Yaşar Nuri Öztürk: Putin'den mümin kokusu geliyor
Yaşar Nuri Öztürk: Putin'den mümin kokusu geliyor
Yaşar Nuri Öztürk, katıldığı TV programında Rusya devlet başkanı Putin'e övgüler yağdırdı. Hızını alamayan Öztürk, Putin'in mümin kokusu yaydığını Putin'den Kur'an mümini kokuları geldiğini söyledi.
Diğer
"Putin'in felaketi olacak"
"Putin'in felaketi olacak"
Katıldığı TV programında Rus uçağının düşürülmesiyle birlikte Türkiye ile Rusya arasında yaşanan krizi değerlendiren tarihçi Kadir Mısırlıoğlu 'Putin çar olmaya hevesleniyor. Bu onun felaketi olacak.' dedi.
Diğer
Putin dünyaya nasıl bakar?
Putin dünyaya nasıl bakar?
Katıldığı TV programında yazar Alev Alatlı "Putin dünyaya nasıl bakar" isimli haritayı gösterdi. ABD'li bir yazarın hazırladığı haritada Rusya için "Sovyet Muhafazakar Cumhuriyetleri Birliği", İngilitere için "sahte muhafazakarlar", İrlanda için "viskisi berbat", İspanya için "saç jölesi kullanan adamlar", İtalya için "embesiller", Beyaz Ruslar için "çamaşır suyuna yatmış Ruslar" deniyor.
Karadeniz için ise "bizim Akdeniz", Türkiye için de "gazla ısınan ve ehlileştirilmiş Müslümanlar" ifadeleri yer alıyor.

Diğer
Putin'in konuşmasında kendi sesi çıkarılırsa
Putin'in konuşmasında kendi sesi çıkarılırsa
Avusturyalı ses tasarımcısı Mario Wienerroither, Putin'in konuşmasındaki sesini çıkarıp sadece ortam seslerini bırakarak ilginç bir kurgu tasarladı.
Diğer
Putin'in yürüyüşündeki sır ortaya çıktı
Putin'in yürüyüşündeki sır ortaya çıktı
Rusya Devlet Başkanı Putin'in niye sol yanı öne doğru asimetrik bir şekilde yürüdüğü araştırmaya konu oldu. Portekiz, İtalya ve Hollanda'dan bir grup bilim adamının araştırması İngiliz tıp dergisi The BMJ'de yayınlandı. Hollanda'daki Radboud Üniversitesi araştırmacıları, Putin ve bazı üst düzey yetkililerin yürüyüş şeklini analiz etti. Buna göre Putin'in yürürken sağ elini az sallayarak vücuduna yakın, sol elini ise yönlendirici olarak kullanması yıllar önce Sovyet istihbaratı KGB'deyken aldığı eğitimden kaynaklanıyor. Ajanlar, tabancalarını göğsün hemen altında taşırken, sağ elin silaha daha çabuk ulaşması amaçlanıyor.
Diğer
'Putin'in delilikleri dünyaya zarar'
'Putin'in delilikleri dünyaya zarar'
Nobel ödüllü Sancar, Rusya'nın tutumunu eleştirerek, "Allah Putin'e akıl versin. Çarlık dönemi geçti. Bütün yaptıkları delilikler hem Rusya'ya hem Türkiye'ye hem dünyaya zararlı" dedi.

AA
Putin’e jet yanıt!
Putin’e jet yanıt!
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Putin'in Türkiye'nin özür konusunda adım atmadığı şeklindeki açıklamasını değerlendirdi. Çavuşoğlu, haklı olunan bir durumda özür dilemenin gerekmediğini söyledi.


IHA
Putin 11 gün sonra ortaya çıktı
Dünya
Putin 11 gün sonra ortaya çıktı
Uzun zamandır ortalarda gözükmeyen Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, 5 Mart’tan beri ilk kez kameraların karşısına çıktı. Putin'in kamera karşısına çıkmaması çeşitli spekülasyonlara sebep olmuş, akıl almaz iddialar ortaya atılmıştı.
IHA

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.