Rabb’in isim ve sıfatlarında  varlığın şifreleri
Düşünce Günlüğü
Rabb’in isim ve sıfatlarında varlığın şifreleri
Allah (cc) Hayy ve Kayyum’dur. Yüce isim ve sıfatlarıyla yarattıkları üzerinde tecelli eden rahmeti, var oluşun ve devamlılığın yegâne kaynağı.
Yeni Şafak
Sefaletin  pençesindeki Afganistan afetin yaralarını sarmaya çalışıyor: Deprem öldürmezse açlık öldürecek!
Dünya
Sefaletin pençesindeki Afganistan afetin yaralarını sarmaya çalışıyor: Deprem öldürmezse açlık öldürecek!
Afganistan’da geçen hafta yaşanan ve bin 150 kişinin hayatını kaybettiği son 20 yılın en yıkıcı depreminin etkileri sürüyor. Depremde evlerini ve anne babalarını kaybeden yeğenlerine sahip çıkan Rahmetullah Rahmani, “Son günlerde insanlar yiyecek ve çadır getiriyor. Ancak daha ne kadar kalacaklar? Yakında yalnız kalacağız. Bizi başka bir deprem öldürmezse eğer, yoksulluk öldürecek” dedi.
Yeni Şafak
Elveda zamanı
Mustafa Kutlu
Elveda zamanı
Bir mübarek ay içindeyiz, bir mübarek zaman. Ne ay, ne zaman, bir kutlu oluş içindeyiz. Belki bir oluş da değil bu, bir ihsan.Cenab-ı Hakk’ın bize lütfettiği bir imkân.Ramazan’ın içindeyiz, bir rahmet sağanağının altında. Rahmet yağıyor âleme, yeryüzüne, yaratılmış ne varsa her şeye, herkese. Mağfiret kaynıyor her yanımızdan büngüldeyen bir duru pınar gibi. Müjdeler ulaşıyor her an, her lahza, her saniye.Selam olsun müjdelerin muhataplarına, selam olsun bu yağmurda ıslananlara, selam olsun inana...
Yunanistan'ın vahşetinden AB de sorumlu
Gündem
Yunanistan'ın vahşetinden AB de sorumlu
Yunanistan’ın göçmenlere yaşattığı zulüm ve son olarak geri ittiği 19 göçmenin donarak ölmesine tepkiler dinmiyor. İHH, Özgür-Der, MAZLUMDER ve AKMER, Yunanistan’ı İstanbul Başkonsolosluğu önünde protesto etti. Ortak açıklamada, “AB’nin jandarmalığına soyunan Yunanistan, cinayetlerinin hesabını versin. AB de olanlardan sorumludur” denildi.
Yeni Şafak
Şükür
Mustafa Kutlu
Şükür
Hani Yunus Emre der ya: “Miskin Yunus bîçâreyim Baştan ayağa yâreyim”Bunun gibi, çok seyrek de olsa gafletten kurtulduğum anlarda; bir etrafıma bir de kendime bakıp “baştan ayağa” şükre garkoluyorum. Sevincimden ağlarken kendi kendime:- Bu ben miyim yâ Rabbi?- Bunlar çiçek açmış kiraz ağaçları, şu öten kuş kanarya mı?Soluduğum hava, sağlıkla aldığım nefes, attığım adım, söylediğim söz, işte kulak-ayak-göz-parmak vesaire. Bütün bunlar için; şu içtiğim su, bastığım toprak için, kalbime koyduğun im...
Vietnam'ın en eski camisi hizmete açıldı
Dünya
Vietnam'ın en eski camisi hizmete açıldı
Vietnam’da ilk olarak 1807 yılında inşa edilen Rahmet Camii’ni İHH İnsani Yardım Vakfı tarafından yeniden inşa edilerek hizmete açtı.
AA
Vefatının 26. yıl dönümünde rahmet ve dua ile...​
Gündem
Vefatının 26. yıl dönümünde rahmet ve dua ile...​
8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ı vefatının 26. yıl dönümünde rahmet ve dua ile anıyoruz.
Tvnet
Alemlere Rahmet'in sinema ödülleri verildi
Hayat
Alemlere Rahmet'in sinema ödülleri verildi
Siyer Vakfı tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen "Alemlere Rahmet Kısa Film Yarışması"nın ödül töreni gerçekleşti.
AA

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.