Rahip Brunson serbest kaldı
Gündem
Rahip Brunson serbest kaldı
35 yıl hapis istemiyle yargılanan ABD'li Rahip Andrew Craig Brunson'un duruşmasında mahkeme, kararını açıkladı. Mahkeme heyeti, Brunson'ın tahliyesine karar vererek, yurt dışına çıkış yasağını da kaldırdı. Ayrıca Brunson, 3 yıl 1 ay 15 gün hapis cezası aldı.
IHA
Siyasi değil ruhsal mesaj palavrası
Gündem
Siyasi değil ruhsal mesaj palavrası
15 Temmuz’dan bir hafta sonra yazdığı, “Darbe teşebbüsü şoktu. Olaylar kötüye gidecek. Sonunda biz kazanacağız” mesajı sorulan Brunson kimsenin inanmadığı bir cevap verdi: “Siyasetten bahsetmiyorum. Ruhsal bir şey bu”. Hakimin, “Tek adamdan kastın kimdi” sorusuna da “Türkiye’de CHP, MHP, AK Parti’yi tek bir kişi yönetirse...” karşılığını verdi.
Yeni Şafak
Jakobenizm ve hesap verebilirlilik açısından Pastör Brunson olayı
Jakobenizm ve hesap verebilirlilik açısından Pastör Brunson olayı
Pastör Brunson'un kesinleşmiş bir cezaya çarptırıldıktan sonra hapiste kaldığı süre mahsup edilip salıverilmesi üzerine kamuoyunda geçici bir hayal kırıklığının oluştuğu söylenebilir. Bunu doğal karşılamak gerekir. Kamuoyunda Türkiye'nin Amerika karşısında duruşuna yönelik güçlü destek göz önünde bulundurulursa mevcut ruh hâli gayet tabiî ve insanîdir. Bu durumun ortaya çıkmaması tuhaftır. Benzer hayal kırıklıklarının PKK, FETÖ ve finansal saldırı konularında yaşanmasını da tabiî karşılamak gerekir. Zira kamuoyu Brunson hadisesinde olduğu gibi bu meselelerde Türkiye'nin çok yönlü saldırılara muhatap olduğunu düşünüyor ve devletinin yanında duruyor. Hassasiyetin bu kadar güçlü olduğu bir ortamda yaşanan kırılganlıkları sağlık işareti kabul etmek gerekir, çünkü sahicidir. Elbette FETÖ'cü ve kör inattan kaynaklanan tepkiler başka bir bağlamda ele alınmalıdır.

Yeni Şafak
ABD'li rahip Brunson bu sözlerle veda etti
Gündem
ABD'li rahip Brunson bu sözlerle veda etti
ABD’li papaz Brunson, 20 yıldır yaşadığı Türkiye’ye eşi Norine Brunson ile “Türkiye’yi seviyorum, hep sevdim, seveceğim” diyerek veda etti.
IHA
Amerikan küstahlığı!
Gündem
Amerikan küstahlığı!
ABD Başkanı Trump ve yardımcısı Pence, tutukluluğu ev hapsine çevrilen ABD’li Papaz Brunson konusunda Türkiye’ye küstahça tehdidler savurdu: Türkiye, Brunson’u derhal serbest bırakmazsa Türkiye’ye önemli yaptırımlar uygulanacak.
Yeni Şafak
Papazı yeniden tutuklayın
Gündem
Papazı yeniden tutuklayın
FETÖ ve PKK adına suç işlediği için yargılanan Papaz Brunson’ın önceki gün tahliye edilip “ev hapsi”ne gönderilmesi kamuoyunun tepkisini çekerken ABD’den haddi aşan tehditler gelmesi bardağı taşırdı. Trump’ın “Türkiye’ye geniş yaptırımlar uygulayacağız” sözlerine en iyi cevap Brunson’u hak ettiği şekilde yeniden tutuklamak olacak.
Yeni Şafak
Terör karargahı
Gündem
Terör karargahı
ABD’li papaz Brunson, dün ikinci kez hakim karşısına çıktı. Duruşmaya kilisenin karargah gibi çalıştığını anlatan gizli tanık Serhat’ın ifadeleri damga vurdu. Brunson’un 23 yıldır “ne yaptığını bilerek” faaliyet yürüttüğünü söyleyen Serhat, “PKK’yı Hıristiyan yapıp yeni bir Kürt devleti kurduracaklardı” dedi.
Yeni Şafak
Üst düzey güvenlik
Gündem
Üst düzey güvenlik
Türkiye ile Amerika arasında krize neden olan ABD’li papaz Craig Brunson’un ev hapsinde bulunduğu sokak ve apartmanda üst düzey güvenlik önlemleri sürüyor.
Yeni Şafak

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.