Bugün 23 Nisan: Çocuklara bayram hediyesi filmler
Hayat
Bugün 23 Nisan: Çocuklara bayram hediyesi filmler
Çocuk Bayramı münasebetiyle çocuklarımızla vakit geçirmek, bayramı bayram gibi yaşatmak istiyoruz, elbette. Film izlemek de çocuklarımızla beraber yapabileceğimiz vazgeçilmez faaliyetler arasında. 23 Nisan münasebetiyle hem film tavsiye edelim dedik, hem de çocuklar için film seçimi noktasında bazı uyarılarda bulunduk.
Yeni Şafak
Hayat çok karmaşık basit düşünmek gerek
Abdulhamit Güler
Hayat çok karmaşık basit düşünmek gerek
Animasyon ya da çizgi film türü sinemanın en etkili alanlarından. Özellikle teknolojinin gelişmesiyle hayal gücümüzün sınırları zorlanır oldu. Peki, animasyon bizim neyimiz olur? Hollywood tekelinin yanında yerimiz neresi? Ülkemizde animasyon denince akla gelen ilk isimlerden olan Rafadan Tayfa’nın yapımcısı ve yönetmeni İsmail Fidan ile bütün bu konuları konuştuk. Elbette Rafadan Tayfa’nın başarısı ve sıradaki projeleri de sorduk. Fidan’ın gençlere de önemli tavsiyeleri oldu. Animasyon ile il...
Rafadan Tayfa’nın yönetmeni ile konuştuk: 
Kendimizi çocuk gibi görürüz
Hayat
Rafadan Tayfa’nın yönetmeni ile konuştuk: Kendimizi çocuk gibi görürüz
Animasyon, sinemanın en etkili alanlarından. Ülkemizde animasyon denince akla gelen ilk isimlerden olan Rafadan Tayfa’nın yapımcısı ve yönetmeni İsmail Fidan ile konuştuk. Fidan, “Biz çocuk kelimesini kullanmayız, kendimizi çocuk gibi gördüğümüz için izleyicimiz ile iyi bir arkadaşız. Arkadaş derken izleyicilerimizi kastediyorum” diyor.
Yeni Şafak
'Rafadan Tayfa' Göbeklitepe'de
Hayat
'Rafadan Tayfa' Göbeklitepe'de
2018'in en çok izlenen animasyon filmi "Rafadan Tayfa: Dehliz Macerası"nın ardından Göbeklitepe'yi konu alan ikinci yapım, minik izleyicilerin karşısına çıkmaya hazırlanıyor.
AA
Rafadan Tayfa'nın göz Göbeklitepe'de
Hayat
Rafadan Tayfa'nın göz Göbeklitepe'de
TRT Çocuk’un sevilen çizgi film serisi Rafadan Tayfa’nın ikinci sinema filmi Göbeklitepe için geri sayım başladı. 27 Aralık’ta gösterime girecek Rafadan Tayfa’nın yapımcısı ve yönetmeni İsmail Fidan, “Türkiye’de maalesef Göbeklitepe yeterince tanınmıyor. İnsanlığın akışını değiştiren bu keşif üzerine bir film yaparak bilinirliğini artırmak istedik” diyor.
Yeni Şafak
25 Ekim-1 Kasım haftanın filmleri
Hayat
25 Ekim-1 Kasım haftanın filmleri
Türkiye'deki sinema salonlarında bu hafta 4'ü yerli 8 film vizyona girecek. Gerilim, aksiyon ve komedi türündeki filmler sinemaseverle buluşacak.
AA
Dünyayı çizgi filmler değiştirecek: TRT Çocuk’tan eğitici bir çizgi film daha
Hayat
Dünyayı çizgi filmler değiştirecek: TRT Çocuk’tan eğitici bir çizgi film daha
TRT Çocuk’ta yayınlanan Su Elçileri adlı çizgi diziden uyarlanan ‘Kaptan Pengu ve Arkadaşları: Mandalina'nın Günlüğü’ bugün vizyona girdi. Animasyon filmi, küresel ısınmaya dikkat çekilerek çocukları eğlendirirken öğrenmeye sevk ediyor. “Çevre konusunda neler yapılabilir?” sorusuna yanıt arayan filmin yapımcısı ve yönetmeni Nurullah Yenihan, “Dünyayı çizgi filmler değiştirecek. Çünkü çocuklar çizgi filmle öğreniyorlar. Doğru öğrendikleri zaman yetişkin olduklarında da bizim yaptığımız hataları yapmayacaklar” dedi.
Yeni Şafak
Rafadan Tayfa
bizim hikâyemiz
Hayat
Rafadan Tayfa bizim hikâyemiz
Rafadan Tayfa Dehliz Macerası, Türkiye’deki tüm zamanların en iyi çıkışını yakalayan animasyon film oldu. İlk haftada 446 bin, 14 günde ise 780 bin izlendi. Muhtemelen şu an rakam 1 milyon sınırında. Filmin yapımcısı İsmail Fidan, bu büyük başarının sırrını şu cümlelerle açıklıyor: “Rafadan Tayfa bizim 80’lerdeki çocukluk hikâyemiz. Gerçek karakterler ve hikayelerle, içinde büyü, sihir, şiddet olmayan samimiyetle ilerlediği için bu başarıyı yakaladı.”
Yeni Şafak

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.