Dünya Rabia Günü’nü andı
Dünya
Dünya Rabia Günü’nü andı
Mısır’da darbeci Sisi yönetiminin Cumhurbaşkanı Mursi’yi devirerek Rabia Meydanı’nda 2 bin kişiyi öldürdüğü katliamın yıl dönümü olan 14 Ağustos günü, dünyanın bir çok ülkesinde anıldı. İnsan Hakları İzleme Örgütü, katliamla ilgili uluslararası soruşturma çağrısında bulundu.
Yeni Şafak
Dünya R4BİA Günü
Hayat
Dünya R4BİA Günü
CİHANGİR İŞBİLİR Uluslararasi R4bia Platformu Koordinatörü'Nil'in hediyesi', 'dünyanın annesi' Mısır'ın demokrasi rüyası uzun sürmedi. Yüz yıl önce parçalanan; siyasi bağımlılık, ekonomik gerilik, kültürel bunalım ve otoriter ve totaliter yönetimlere
Yeni Şafak
'Rabia'nın Hikayesi' 60 ülkede yeniden anlatılacak
Dünya
'Rabia'nın Hikayesi' 60 ülkede yeniden anlatılacak
Sisi cuntasının darbe karşıtı sivil halka karşı giriştiği katliamın ikinci yıl dönümü yaklaşırken, 'Rabia Story' isimli platform çalışmalarını hızlandırdı. Çeşitli etkinliklerle dünyanın her yerinde Rabia ve Nahda Meydanlarında halkın maruz kaldığı katliamları dünyaya duyurmayı amaçlayan gençler, sosyal medya üzerinde büyük bir kampanya başlatmaya hazırlanıyor.
Yeni Şafak
Rabia İslam Dünyası’nın dirilişidir
Gündem
Rabia İslam Dünyası’nın dirilişidir
Mısır cuntasının seçilmiş ilk Cumhurbaşkanı Mursi’yi devirerek, 2 bin kişiyi Rabia Meydanı’nda katletmesinin yıldönümü nedeniyle tören düzenlendi. Törende konuşan Çiğdem Erdoğan Atabek, “Rabia er meydanıdır. Burada milyonlar milli iradeye sahip çıkmıştır. Rabia sadece Mısır’ın meselesi değildir. Aynı zamanda İslam Dünyası’nın dirilişidir’’ dedi.
Yeni Şafak
Direnişin simgesi: Rabia
Dünya
Direnişin simgesi: Rabia
Mısır'da Sisi komutasında yapılan darbenin üzerinden 4 yıl geçti. Bugün, darbeye direnen binlerce sivilin toplandığı Rabia Meydanı'nda acımasız katliamların gerçekleştiği gün. Binlerce sivile kurşun yağdıran cunta, o günden bu yana tutukladığı binlerce kişiyi hala mahkemelerinde yargılıyor. Mısır'ı darbey götüren süreç, siyasal tarihindeki kırılmaları ve darbe sürecinde gerçekleşen olayları derledik...
Yeni Şafak
Rabia Ödülleri sahiplerini buldu
Hayat
Rabia Ödülleri sahiplerini buldu
Uluslararası Rabia Platformu ile Divan Eğitim ve Araştırma Derneği işbirliğinde Fatih'teki İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ali Emiri Efendi Kültür Merkezinde düzenlenen Dünya Rabia Günü etkinliği çerçevesinde bu yıl ilk kez verilen 'Rabia Ödülleri' sahiplerini buldu. "Rabia Onur Ödülü" Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a verildi.
AA
Rabia isyanı
Dünya
Rabia isyanı
Mısır’da Rabia ve Nahda katliamlarının ikinci yıldönümü nedeniyle dünya başkentlerinde protesto gösterileri yaşandı. Askeri darbeye sessiz kalarak onaylayan ülkelerin kınandığı gösterilerde Mısır cuntasının yargılanması talep edildi.
Yeni Şafak
Rabia direnişine Sisi engeli
Dünya
Rabia direnişine Sisi engeli
Mısır halkının iradesine, Mursi’yi devirerek ve binlerce kişiyi katlederek darbe yapan Sisi, direnişin 3. yıl dönümünde sembol haline gelen Rabia gösterilerinin yapılmaması için ülke genelinde olağanüstü önlemler aldı.
Yeni Şafak

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.