ViewData["BodyClass"] = "search index effect"; ViewData["Category"] = "Arama"; ViewData["Linkname"] = "arama";IActionResult ViewData["Color"] = "cb0102"; }
'Kimsenin endişesi olmasın'
Ekonomi
'Kimsenin endişesi olmasın'
Garanti Bankası Genel Müdürü Erbil, "Sektörün sahip olduğu yabancı para likiditesi 100 milyar dolar seviyesindedir. Bankaların likidite ile ilgili olağan dışı durumlara hazırlıkları tamdır. Dolayısıyla kimsenin bir endişesinin olmaması gerekir. Bizim bildiğimiz prensiplere, ekonomik gerçeklere ve temellere aykırı bir piyasada dalgalanma ve fiyatlama var" dedi.
AA
7 ayda 45 milyon TL'lik vurgun
Gündem
7 ayda 45 milyon TL'lik vurgun
İstanbul İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, kurdukları sahte çağrı merkezi aracılığıyla banka bilgilerini ele geçirdikleri kişileri dolandıran şebekeye operasyon düzenledi. İstanbul, İzmir, Balıkesir, Kırklareli ve Gaziantep’te 3’ü çağrı merkezi olmak üzere toplam 24 adrese yapılan eş zamanlı baskında 39 kişi gözaltına alındı. Dolandırıcıların 7 aylık sürede yaklaşık 6 bin kişiden 45 milyon liralık vurgun yaptığı ortaya çıktı.
IHA
TÜSİAD ve TOBB'dan ortak açıklama
Ekonomi
TÜSİAD ve TOBB'dan ortak açıklama
TÜSİAD ve TOBB ortak bir açıklama yaptı. Açıklamada "Türkiye ekonomisinin temelleri sağlamdır ve bu süreçte reel sektörümüzün üretim ve istihdam kapasitesinin korunması son derece büyük önem arz etmekte" denildi.
Yeni Şafak
Erbil: Şükürler olsun ki mevduat çıkışı yok
Ekonomi
Erbil: Şükürler olsun ki mevduat çıkışı yok
Dövizdeki hareketliliği yorumlayan Garanti Bankası Genel Müdürü Ali Fuat Erbil, kurum, kuruluş ve bankalar olarak tek vücut olarak çalıştıklarını ve şükürler olsun ki mevduat çıkışı ve yurt dışına para gönderme adına her hangi bir durumun olmadığını belirtti.
Yeni Şafak
Ünlü yönetmen vefat etti
Hayat
Ünlü yönetmen vefat etti
90'lı ve 2000'li yıllar arasındaki etkileyici aile dizilerine imza atan ve Kaygısızlar dizisinin yönetmenliğini yapan Cankat Ergin, ALS hastalığından dolayı bir süredir tedavi olduğu hastanede hayatını kaybetti.
Yeni Şafak
Piyasaların ateşini söndürmek için 16 önlem
Ekonomi
Piyasaların ateşini söndürmek için 16 önlem
Piyasalardaki spekülatif hareketlere karşı tüm kurumlar topyekun harekete geçti. Önceki akşam BDDK, ardından dün de Merkez Bankası, Hazine ve SPK devreye girdi. Merkez, piyasalara kaynak sağlarken Hazine de bono ihalesi düzenledi. SPK, yalan haberler için yasal işlem başlattı. Dolar 6.68 liradan başladığı gün boyunca dalgalı hareket ederken Borsa İstanbul bankacılık hisselerinin kaybını yaşadı.
Diğer
Şoku önleyen iki hamle
Ekonomi
Şoku önleyen iki hamle
Türkiye ekonomisini hedef alan saldırıya karşı geliştirilen aksiyon planıyla BDDK ve Merkez Bankası dün önemli adımlar attı. Merkez Bankası TL ve döviz cinsi zorunlu karşılıklarda indirime gitti. Merkez’in bu hamlesiyle piyasaya yaklaşık 10 milyar TL, 6 milyar dolar ve 3 milyar dolar karşılığı altın cinsi likidite sağlandı.
Yeni Şafak
Türkiye'nin yanındayız
Gündem
Türkiye'nin yanındayız
Başkan Erdoğan’ın, “Oyunu gördük, meydan okuyoruz” çıkışı tüm dünyada yankı buldu. ABD yönetiminin Türkiye’yi hedef alan ekonomik saldırılarının, kendilerini de içine alacak bir türbülansa dönüşeceğini fark eden ülkeler, Siyonist-Evanjelist terörüne karşı seslerini yükseltmeye başladılar.
Yeni Şafak

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.