Çocuğunuzun tansiyonunu ölçtürün!
Hayat
Çocuğunuzun tansiyonunu ölçtürün!
Uzmanlar, hipertansiyonun bilinenin aksine büyüklerin yanı sıra tüm çocukları etkileyebildiğini belirterek, rahatsızlığın erken tanı ile kontrol altına alınabildiğini ifade etti. Konuyla ilgili konuşan Doç. Dr. Meral Bayram 3 yaş üstü çocukların muayenesinde muhakkak tansiyon ölçülmesi gerektiğini söyledi.
IHA
İkinci el araçta 1 Nisan uyarısı!
Ekonomi
İkinci el araçta 1 Nisan uyarısı!
İkinci el araç satışında bir takım mağduriyetleri sona erdirmek için getirilen ekspertiz raporu zorunluluğu 1 hafta sonra başlıyor. Araç alım-satımda artık eskpertiz raporu olmadan satış işlemi gerçekleştirilemeyecek. Raporu verecek firmalarda ise TSE belgesi zorunlu olacak. Ancak sektör temsilcileri ülke genelindeki TSE belgesine sahip firma sayısına dikkat çekerek, 1 Nisan sonrası ikinci el araç alım satımında talebe yetişilememesinden kaynaklı tıkanma yaşanabileceğine yönelik uyarıda bulunuyor.
Yeni Şafak
Diyabet ve hipertansiyon böbrekleri vuruyor
Hayat
Diyabet ve hipertansiyon böbrekleri vuruyor
Böbrek yetmezliği ve nedenleri hakkında bilgi veren uzmanlar diyabet ve hipertansiyonun böbrek yetmezliğinin en büyük sebebi olduğunu söylüyor.

IHA
20 milyon kişi hipertansiyon hastası
Hayat
20 milyon kişi hipertansiyon hastası
Ulusal Böbrek Vakfı ve Hipertansiyon Derneği Kurucu Başkanı Prof. Dr. Yahya Sağlıker, Türkiye'de 20 milyon kişide hipertansiyon bulunduğunu belirterek, "Bu hastalığın sıklığı, işsizlik, kaza, enflasyon oranından daha fazla. Hipertansiyon içimizdeki gizli katil." dedi.
AA
Araç alacaklar dikkat: Sıfır diye aldılar kazalı çıktı
Ekonomi
Araç alacaklar dikkat: Sıfır diye aldılar kazalı çıktı
Genellikle ikinci el otomobil alımında ortaya çıkan hasar mağduriyeti sıfır araç alımında da yaşanmaya başladı. Farklı model ve bayiden alınan çok sayıda aracın kaza sonrası ya da alındıktan sonra yaptırılan ekspertizde önceden hasarlı olduğu ortaya çıktı. Uzmanlar ikinci eldeki gibi sıfır araç alımında da mutlaka ekspertiz yaptırılması gerektiğini ifade ederken, hukukçular ise mağdurların bu tarz durumlarda iade, tazminat ve ekstra indirim gibi üç farklı yol izleyebileceğini belirtiyor.
Yeni Şafak
Hipertansiyona bitkisel çözüm
Hayat
Hipertansiyona bitkisel çözüm
Hipertansiyon rahatsızlığı; damar sertliği, felç ve inme, kalp krizi ve kalp yetmezliği, böbrek hasarı ve böbrek yetmezliği, görme kaybı gibi ciddi sonuçlara neden olabilir. Türkiye'de ve dünyada en sık görülen sağlık problemlerinden biri olan hipertansiyon rahatsızlığının tedavisi ve önlenmesinde, yapılan araştırmalar sonucu alıç, ginseng ve çoban çökerten bitkilerinin etkili olduğu gözlemlendi.
IHA
Göğüs ağrısı neden olur? Göğüs ağrısı neyin belirtisidir?
Göğüs ağrısı neden olur? Göğüs ağrısı neyin belirtisidir?
Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi Göğüs Cerrahisi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi ve Akciğer Nakli Koordinatörü Prof. Dr. Bedrettin Yıldızeli, göğüs ağrısı neden olur? Göğüs ağrısı neyin belirtisidir?
sorularına verdiği yanıtlar haberimizde. Ayrıca Yıldızeli her göğüs ağrısının da kalp krizi olmadığını belirtti. İşte ayrıntılar...
AA
Yangından yorganla kurtuldu
Gündem
Yangından yorganla kurtuldu
Adana'nın Aladağ ilçesindeki özel öğrenci yurdunda çıkan yangın sırasında binanın üçüncü katında bulanan öğrenci Emine Pertlek'in, vatandaşların açtığı yorgana atlayarak kurtulduğu ortaya çıktı. Yangın sırasında her yeri saran dumandan kurtulmak için cama çıktığını söyleyen Emine Pertlek, ilk başta atlamak istemeyerek korktu. Vatandaşların ısrarıyla atlayan Emine Pertlek, ortopedi servisinde tedavi altına alındı.
AA

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.