Çipli Pasaport başvuru ve e-Pasaport randevu alma işlemleri
Çipli Pasaport başvuru ve e-Pasaport randevu alma işlemleri
Çipli pasaport başvuruları başladı. Peki e-Pasaport randevusu nasıl alınır? Binlerce vatandaşın merak ettiği çipli pasaportlar hakkındaki tüm detayları haberimizden görebilirsiniz. Yeni çipli pasaportların başvuruları ve dağıtımları bugün başladı. e-Pasaport randevu sistemi ile işlemlerinizi yapabilirsiniz. Pasaport için gerekli belgeleri ve detayları buradan görebilirsiniz.
Diğer
Pasaport harçları için kanun teklifi
Ekonomi
Pasaport harçları için kanun teklifi
AK Parti İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu yurtdışında yaşayan Türk vatandaşları tarafından gündeme getirilen pasaport harç bedelinin düşürülmesi için TBMM'ye kanun teklifi sunduğunu söyledi. Yeneroğlu, kanun teklifinde, pasaport harcının 18 yaşından büyükler için yarı yarıya, küçükler içinse dörtte bir oranına düşürülmesinin öngörüldüğünü bildirdi
AA
Yeşil ve gri pasaportlara sıkı takip
Gündem
Yeşil ve gri pasaportlara sıkı takip
Darbeci askerlerin yutdışına kaçmaması için sınır kapılarında oluşturulan masalarda yeşil, gri ve KKTC'ye kimliğiyle uçacak yolcuların pasaportları incelemeden geçiyor.
IHA
Yeni dönem bugün başlıyor
Ekonomi
Yeni dönem bugün başlıyor
Avrupa Birliği vize muafiyeti çerçevesinde yer alan 72 kriterden biri olan çipli pasaport dönemi, bugün başlıyor. Çipli pasaportların çiplerinde parmak izi verileri yer alacak. Pasaportlarda eksik olan tek biyometrik bilgi olan parmak izi de yeni pasaportlarla yüklenmiş olacak.
Yeni Şafak
Çipli pasaport nasıl olacak?
Ekonomi
Çipli pasaport nasıl olacak?
Dışişleri Bakanlığından üst düzey bir yetkili, yeni çipli pasaportlarla ilgili önemli yenilikleri madde madde açıkladı. Yeni pasaportlarda parmak izleri de var Türkiye'nin güzellikleri de...
AA
İhracatçıya yeşil pasaport Resmi Gazete'de
Ekonomi
İhracatçıya yeşil pasaport Resmi Gazete'de
Son 3 takvim yılı itibarıyla yıllık ortalama ihracatı 1 milyon doların üzerinde olan mal ihracatçısı firmaların temsilcilerine, ihracat tutarlarına göre değişen sayıda hususi damgalı (yeşil) pasaport verilmesine ilişkin Bakanlar Kurulu kararı Resmi Gazete'de yayımlandı. Ekonomi Bakanlığı, 15 gün içinde firmaları belirleyerek bölge müdürlükleri ile ihracatçı birliklerine bildirecek.
AA
ByLock’çular sahte
pasaport yaptırmış
Gündem
ByLock’çular sahte pasaport yaptırmış
Kaçak göçmenlere sahte pasaport hazırlayan şebekeye düzenlenen operasyonda, FETÖ üyeliğinden aranan 8 Bylock kullanıcısının adına yapılmış sahte yeşil pasaport çıktı. FETÖ’cülerin sahte pasaport hazırlanması için kişi başı 50 bin dolar ödediği ifade edildi.
Yeni Şafak
Japon pasaportu dünyanın en iyisi
Dünya
Japon pasaportu dünyanın en iyisi
Japonya, 190 ülke ile yaptığı vizesiz seyahat ve varışta vize anlaşmalarıyla seyahat serbestliği bakımından en avantajlı ülke durumunda. Dünya genelinde 110 ülkeyle seyahat serbestliği anlaşmaları bulunan Türkiye ise listede 49. sırada yer buldu.
AA

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.