Papa Türkiye ziyaretinden memnun
Dünya
Papa Türkiye ziyaretinden memnun
Türkiye'nin Vatikan Büyükelçisi Prof. Mehmet Paçacı, Papa Franciscus’un geçen hafta Türkiye’ye yaptığı ziyaret sonrasında ilk vaazında Türkiye’ye geniş yer vermiş olmasının, bu ziyaretten memnun ayrıldığının göstergesi olduğunu söyledi.
AA
Papa'ya Latin sürprizi
Gündem
Papa'ya Latin sürprizi
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın davetlisi olarak Türkiye’ye gelecek olan Papa Francesco'yu Diyanet İşleri Başkanı Görmez karşılayacak. Vatikan tarihinin ilk Latin Amerika kökenli Papası Francesco’yu karşılarken Görmez'e, 1. Latin Amerika Ülkeleri Müslüman Dini Liderler Zirvesi kapsamında Türkiye’de bulunan Arjantinli Müslüman dini liderden bazıları da eşlik edecek
Yeni Şafak
Katoliklerin dini lideri Papa Francis üç günlük resmi ziyaret çerçevesinde Kazakistan’a gitti
Dünya
Katoliklerin dini lideri Papa Francis üç günlük resmi ziyaret çerçevesinde Kazakistan’a gitti
7. Dünya ve Geleneksel Dinler Liderleri Kongresi'ne de katılacak olan Papa Francis, üç günlük resmi ziyaret kapsamında Kazakistan’a gitti. Kazakistan Cumhurbaşkanı Kasım Tokayev tarafından karşılanan Papa Francis’in, ziyareti boyunca Orta Asya’daki dini liderle bir araya geleceği ifade edildi.
DHA
Papa 3 ülkeye dua etti
Dünya
Papa 3 ülkeye dua etti
Katolik aleminin ruhani lideri Papa Franciscus, son bir hafta içinde Avustralya, Yemen ve dün Pakistan’da yaşanan terör saldırılarını “insanlık dışı” olarak niteleyerek, saldırılarda hayatını kaybedenler için dua etti.
AA
'Evine çağırırsa evine giderim'
Dünya
'Evine çağırırsa evine giderim'
Papa 25 Kasım'da Strasbourg'a yapacağı ziyaretin ardından 28 Kasım'da Türkiye ziyaretine bulunacak. Türkiye seyahatinin Strasbourg ziyaretine göre daha farklı olduğunu söyleyen Vatikan Basın sözcü Federico Lombardi; "Türkiye'nin Ortadoğu'da dikkat çeken bir ülke" dedi.
AA
Boğaz Ağrısı nasıl geçer? Hangi besinler iyi gelir?
Özgün Haberler
Boğaz Ağrısı nasıl geçer? Hangi besinler iyi gelir?
Genellikle viral enfeksiyonlar nedeniyle meydana gelen boğaz ağrısı grip, soğuk algınlığı, mononükleoz, koronavirüs hastalığı (COVID-19), kızamık, suçiçeği, kabakulak gibi hastalıkları beraberinde getirebilir. Sık sık rastlanan bu şikayet bireyler için oldukça rahatsız edici olabiliyor. Peki ilaçsız boğaz ağrısı nasıl geçer? Hangi besinler iyi gelir? Yutkunma zorluğu nasıl geçer? İşte bütün soruların cevapları…
Yeni Şafak
Dünden yarına
Taha Kılınç
Dünden yarına
Yeni Şafak · TAHA KILINÇ - Dünden yarına Katolik dünyasının ruhanî lideri Papa Francis, Malta Şövalyeleri’nin yönetimini feshederek, 2020’de ölen “büyük üstad” Giacomo dalla Torre’nin yerine yenisi seçilinceye kadar geçici bir yönetim atadı. Bizzat Papa’nın müdahalesiyle hazırlanan yeni anayasa çerçevesinde, dünya çapındaki en köklü Katolik tarikatlardan biri olan Malta Şövalyeleri’nin büyük üstadları bundan böyle 10 yıllığına seçilecek, iki dönemden fazla görev yapamayacak ve 85 yaşına geldiğin...
İtalya'dan Türkiye'ye 'Papa' cevabı
Dünya
İtalya'dan Türkiye'ye 'Papa' cevabı
Papa Francesco'nun 'soykırım' açıklamasından sonra muhalefetin, Papa'ya destek vermesi için çağrı yaptığı İtalya hükümetinden cevap geldi. Başbakanlık nezdindeki AB İşlerinden Sorumlu Devlet Sekreteri Sandro Gozi, "Bir hükümet, 'soykırım' kelimesini kullanmamalı. Bu hükümetlerin değil, tarihçilerin görevidir" dedi. Dışişleri Bakanı Paolo Gentiloni ise, Papa'ya sert cevaplar veren Türkiye'nin haksız olduğunu savundu.
AA

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.