Ramazan özel sayfa
  • İFTARA KALAN SÜRE 00:00:00
RTÜK'ten Sözcü'ye sert tepki
Gündem
RTÜK'ten Sözcü'ye sert tepki
Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), Sözcü Gazetesi'nde yer alan bazı Üst Kurul üyelerinin açıklamaları ile tutumlarının çeliştiğini ve haberde çarpıtmalar olduğunu açıkladı. RTÜK, haberde bahsi geçen Üst Kurul toplantısında bazı kanalların HDP ve CHP'ye daha fazla yer verdiğinin raporlandığını ancak açıklamayı yapan Üst Kurul üyelerinin bunu görmezden geldiğini bildirdi.
AA
Adana'daki faciaya yayın yasağı
Gündem
Adana'daki faciaya yayın yasağı
Radyo ve Televizyon Üst Kurulu Adana'da özel öğrenci yurdundaki yangına ilişkin Aladağ İlçesi Sulh Ceza Hakimliğinin kararı ile soruşturma tamamlanıncaya kadar yayın yasağı getirilmesini kararlaştırdı.
AA
RTÜK zararlı yayınları affetmiyor
Hayat
RTÜK zararlı yayınları affetmiyor
Radyo ve Televizyon Üst Kurulu, son yıllarda çocuklara zarar veren yayınları tolere etmedi. Zararlı içerikleri saat 23.00'ten önce yayınlayanlara acımadıklarını söyleyen RTÜK Başkanı İlhan Yerlikaya, bu konuda hassas olduklarını belirtti. RTÜK'e gelen cezaların en çok çocuklar için olduğunu ifade eden Yerlikaya, şiddet içerikli yayınları engellemek için projeler başlatıldığını kaydetti.
AA
RTÜK'ten FOX'a ceza
Hayat
RTÜK'ten FOX'a ceza
RTÜK, FOX TV'de yayınlanan "İsmail Küçükkaya ile Çalar Saat" isimli haber programında, haber spikeri Küçükkaya'nın, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Kaya ve eşi hakkındaki iddiaları nedeniyle kanala tavandan idari para cezası uygulandı.
AA
RTÜK gündüz kuşağı programlarını mercek altına aldı
Hayat
RTÜK gündüz kuşağı programlarını mercek altına aldı
Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) aile içi şiddet, taciz ve tecavüz vakalarının sıklıkla yer aldığı gündüz kuşağı programlarını mercek altına aldı. Son günlerde yaşanan olaylar, televizyon izleyicisinde ciddi oranda rahatsız etti. RTÜK'e ulaşan yaklaşık bin izleyici şikayeti nedeniyle gündüz programları kaldırılabilir.
AA
TV kanallarına ceza yağdı
Hayat
TV kanallarına ceza yağdı
RTÜK, son toplantısında 690 sayılı KHK'da getirilen hükümler uyarınca, ahlaksızlık, dolandırıcılık ve cinsellik içeren yayınlar ile gıda takviyesi satışı ve "arkadaşlık hatları" reklamı yapan kanallara 5'er kez program durdurma ve en üst sınır olan yüzde 5 oranında para cezası verdi. Ayrıca silah reklamı ile elektronik nargile gibi sağlığa zararlı çeşitli ürünlerin satışı yapan televizyon kanallarına ve küfürlü ifadelerin yer aldığı çeşitli dizilere de yeni KHK kapsamında ağır cezalar uygulandı.
AA
RTÜK terör sevici kanallara ceza yağdırdı
Hayat
RTÜK terör sevici kanallara ceza yağdırdı
Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) geçtiğimiz haftaki toplantısında Fetullahçı Terör Örgütü'ne yakın Can Erzincan TV ile terör örgütü PKK'nın propagandasını yapan 6 televizyon kanalına para cezası kesti. Can Erzincan TV'ye, RTÜK yasalarının iki maddesini ihlal ettiği için 20 bin lira ceza kesileceği söylendi.
Diğer
ABD ürünlerinin reklamlarına karşı hassasiyet çağrısı
Gündem
ABD ürünlerinin reklamlarına karşı hassasiyet çağrısı
RTÜK Başkanı İlhan Yerlikaya, "Amerikan ürünlerinin ticari reklamı konularında medya yayın kuruluşlarımızın daha hassas davranmasının ülkemiz ve milletimizin hassasiyetleri doğrultusunda iyi olacağı kanaatindeyim" açıklamasını yaptı.
AA

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.