Çocuğunuzun tansiyonunu ölçtürün!
Hayat
Çocuğunuzun tansiyonunu ölçtürün!
Uzmanlar, hipertansiyonun bilinenin aksine büyüklerin yanı sıra tüm çocukları etkileyebildiğini belirterek, rahatsızlığın erken tanı ile kontrol altına alınabildiğini ifade etti. Konuyla ilgili konuşan Doç. Dr. Meral Bayram 3 yaş üstü çocukların muayenesinde muhakkak tansiyon ölçülmesi gerektiğini söyledi.
IHA
Diyabet ve hipertansiyon böbrekleri vuruyor
Hayat
Diyabet ve hipertansiyon böbrekleri vuruyor
Böbrek yetmezliği ve nedenleri hakkında bilgi veren uzmanlar diyabet ve hipertansiyonun böbrek yetmezliğinin en büyük sebebi olduğunu söylüyor.

IHA
Hipertansiyona bitkisel çözüm
Hayat
Hipertansiyona bitkisel çözüm
Hipertansiyon rahatsızlığı; damar sertliği, felç ve inme, kalp krizi ve kalp yetmezliği, böbrek hasarı ve böbrek yetmezliği, görme kaybı gibi ciddi sonuçlara neden olabilir. Türkiye'de ve dünyada en sık görülen sağlık problemlerinden biri olan hipertansiyon rahatsızlığının tedavisi ve önlenmesinde, yapılan araştırmalar sonucu alıç, ginseng ve çoban çökerten bitkilerinin etkili olduğu gözlemlendi.
IHA
20 milyon kişi hipertansiyon hastası
Hayat
20 milyon kişi hipertansiyon hastası
Ulusal Böbrek Vakfı ve Hipertansiyon Derneği Kurucu Başkanı Prof. Dr. Yahya Sağlıker, Türkiye'de 20 milyon kişide hipertansiyon bulunduğunu belirterek, "Bu hastalığın sıklığı, işsizlik, kaza, enflasyon oranından daha fazla. Hipertansiyon içimizdeki gizli katil." dedi.
AA
Yangından yorganla kurtuldu
Gündem
Yangından yorganla kurtuldu
Adana'nın Aladağ ilçesindeki özel öğrenci yurdunda çıkan yangın sırasında binanın üçüncü katında bulanan öğrenci Emine Pertlek'in, vatandaşların açtığı yorgana atlayarak kurtulduğu ortaya çıktı. Yangın sırasında her yeri saran dumandan kurtulmak için cama çıktığını söyleyen Emine Pertlek, ilk başta atlamak istemeyerek korktu. Vatandaşların ısrarıyla atlayan Emine Pertlek, ortopedi servisinde tedavi altına alındı.
AA
Göğüs ağrısı neden olur? Göğüs ağrısı neyin belirtisidir?
Göğüs ağrısı neden olur? Göğüs ağrısı neyin belirtisidir?
Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi Göğüs Cerrahisi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi ve Akciğer Nakli Koordinatörü Prof. Dr. Bedrettin Yıldızeli, göğüs ağrısı neden olur? Göğüs ağrısı neyin belirtisidir?
sorularına verdiği yanıtlar haberimizde. Ayrıca Yıldızeli her göğüs ağrısının da kalp krizi olmadığını belirtti. İşte ayrıntılar...
AA
PEGIDA’ya  darbe
Dünya
PEGIDA’ya darbe
İslam karşıtı PEGIDA'ya tepki gösterenlerin ‘NoPegida’ adlı imza kampanyasına destek 200 bini aştı. Yoğun eleştiriler üzerine ırkçı grup, dün Dresden’deki mitingini iptal etti. ‘NoPegida’cıların amacı Ocak’ta 1 milyon kişiye ulaşıp konuyu Meclis’e taşımak.
Diğer
Tunceli'de 2 terörist patlayıcılarla yakalandı
Gündem
Tunceli'de 2 terörist patlayıcılarla yakalandı
Tunceli'nin Pertek ilçesinde eylem hazırlığında olduğu belirlenen 2 PKK'lı terörist, TNT ve C-4 patlayıcı ile patlayıcı yapımında kullanılan malzemelerle birlikte yakalandı.
DHA

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.