Tahnal'ın oğlu ile kendi 2 çocuğuna cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla ilgili soruşturmanın derinleştirilerek devam ettiğini açıkladı. Savcılık, Palu ailesinin üyelerinin nerede kaldığına dair de bilgi verdi.
DHA

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.