Manevi virüsleri fark etmiş olduk
Hayat
Manevi virüsleri fark etmiş olduk
Dünyanın eve hapsedildiği salgın günleri üzerine düşünmeye davet eden yazar Rabia Brodbeck, “Pandemi insanlığın manevi hastalıklarına da ayna oldu” diyor. Rahmet Ümidi adlı kitabında evde kalarak insanın sadece kendini dışardaki virüsten korumadığını aynı zamanda manevi hastalıklara sebep olan manevi virüsleri de bu süreçte fark ettiğini dile getiren Brodbeck, “Tüm gayretimiz hakiki şifayı bulmak olmalıdır” yorumunu yapıyor.
Yeni Şafak
Merhamet, içinde sonsuz ümidi barındırır
Hayat
Merhamet, içinde sonsuz ümidi barındırır
Rabia Brodbeck’in kaleme aldığı Rahmet Ümidi kitabı, salgın hastalıklar karşısında Allah’tan ümit kesilmemesi gerektiğini ve Allah’ın rahmetinin her hâlükârda tecelli ettiğinin altını çiziyor. Bu kitap özellikle insanlığı ilgilendiren kitlesel hastalıklarda nasıl bir davranış ortaya konulması gerektiğinin ipuçlarını veriyor.
Yeni Şafak
Şehâdete bakabilmek
Hayat
Şehâdete bakabilmek
Birbirinden bağımsız ama birbirini tamamlayan kırktan fazla metinden oluşan “Aşkın Şâhidi” aslen İsviçreli olan eski bale sanatçısı Rabia Brodbeck’in yeni kitabı. Brodbeck Batı’ya, 15 Temmuz’a, şehadete aşkın penceresinden bakmayı deniyor.
Yeni Şafak
Dünyevi sahneden ilahi sahneye indim
Hayat
Dünyevi sahneden ilahi sahneye indim
New York’ta çok ünlü bir dansçıyken Müslüman olup Türkiye’ye yerleşen Rabia Christine Brodbeck, geçirdiği dönüşümle ilgili olarak hayatında çok da fazla şeyin değişmediğini söylüyor ve ekliyor “Dünyevi sahneden indim şimdi ilahi sahnedeyim.”
Yeni Şafak
Teslimiyet muhabbet doğurur
Hayat
Teslimiyet muhabbet doğurur
ünyaca ünlü bir balerinken İslâm’ı seçen ve İstanbul’a yerleşen Rabia Brodbeck, 15 Temmuz gecesinin manevi boyutunu “Aşkın Şahidi” adlı kitabında anlatıyor. Brodbeck, “2016 Temmuz ayında herkes bir çağrıya icabet edip dışarı çıktı. 2020 yılında ise salgın oldu ve bir çağrıyla herkes evinde kaldı. Teslimiyet, içinde muhabbet barındırır “ diyor. “15 Temmuz’la birlikte Batı’nın üzerine kalem çekildi, Habil kazandı. Batılı bir Müslüman olarak hakikatin içinde yeniden dirildim” diyen Brodbeck şöyle devam ediyor: “Devleti iyi günlerde tutmalıyız. Yaşadıklarımız birer imtihan. Zamana sahip olma değil sahip çıkma vakti geldi. Dünya altüst oldu. Eskisi gibi devam edemeyiz, uyanmalıyız.”
Yeni Şafak
Düzen, nizam ve mükemmelliyet
Ramazan
Düzen, nizam ve mükemmelliyet
"Bütün ilimler O'nun ilminin bir damlası, bütün hakikatler O'nun nehrinden bir yudumdur, bütün çağlar O'nun zamanının bir saatidir", Hallac-ı Mansur. İlahi hikmet mücevherlerinin mihmandarı olmakla kalmayıp aynı zamanda bu mücevherleri tutan halka olarak Peygamberimiz, Kur'an mesajının bu nizamdaki canlı hakikatidir.
Yeni Şafak
'Rabia'nın Hikayesi' 60 ülkede yeniden anlatılacak
Dünya
'Rabia'nın Hikayesi' 60 ülkede yeniden anlatılacak
Sisi cuntasının darbe karşıtı sivil halka karşı giriştiği katliamın ikinci yıl dönümü yaklaşırken, 'Rabia Story' isimli platform çalışmalarını hızlandırdı. Çeşitli etkinliklerle dünyanın her yerinde Rabia ve Nahda Meydanlarında halkın maruz kaldığı katliamları dünyaya duyurmayı amaçlayan gençler, sosyal medya üzerinde büyük bir kampanya başlatmaya hazırlanıyor.
Yeni Şafak
Dünya R4BİA Günü
Hayat
Dünya R4BİA Günü
CİHANGİR İŞBİLİR Uluslararasi R4bia Platformu Koordinatörü'Nil'in hediyesi', 'dünyanın annesi' Mısır'ın demokrasi rüyası uzun sürmedi. Yüz yıl önce parçalanan; siyasi bağımlılık, ekonomik gerilik, kültürel bunalım ve otoriter ve totaliter yönetimlere
Yeni Şafak

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.