Rahip Brunson serbest kaldı
Gündem
Rahip Brunson serbest kaldı
35 yıl hapis istemiyle yargılanan ABD'li Rahip Andrew Craig Brunson'un duruşmasında mahkeme, kararını açıkladı. Mahkeme heyeti, Brunson'ın tahliyesine karar vererek, yurt dışına çıkış yasağını da kaldırdı. Ayrıca Brunson, 3 yıl 1 ay 15 gün hapis cezası aldı.
IHA
Siyasi değil ruhsal mesaj palavrası
Gündem
Siyasi değil ruhsal mesaj palavrası
15 Temmuz’dan bir hafta sonra yazdığı, “Darbe teşebbüsü şoktu. Olaylar kötüye gidecek. Sonunda biz kazanacağız” mesajı sorulan Brunson kimsenin inanmadığı bir cevap verdi: “Siyasetten bahsetmiyorum. Ruhsal bir şey bu”. Hakimin, “Tek adamdan kastın kimdi” sorusuna da “Türkiye’de CHP, MHP, AK Parti’yi tek bir kişi yönetirse...” karşılığını verdi.
Yeni Şafak
Jakobenizm ve hesap verebilirlilik açısından Pastör Brunson olayı
Jakobenizm ve hesap verebilirlilik açısından Pastör Brunson olayı
Pastör Brunson'un kesinleşmiş bir cezaya çarptırıldıktan sonra hapiste kaldığı süre mahsup edilip salıverilmesi üzerine kamuoyunda geçici bir hayal kırıklığının oluştuğu söylenebilir. Bunu doğal karşılamak gerekir. Kamuoyunda Türkiye'nin Amerika karşısında duruşuna yönelik güçlü destek göz önünde bulundurulursa mevcut ruh hâli gayet tabiî ve insanîdir. Bu durumun ortaya çıkmaması tuhaftır. Benzer hayal kırıklıklarının PKK, FETÖ ve finansal saldırı konularında yaşanmasını da tabiî karşılamak gerekir. Zira kamuoyu Brunson hadisesinde olduğu gibi bu meselelerde Türkiye'nin çok yönlü saldırılara muhatap olduğunu düşünüyor ve devletinin yanında duruyor. Hassasiyetin bu kadar güçlü olduğu bir ortamda yaşanan kırılganlıkları sağlık işareti kabul etmek gerekir, çünkü sahicidir. Elbette FETÖ'cü ve kör inattan kaynaklanan tepkiler başka bir bağlamda ele alınmalıdır.

Yeni Şafak
ABD'li rahip Brunson bu sözlerle veda etti
Gündem
ABD'li rahip Brunson bu sözlerle veda etti
ABD’li papaz Brunson, 20 yıldır yaşadığı Türkiye’ye eşi Norine Brunson ile “Türkiye’yi seviyorum, hep sevdim, seveceğim” diyerek veda etti.
IHA
Papazı yeniden tutuklayın
Gündem
Papazı yeniden tutuklayın
FETÖ ve PKK adına suç işlediği için yargılanan Papaz Brunson’ın önceki gün tahliye edilip “ev hapsi”ne gönderilmesi kamuoyunun tepkisini çekerken ABD’den haddi aşan tehditler gelmesi bardağı taşırdı. Trump’ın “Türkiye’ye geniş yaptırımlar uygulayacağız” sözlerine en iyi cevap Brunson’u hak ettiği şekilde yeniden tutuklamak olacak.
Yeni Şafak
Amerikan küstahlığı!
Gündem
Amerikan küstahlığı!
ABD Başkanı Trump ve yardımcısı Pence, tutukluluğu ev hapsine çevrilen ABD’li Papaz Brunson konusunda Türkiye’ye küstahça tehdidler savurdu: Türkiye, Brunson’u derhal serbest bırakmazsa Türkiye’ye önemli yaptırımlar uygulanacak.
Yeni Şafak
Kim daha casus?
Gündem
Kim daha casus?
ABD Başkanı Trump'ın Türkiye'de zulme uğradığını iddia edip, "Ona casus diyorlar, ben ondan daha casusumdur" dediği Papaz görünümlü Andrew Brunson'un dosyası bir hayli kabarık. FETÖ üyeleriyle çok sık bir araya gelmekten sadece Kürt vatandaşların kabul edildiği bir kiliseye, sürekli sınır bölgesi ziyaretlerinden Suruç'taki PKK'lılarla temasına kadar birçok bilgi ve belge, Trump'ın bahsettiği ismin bir papazdan ziyade casus olduğunu ortaya koyuyor.
Yeni Şafak
Brunson’a ret
Gündem
Brunson’a ret
İzmir'de terör örgütleri FETÖ ve PKK adına suç işlediği ve casusluk yaptığı iddiasıyla tutukluluğu "sağlık sorunları" gerekçe gösterilerek ev hapsine çevrilen ABD uyruklu Papaz Andrew Craig Brunson'ın ev hapsi ile yurt dışı çıkış yasağının kaldırılması için mahkemeye yapılan itiraz reddedildi.
Yeni Şafak

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.